Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről, ti...

Mit gondoltok erről, ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos gyed alatt megszűnt a munkahelyem, jelenleg még gyesen vagyok, de sajnos minden hónapba így már hozzá kell nyúlni a tartalékunkhoz a férjemmel. Tudom, nem szégyen ez, de én nem bírom elviselni, hogy csak a gyessel, és egy kis plusz munkával szerzett pénzzel tudok hozzájárulni a családi kasszához, és egyre többször fordul elő, hogy valamit inkább nem veszek meg, mert lehet az a pénz majd fontosabbra is kell az adott hónapban. Diplomás vagyok, voltam már több állásinterjún is, de sajnos burkoltan, de felhozták, hogy a gyerek még nagyon kicsi, és hát ez hátrány. Tény és való, sajnos nincs betegség esetén mozgósítható családtag, vagy barát, mert mindenki dolgozik (hála ég). Eléggé elkeseredtem, és egy ismerősöm most mondott egy munkalehetőséget. Nehéz, fizikai föld munka, elég kevés pénzért, de viszont megértik ha beteg a gyerek, csak előre kell szólni. A bölcsibe már be van szokva (felvették, mert igazoltam, hogy alkamilag dolgozom, igaz heti 3 nap megy csak d.e. eddig). Sajnálom, mert ugye ez senkinek se az álmai munkája, de úgy érzem, hogy nekem most csak ez a lehetőségem van, és a pénz is kellene. A család, és a férjem viszont ellenzi, mondván nem ezért tanultam ennyit, és nem akarják, hogy ebbe belevágjak, várjak még...Szerintetek, ti mit tennétek? Nem akarom az összes tartalékunk felélni...:(
2013. febr. 28. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem hoznám szóba a gyereket állásinterjún. Tőlem soha nem kérdezték, én nem mondtam, mégis kaptam állást.

Sőt, önéletrajzba a személyes adatokhoz is teljesen felesleges a településen (hogy tudják, milyen messze laksz) és a születési éven (nagyjából mennyi idős vagy) kívül mást megadni.

2013. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de nálam mindig volt eddig olyan kérdés, aminél mondom burkoltan, de rákérdeztek, hogy van-e gyerek. Hazudni azért nem akarok, mert egyrészt úgy is kiderül, és akkor már ez egy elég negatív dolog lesz,hogy, hazudtam, másrészt, tényleg lehet, hogy 2 hét múlva nem tudok menni, mert beteg lesz a lányom (sajnos elég sűrűn az), és ha nem tudok kit mozgósítani épp, ami valószínű, akkor szintén kiderül. Ne érts félre, mindig azt mondom, hogy meg tudnám oldani ha beteg, mert ha nagyon nehezen, de próba idő alatt biztos menne (mamák+apuka jönne akkor szabira), de sajnos még így se érdekli őket :(
2013. febr. 28. 07:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálatok az éjszakás műszak lenne megoldás. Hiszen ha éjszakásként tudnál járni dolgozni, akkor nappal szükség esetén Te vagy a gyerekkel vagy oviba van. Este meg az apukája is otthon van már.

Gyárakban van ilyen műszakra lehetőség és még annyira nehéz fizikai munkát sem kellene végezned.

2013. febr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én pékségben voltam már állandó éjszakás, ha bírod az ébrenlétet (mert muszáj), akkor jó megoldás lehet a gyereknevelés +munka problémájára.
2013. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nem nagyon vannak ilyen gyári lehetőségek...Ami van nagyobb gyár, ott nincs már éjszakás műszak. Amúgy egy pékségben is voltam már állásinterjún, de ott hajnal fél 4-re kellett volna menni, a férjem 6-ra jár dolgozni, bölcsi meg 6-tól van, szóval néha még csak-csak késhetett volna a férjem egy fél órát, de ez nonstop kivitelezhetetlen lett volna :(
2013. febr. 28. 08:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti én nehéz fizikai munkát is végzek, meg sok mást. Ráadásul nem is kevés pénzért. Én ráadásul szeretem is és a kollégáim is szeretik. -Ezért csinálom. Láttam pár nőt is dolgozni ilyen munkát és le a kalappal előttük, sőt jó pár több diplomás is dolgozott nálunk.

Amikor én elkezdtem vállalkozni, nekem is azt mondták, hogy nem azért taníttattak, hogy én ilyennel foglalkozzam.

Én szeretem - élvezem, igaz én szellemi munkát is csinálok. Hol ezt, hol azt, viszont nagyon fárasztó.

Az embernek nem sok ereje marad otthon ténykedni. Anyának lenni, meg háztartást vezetni pedig nem egyszerű dolog -Gondolom.

Szerintem ne csináld. Kényszerből nem jó ilyesmit csinálni. Nem sok energiát fog maradni a családodra ráadásul ők is ellenzik.

Én imádom a munkám, de tudom, néha hogy kerülök haza, milyen fáradtan, pedig én egy 110 kilós csupa izom pasi vagyok.

Ráadásul haza vágja a testedet a kezeidet. Gondod el, később munkakeresésnél milyen egy diplomás nő kérges kezekkel ?

Szóval minden tiszteletem a tiéd, ennek ellenére és talán éppen ezért, hallgass a családodra, főleg, hogy miattuk tennéd, de pont nekik nem jó.

2013. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lehetőség hogy takarítást vállalj valahol? Iskolába, orvosi rendelőbe, kórházba, magánházaknál?

Adj fel hirdetést, vannak ingyenes oldalak is.

2013. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van abban amit írtál, köszönöm! Hagyok még magamnak egy hónap gondolkodási időt szerintem...
2013. febr. 28. 08:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Már takarítói állásra is jelentkeztem, oda túlképzett voltam, azt mondták ide ez sok, nem nekem való munka...:(
2013. febr. 28. 08:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell tudniuk hogy diplomás vagy.

Sok sikert a továbbiakhoz! Őszintén remélem megoldódik a helyzeted!

2013. febr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!