Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért állítja azt minden...

Miért állítja azt minden második ember, hogy pszichológusként lehetetlen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
ha lehetetlen lenne, nem tanítanák (bár ezt nem tudom mennyire függ össze) és nem lenne egy darab sem. mindegyik úgy 30 éves korára kap munkát, tehát 35 évig dolgozik kb, utána szükség lesz új munkaerőkre. pszichológusból sokféle van, tehát így könnyebbé válik az elhelyezkedés. szerintem egyre többen lesznek az emberek maguk alatt, ebben a mai világban, tehát szükségük lesz pszichológusra. és most azt én értem, hogy nincs pénzük rá, de szerintem kifizethető pár kezelés, mondjuk egy alkalom 5 ezer forint, tegyük fel 5x megy, 25 ezerből meg van oldva a baja és máris más szemmel nézi a világot. a pszichológia tanulás nehéz, nem is megy mindenkinek, lehet, hogy a magolni tudó kitűnő tanulókat felveszik, de ők kibukhatnak első vagy akármelyik évben... még egy kérdés: miért nézi le az emberek többsége ezt a szakmát/egyetemi szakot?
2012. okt. 29. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

Hogyan sikerülhet az elhelyezés??

A legjobbaknak már eleve megvan az állásuk úgy hogy még le sem diplomáztak. Mert van nekik ismerős, rokon, egy kórház igazgató nagybácsika stb.

Másoknak az anyagi hátterük van meg hogy társulva magán orvos mellett gyakornoki munkát szerezzenek, majd később rendes pszichológusként dolgozzanak mint magánorvos.

A maradék meg soha nem fog pszichológusként lehelyezkedni. Ő azok akik pár év reménytelen álláskeresés után időben kapcsolnak, és elvégeznek egy tanfolyamot amivel már tudnak mit kezdeni..

2012. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sok pszichológus végzettségű ismerősöm van, és közülük EGY ember tudott elhelyezkedni a szakmájában. De ő is csak azért, mert az apukája Pesten híres és keresett pszichológus, és az ő ügyfélköréből jópár embert átirányított a gyerekéhez, és így pedig terjedt a híre, és így tudodd saját ügyfélkört kialakítani.


A nehéz elhelyezkedés oka: sok pszichológus végez egy évben, viszont az emberek alig járnak pszichológushoz, valamint pénzük sincs rá. Aki jár, az is csak a jól ismert, bejáratott pszichológusokhoz megy, mert abban bízik, akivel már másoknak is van tapasztalata.


Az meg, hogy valamit tanítanak egyetemen, egyáltalán nem jelenti, hogy az összhangban van a szakma iránti kereslettel.

Az egyetemek azért taníttatnak rengeteg embert, mert erre kapnak pénzt az államtól, vagyis minél többet taníttatnak, annál több pénzt kapnak.


Azt hiszed érdekli őket, hogy el tudnak-e helyezkedni a tanulók?! A mai napig tonnaszámra ömlesztik a mindenféle haszontalan szakon végzett embereket, akiknek a nagyrésze munkanélkül marad, mert nincs rá igény. Az egyetemeket csak a fejpénz érdekli, amit az államtól kapnak, leszärják, hogy van-e elhelyezkedési lehetőséged vagy nincs, vagy van-e álláslehetőség arra a szakra.

2012. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

"majd később rendes pszichológusként dolgozzanak mint magánorvos"


kész, feladom...

kívánom, hogy egy pszichológus végezzen rajtad vakbélműtétet :D

2012. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11%

ma 11:51

Miért a pszichológus nem rendelhet magán orvosként??

Bármily meglepő neked egy végzett pszichológus is odabiggyeszti a neve elé a DR. megszólítást.. Akár vehetjük orvosnak is.. Nem azt írtam hogy sebész vagy nőgyógyász..

2012. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem rendelhet magánorvosként,mivel nem orvos.Lehet magánrendelése,ahol pszichológusként rendel.A végzett pszichológus nem biggyesztheti oda a neve elé a doktor megszólítást,csak ha a diploma megszerzése után ledoktorált.
2012. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!