Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a párommal?...

Mit csináljunk a párommal? Nem kap egy fillért sem sehonnan és nem tudom eltartani kettőnket.

Figyelt kérdés
Együtt élünk albérletben havi 70 ezer az egész. Annyi futja nekem, plusz kajára is kéne meg hébe-hóba ruhára is.. nos most neki járna 50 ezer forint gyerektartás, plusz 15 ezer családi-pótlék... nappalin tanul még 19 éves már... az anyja kapja kézhez számlán keresztül ezt a 65 ezer forintot összesen... ebből a lánya nem lát semmit, mivel azt mondta nem kap egy fillért sem tőle... nem is kapott már e havit, viszont felhívtuk az apját, hogy akkor küldje a lányának a saját bankkártyájára, de azt mondta ahhoz kell új lakcím bejelentés mivel a bíróságon abban állapodtak meg, hogy ő az anyjával él a lány, de ha lesz ebben változás akár elköltözik vagy férjhez megy, akkor azonnal jelenteni kell... most albérletben lakik velem illetve előtte nálam lakott, de hivatalosan persze az anyjához van bejelentve... én csak azt nem értem mivel jogi dolgokban otthon vagyok a barátom jogásznak tanul, hogy a gyerektartás átutalásához minek az új lakcím és miért kell azonnal bírósági ügyre terelni a dolgot? talán nem akar fizetni az apja? már nagyon arra gondolok, hogy arra megy ki, hogy ne fizessen, mert nem hiszem el, hogy nem tudná a nyugdíjfolyósítóval lerendezni, mivel nyugdíjas hogy most már a lánya számlájára kerüljön az a pénz?! ekkora csetepaté ha fizetni akar akkor minek? most én vagyok a hülye vagy tényleg reálisan gondolom illetve tudom a dolgokat? ti mit gondoltok?
2012. márc. 6. 21:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
lehet velem van a gond, vagy túl késő van már. De! most a párodnak van gyermeke és ő utána kéne kapni tartásdíjat? Vagy a párod után fizet az édesapukája tartásdíjat?
2012. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

65 ezer ft egy gyerekre a gyerektartás? Mennyit keres az apa???

Miért van még papíron az anyjánál bejelentve? A lakcím változtatása pár perc és azonnal ki is adják. Ha csak ez az akadálya,hogy megkapja a gyerektartást,akkor nem értem,hogy miért nem csináltátok még meg?

2012. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
első vagyok. elvileg csak 50 ezer ft a gytartás, a maradék 15 ezer ft meg csalédi pótlék ahogy kivettem. az apuka pedig nyugdíjas. ebből vonják a pénzt. Tényleg nyugdíjasként ennyit kell fizetnie??
2012. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

tárgyalásra kell menniük az apának és az anyának a bíróságra azt mondta az apa, hogy ez június körülig is eltarthat... nem irreális ez kicsit?


amúgy nincs semmi gyerek a párom még diák nappalis és az anyja elvált...

2012. márc. 6. 21:44
 5/24 A kérdező kommentje:
mivel 200 körüli a nyugdíja kb, de nem ez a lényeg hanem az hogy a párom anyja ezt kaszálja és abból él, a lány meg egy fillért se kap!
2012. márc. 6. 21:45
 6/24 anonim ***** válasza:
oké értem. tehát nincs gyereke a párodnak. egyébként miért kell bíróságra menniük az anyukának és az apukának, ezt sem értem!
2012. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az egész kérdést nem értem... ki kivel van és ki kicsoda? :D
2012. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
nekem az a furcsa, hogy elmondásod szerint az apa rendesen tisztességesen fizeti a tartásdíjat anyuka számlájára. Akkor mi a probléma azzal, hogy ezentúl ne oda utalja hanem a lányodére? valahogy nem életszerű. vagy apukának van valami indoka arra hogy miért nem akarja a lányához utalni a pénzt? mondok egy jobbat. személyesen miért nem lehet átadni a pénzt? találkozik párod az apjával és az apja odaadja neki a pénzt. így édesanyukát kilehet hagyni belőle...
2012. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Azért az elég nagy bunkóság ha a párod anyja egy vasat sem ad a lányának, mivel az anyjának kötelessége a lányát eltartania mert még tanul. Mivel már nem lakik ott a lány így az anyjának alapból oda kéne adnia a zsét. Én azt javaslom hogy vállaljon diákmunkát hogy kajálni tudjatok még aztán ha elvégezte a sulit akkor utána ráértek megbeszélni a következőket. Nekem kb ennyi ötletem van, a történet is kicsit kacifántos szóval ennyit tudok mondani.
2012. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
én a párommal élek aki 19 éves és az anyja szedi fel utána a lóvét, azaz a gyerektartást és a családi-pótlékot.... nappalin tanul, diák... az a baj az anyja elissza elkölti szétszórja mi meg nyomorgunk egy fizuból, mnert csak én melózom, de a párom a suli miatt nem tud még de ő ki tudná egészteni hiszen kapja a gyerektartást és a családit.. az anyja csak elveri...
2012. márc. 6. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!