Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti kerültök olyan helyzetbe,...

Ti kerültök olyan helyzetbe, hogy kölcsön kelljen kérni pénzt? Ha igen milyen időközönként, kitől és nem érzitek rosszul magatokat miatta?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor beköltöztünk a lakásba, a lakáshitel mellé mamámtól kértünk kölcsön, hogy az alapberendezések megvegyük (hűtő, mosógép, ülőgarnitúra). 300 ezer ft-ot, ebből hála ég már 220 ezer vissza van adva, de rettentően zavar, annak ellenére, hogy soha nem mondta, hogy mikor lesz már kitörlesztve vagy hasonló. Nagyon várom már, hogy visszaadjuk, nem vagyok addig nyugodt, még kicsit is tartozunk. Aztán persze ott a lakáshitelünk, még 7 évig, ha mamámnak visszafizettük, akkor lehet ezen aggódnom még pár évig...:)
2012. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Kerülünk, de nem kérünk. Egyszerűen nem megy. Pedig lenne kitől, nem is egy rokon, mégsem. (szülők, nagybácsi)


Inkább hitelkártya.

2012. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 barát és apukám, akivel ez oda-vissza alapon működik évek óta.

Én egyszer nagyon pórul jártam egy hitelkártyával, azt soha többé.

Azt is remélem, hogy ha ennek vége, soha többé nem leszünk ennyire mélyen...

2012. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Igen, fordult elő.

Nagyon ritkán.

Szüleimtől szoktam kölcsönkérni.

Pl. kocsivásárlásra kértem kölcsön. Előre megbeszéltük, hogy havonta mennyit törlesztek.

2012. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordult már, de csak néhányszor. Anyukám szokott adni vagy nagymamám, nem sokat, csak pár ezret. Nekik nem kellett sosem visszaadnom. Kétszer kerültünk csak olyan helyzetbe, hogy 10ezernél többet kellett kérni. Egyszer, amikor nem kapott a párom fizut csak a hónap végén. És egyszer, amikor sógorékkal voltunk vásárolni egy fagyasztószekrényt, e nem volt nálunk annyi pénz, viszont hitelre nem akartuk megvenni. Mindig a másik fél ajánlotta fel a segítséget, magamtól sosem tudnák kérni.
2012. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Párszor már előfordult, hogy kölcsönkértem pénzt attól, akivel épp voltam, mert megláttam valamit, ami többe került, mint amennyi készpénz volt nálam, és az üzletben nem fogadtak el bankkártyát. Rögtön utána megkerestük a legközelebbi automatát, és visszaadtam a pénzt. Nem éreztem magam rosszul, én is kisegítek bárkit hasonló helyzetben.
2012. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer, még 2009-ben volt rá szükségem, nehogy a végrehajtó kilakoltasson. (Szerencsére az ismerős nem kért rá kamatot sem.) Azután mindenről lemondva lassan vissza fizettem azt is és az adósságokat is, ami már korábban felhalmozódott a munkahely elvesztése miatt, pedig sokáig nem volt igazán több a 27ezernél. Akkor anyám tartott el a nyugdíjából, de beosztottuk ami volt. Lassan, évek alatt mindent vissza adtunk és most adósság nélkül élünk.


Annak nincs értelme, hogy egyik hónapban kölcsön kérjen bárki pénzt és a következőben megadja. Az értelmetlen butaság. Viszont ha sürgősen ki kell jönni egy kritikus helyzetből arra jó a kölcsön, főleg ha nem kérnek utána kamatot.

2013. márc. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, annak nincs értelme, hogy egyik hónapban kölcsön kérjen bárki pénzt és a következőben megadja és megint kölcsön kérjen vagy kölcsönt vegyen fel.


Hallottam már ilyenről is.

Sőt olyanról is aki hitelkártyából él. Pedig az nem más mint a saját pénzt költeni és adni belőle a banknak is.


Van ismerősöm aki másképp nem tudja beosztani, pedig csak ütemezés kérdése. Egyszer kell egyenesbe kerülni, és már nem is kell a hitelkártya kamatát fizetni. Azt a pénzt is inkább szabadon el lehet költeni.


A hitel és a kölcsön semmilyen hosszú távú formája nem segítség hanem inkább teher, hacsak nem óv meg valami végzetes dologtól. Akkor jónak tűnik amikor megkapjuk, de amikor vissza kell fizetni akkor sem biztos, hogy van több amiből ne hiányozna.

2013. márc. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!