Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti a helyemben mit tennétek?...

Ti a helyemben mit tennétek? Lemondanátok az örökségről?

Figyelt kérdés

Lakott a házunkban egy idős hölgy, akinek segítettem sok dologban mióta itthon vagyok a gyerekekkel. Úgy 1 éve már én is főztem neki. Ezt úgy fizette ki, hogy amikor mentem neki vásárolni mondta hogy vegyek magunknak is annyiért, amennyibe az ő heti kajája kerül. Kísértem orvoshoz, kiváltottam a gyógyszereit, takarítottam nála - ez utóbbiért fizetett.


2 hónapja elhunyt, a végrendéletében hagyott rám 2M ft-ot. A gyerekei szerint én egy senki vagyok, és ha van lelkiismeretem akkor visszaadom nekik.


A hölgy teljes vagyona - amiről én nem tudtam - 50M körül van.


Ti mit tennétek?


2012. szept. 7. 14:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerekei szó szerint így fogalmaztak akkor 5 Ft-ot nem adnék nekik...
2012. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Az a tied, főleg ha ilyen gyökér gyerekei vannak, ha tényleg ezt mondták rád, tartsd meg a részed nyugodtan.
2012. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
A kedves gyerekei hol voltak, amikor segítségre és ápolásra volt szüksége? Nyugodtan fogadd el szerintem, szívesen adta, megkönnyítetted az utolsó évet.
2012. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaldj el!

2 Milla nem olyan kis pénz, hogy az ember csak úgy lemondjon róla!

Mondd meg az örökösöknek, hogy ha akarják támadják meg a végrendeletet, és ha a bíróság elfogadja az indokaikat, te elfogadod a bíróság határozatát.

De addig, amíg van egy érvényesnek ítélt végrendelet, és abban te mint örökös szerepelsz, addig igényt is tartasz rá!

2012. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem. A néni Neked akarta adni azt a pénzt, tök mindegy miért!

Mellesleg ezek szerint a gyerekei nem álltak ott minden nap az ajtó előtt, hogy gondoskodjanak a néniről.

2012. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Mikor vásároltál, törődtél a nénivel, hol voltak a lelkiismeretes gyerekei???

Nem adnám vissza, azzal megsértem a néni akaratát.

2012. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ennél durvábban fogalmaztak :-( Ráadásul munkaidőben jöttek, én voltam csak itthon a két gyerekkel :-(


Az egyik gyereke külföldön él; érdekes, ő nem is jött el beszélni velem.

A kettő másik velünk egy városban él.

Egy ideig Marika néni ment hozzájuk, de 6 éve volt egy műtétje és azóta nehezen mozog, a gyerekek meg nem jönnek hozzá :-(

2012. szept. 7. 14:48
 8/29 anonim válasza:
80%
Nem adnám vissza,jut az örökösöknek elég.Ha ennyi lenne az összes vagyona és mind rám hagyná akkor visszaadnám.
2012. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Feljelenteném őket zaklatásért... Ha most nem vetted fel diktafonra, legközelebb felveszed, és feljelented őket, hogy egy törvényesen örökölt pénzt akarnak tőled zsarolással kicsalni.
2012. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez esetben tuti nem adnék nekik egy forintot se.
2012. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!