Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 millió forintot mibe fektess...

2 millió forintot mibe fektessek, ami legalább havi 5%-ot tisztán hoz?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, ez az össz vagyonom, nem szeretném elherdálni!

Bank keveset fizet, és abból is jön le kezelési költség meg miegymás, tőzsdénél nagy a rizikó és nem is értek annyira hozzá...

Valami befektetést ajánljatok nekem, amivel legalább havi 80.000-et kivehetnék a 2 milliós lekötéssel!


Ti mibe fektetnétek?


2013. máj. 20. 15:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

16:29 kezdte, én csak reagálok a hülyeségre


"Hogyne lenne. Nem az egészet, mert a brókered beavatkozik majd, mielőtt lenullázódnál, de simán benne van, hogy 6 hónapig kijön a havi 4-5% (80-100e) aztán a 7. hónapban egy nap alatt elbuksz egy másfél lepedőt. És akkor annyit mondanak majd, hogy sorry."

2013. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Akik itt vitatkoznak, szeretném megkérdezni őket, hogy első sorban milyen pénzügyi végzettségekkel (diplomák, vagy akár szakvizsgák) rendelkeznek? Másodsorban, hogy milyen befektetői tapasztalatokkal rendelkeznek?
2013. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 18-ik életévedet betöltötted, akkor tudsz bármilyen ehhez hasonló spekulatív vagy befektetői módszerhez nyúlni. Ám én úgy vélem, hogy ennél több vagy, mert elég felelősen gondolsz vagyonodra, amihez csak gratulálni tudok.

Nyilván megvan a kockázata a befektetésnek. Elveszítheted vagyonod egy bizonyos százalékát, de erre fel kell készülnöd. Ami az előbb játszódott le (vita) azzal ne törődj. Igenis érdeklődj utána és kérdezz meg több brókercéget. Itt a nyár, lesz rá időd.

Persze érdemes valami pénzügyi tudással rendelkezni, de elég a józan paraszti ész hozzá. Mielőtt nekikezdesz ajánlom Nicolas Darva, illetve André Kostolány gondolatait.

Se gurunak, se szakértőnek nem hívták magukat, de tapasztalatuk az volt.

2 millió nem kevés a tőzsdézéshez, de fel kell készülnöd és nyomatékosítanod kell a brókerben, hogy mekkora az az összeg amennyit elbukhat és nem fog neked fájni.

Én az ügyfeleimnek mindig ez az első kérdés amit felteszek. Kérdezd meg, milyen költségekkel dolgoznak. Mióta foglalkoznak vele és ha van egy kis emberismereted figyeld meg a reakcióikat. A szakmában sokan szeretnek hantázni és nagyokat mondani, de az elvárásod nagyon is reális. igenis előfordulnak rossz napok (ne adja Isten hónapok) amikor embertől vagy piactól, nem jönnek össze az elvárt eredmények.

Végezetül gratulálok, hogy érdeklődsz befektetések iránt, bárcsak sokan így állnának hozzá. Sok sikert a kereséshez.

2013. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A havi 5% semmiképpen nem reális. Ilyet csak saját vállalkozással tudsz elérni, de tőzsdén hosszútávon biztosan nem.


Összehasonlításképpen: a legjobb amerikai befektetési alapok is évente csak 20-30%-ot tudnak hozni hosszútávon, ez havi szinten 2-3%-ot jelent!


Aki ennél többet ígér, az vagy 1) hazudik vagy 2) nagyon kockázatos befektetést ajánl (pl. nagy a valószínűsége, hogy elbukod a pénz felét).


Abba is érdemes belegondolni, hogy itt a neten névtelenül írkálgat mindenki, hogy ő ekkora hozamot csinál, meg akkorát, de a profi befektetési alapoknál matematikusok és pl. Nobel-díjas fizikusok dolgoznak és nekünk sem jön össze a havi 5%!

2013. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

# 24/


Ezt minden józan gondolkozású nem pénzügyi analfabéta tudja, de egyesek szeretnek álmodozni, mások meg szeretik ezt kihasználni.

2013. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
HOLLÁLLÁÁÁ! :D A két utolsó remekül összefoglalta!
2013. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A matematikusok és Nobel-díjas fizikusok (vagy mik) csak a számokhoz értenek. Legtöbbjüknek fogalma sincs, hogy viselkedik a Piac. Csak számolnak, és elméletben minden csodás és mesés, de valamiért mégis ellenkező esete történik a dolgoknak. Ugyan ez a véleményem a szakértőkről is. Legtöbbjük csak báb, vagy piacot keres ahhoz, hogy eladja a termékeiket, vagy a másik utólag teljesen biztos volt azzal ami történt, de előtte nem készült fel rá.

Szerintem 5% nem lehetetlen, de kockázatos. A befektetési alapok hosszúak és igenis előtte muszáj valahogy megismerkedni magával a tőzsdével. Persze ha nem fontos annyira és hosszabb időre gondolod pénzed lekötését akkor érdemes befektetési alapokban gondolkodni, vagy államkötvényben. Én személy szerint körbekérdeznék és magam döntenék. Neked is ezt ajánlom.

2013. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!