Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 millió forintot mibe fektess...

2 millió forintot mibe fektessek, ami legalább havi 5%-ot tisztán hoz?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, ez az össz vagyonom, nem szeretném elherdálni!

Bank keveset fizet, és abból is jön le kezelési költség meg miegymás, tőzsdénél nagy a rizikó és nem is értek annyira hozzá...

Valami befektetést ajánljatok nekem, amivel legalább havi 80.000-et kivehetnék a 2 milliós lekötéssel!


Ti mibe fektetnétek?


2013. máj. 20. 15:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Álmodj, királylány!
2013. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha lenne ilyen, akkor senki sem dolgozna.
2013. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Én még 3 éve vettem prémium magyar államkötvényt, ami a kamatadó levonása után is 8,5 körül fizet. Még van 2 évem.

Érdemes megnézni, hogy most mi lehet kapni a Magyar Államkincstárnál.

2013. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Igen, utolsó de az évi szinten hoz 8.5%-ot nem havonta.
2013. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Örülj ha évente 5%-ot kamatozik.
2013. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell a tőzsdéhez értened, erre vannak a brókerek. KBC Equitas a K&H brókercége, elég faszák és a havi 5% egy elég könnyen teljesíthető cél náluk mostanság, amíg tör felfelé a piac.
2013. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Akkor keressek fel egy tőzsdecéget?

Arra van esély, hogy mindenemet bukom?

2013. máj. 20. 16:19
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

#7


A tőzsde nem éppen a legkiszámíthatóbb befektetés még akkor sem ha csak 5%-ot akarsz keresni havonta vele.

2013. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

# 7


Hogyne lenne. Nem az egészet, mert a brókered beavatkozik majd, mielőtt lenullázódnál, de simán benne van, hogy 6 hónapig kijön a havi 4-5% (80-100e) aztán a 7. hónapban egy nap alatt elbuksz egy másfél lepedőt. És akkor annyit mondanak majd, hogy sorry.

2013. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem igen. Persze a többi válaszoló stílusán is látszik, hogy Magyarországon a tőzsdézés kb. a pedofillal egyező komolyságú szitokszó, de ettől még ez egy nagyon bevett és profitábilis befektetési forma, ha olyanok űzik akik értenek is hozzá.


Stop loss beállításokkal dolgozik minden bróker, tehát ha hirtelen, magyarázat nélkül el kezd zuhanni egy részvény árfolyama (NAGYON ritkán történik ilyen), akkor amint a beállított árfolyamcsökkenést (pl. 10%) átüti, akkor automatán eladja a részvényeket, hogy kontrollálják mennyit buksz rajta.


Egy jól kiválasztott 15-20 részvényből álló portfólióban elkerülhetetlenül buksz majd 4-5 részvényen, de a többi 10-15 bőven visszahozza és még pakol is rá. Havi 5% egy nem konzervatív portfólió esetén bőven teljesíthető, és amíg még tart a piac bull periódusa, addig a havi 8-10% is elképzelhető.

2013. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!