Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 millió forintot mibe fektess...

2 millió forintot mibe fektessek, ami legalább havi 5%-ot tisztán hoz?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, ez az össz vagyonom, nem szeretném elherdálni!

Bank keveset fizet, és abból is jön le kezelési költség meg miegymás, tőzsdénél nagy a rizikó és nem is értek annyira hozzá...

Valami befektetést ajánljatok nekem, amivel legalább havi 80.000-et kivehetnék a 2 milliós lekötéssel!


Ti mibe fektetnétek?


2013. máj. 20. 15:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%

"akkor automatán eladja a részvényeket, hogy kontrollálják mennyit buksz rajta. "


Na igen, a hozzászóló is megmutatta, mennyire alacsony az átlag tőzsdei ismeret szintje. Ő mondjuk rosszabb, mert azt HISZI magáról, hogy okosabb, mint az átlag.


Helyesen úgy írta volna, hogy "automatán MEGPRÓBÁLJA eladni a részvényeket" (vagy inkább zárni a pozíciót, ugye).


Tehát igen, a tőzsdénél nagy a rizikó. Persze lehet keresni naponta 100%-ot is, de az nem tőzsde, az szerencsejáték tőzsdei papírokkal. Úgyhogy ne azt nézd, mit csinált az említett bróker/alapkezelő az elmúlt hónapban, hanem hogy mit csinált az elmúlt 15 évben ÁTLAGOSAN!

2013. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kell itt démonizálni a tőzsdét és elhitetni a témát nem ismerőkkel, hogy az egy nap alatt 90%-t bebukó részvények teljesen átlagosak, és az egésznek nem a 0.00000000001%-t képviselik. Persze, lehet, hogy nem megy végbe az order ha épp az derülne ki az Appleről, hogy 10 éve hamisítja az adatait, de a gyakorlatban ez sosem fog megtörténni (csak Kínában).
2013. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha olyan papírokba fektetsz, amikkel havonta akarsz 5%-ot hozni, akkor de, azok teljesen normális, hogy egy nap alatt bebuknak. Az apple három év alatt hoz 50%-ot, nem 10 hónap alatt. Ja, és persze az apple ugye tuti befektetés. Az volt cirka fél éve is, nem? Kár, hogy azóta elbukta az értékének majd' a felét..
2013. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

Te szerencsétlen, senki nem mondta, hogy ugyanazok a részvények hoznának 5%-t minden hónapban...Egy aktívan menedzselt portfólió 1-2-3 havonta teljesen lecserélődik.


Emellett baromságot is beszélsz, az Apple a 700-as csúcsról a legnagyobb bukásokkor napi 10-20 dollárokat esve érte el a 395-s minimumot kb. fél év alatt.


Istenem, és még te hurrogsz le engem, amiért az extrém eltúlzott példádban nem működne egy stop loss... Na de akkor maradj csak az éves adózás utáni 3,5%-nál, az való neked.


Kérdező, te meg ne hallgass az ilyen vészmadarakra akik életük végéig sosem jutnak tovább egy bankbetétnél. De rám se hallgass ok nélkül, beszélj egy brókerrel, kérj referenciákat és okítsd magad a témában. Az tény, hogy havi 5%-t csak olyan rizikófaktorral lehet elérni, ami normál pénzügyes körökben közepesnek számítana, ám a nagy bátor magyarok között meg elképzelhetetlenül nagynak. A piac egyelőre még nő, más néven bull fázisban van, de már egy ideje az zajlik és egyre többen mondogatják, hogy nemsokára jön egy korrekció, amikor átfogóan csökken a részvények értéke.


Persze azon is lehet keresni shortolással, erről majd a bróker részletesen tájékoztat.


Emellett sok más dologba be lehet még fektetni a tőzsdén, ami nem részvény: fémekbe, kötvényekbe, államkötvényekbe, alapokba, ETF-kbe, sok-sok opció van.

2013. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

"De rám se hallgass ok nélkül, beszélj egy brókerrel"


Így van, mert egy brókertől majd független és elfogulatlan információkat fogsz kapni! Ez hülye!


Nem, nem kell beszélned brókerrel, meg kell nézned, ahogy mondtam, a hosszú távú teljesítmény-adataikat, és egyből látod, hogy inkább évi 20-30%-ra számíthatsz tartósan átlagosan a legjobbaknál... Ami ennél jobb, az szerencsejáték.


A tündérmesét könnyebb elhinned, mert azt akarod hinni, hogy a 2milliódból megélhetsz. Legyél józan. A te pénzed soksoksokszorosával tőzsdézek hosszú évek óta. Nincs más munkám, és a saját pénzemmel "játszok", nem máséval verem a csalánt, mint a brókerek. Tehát tudom, mit lehet elérni hosszú távon, és én nem akarlak szédíteni. A 2milliód kevés, 20millióból meg lehet élni.


A többi duma.

2013. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%

A nagy lóf.szt tőzsdézel te tízmilliókkal meg ebből élsz. 2 válasszal ezelőtt még azt akartad bebizonyítani, hogy napi szinten vannak részvények, amik lenullázódnak, az előbb meg azt hitted, hogy egy portfólió nem cseréli folyamatos rendszerességgel a részvényeit.


Egy 15 éves tini vagy aki görcsösen azt akarja, hogy igaza legyen az interneten, nem megélhetési befektető.

2013. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

"2 válasszal ezelőtt még azt akartad bebizonyítani"


Dehogy akartam, a portfóliót te hoztad szóba, én meg sem említettem... Bizonyítani nem tudok semmit, azért mondtam, hogy nézze meg a kérdező a hosszú távú *ellenőrizhető* adatokat. De tudod mit, mutass egy legalább 15 éves alapot, aki havonta legalább 5%-ot hozott (átlagosan)!


Amíg ilyet nem prezentálsz, addig annyit is ér a szavad... Most kiderül, hogy fingod nincs a témáról.

2013. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9%
Én 61%-osnak inkább hiszek...
2013. máj. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%

Én aztán nem állítottam, hogy létezik olyan alap, mert az alapok a legtöbb esetben min. 12 hónapra fektetnek be. Te kezdted azzal a totális marhasággal a vitát, hogy teljesen hétköznapi esemény a részvényeknél a napon belüli 90% értékvesztés.


Egyébként is az eredeti kérdés egy szót nem szólt egy éves időtartamról, szimplán azt kérdezte, hogy mivel lehet havi 5%-t elérni. Részvényekkel.


Abban kivételesen nem mondtál baromságot, hogy az éves 20-30%-nál nagyobb hozamra nem öngyilkosság jellegű rizikófaktor mellett nem lehet számítani.

2013. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Te kezdted azzal a totális marhasággal a vitát, hogy teljesen hétköznapi esemény a részvényeknél a napon belüli 90% értékvesztés. "


Nem vagyok benne biztos, hogy van értelme felhívni a figyelmedet, de ezt a 90%-os dolgot eddig csak te említetted. Mégpedig a 18:20-as hozzászólásodban. Soha senki se előtted, se utánad nem beszélt erről. Úgyhogy nem, nem én kezdtem ezzel a totális marhasággal a vitát... Szép estét!

2013. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!