Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lesz valaki tipikus...

Hogyan lesz valaki tipikus bátor, sikeres, gazdag egyéniség? Önfejlesztés, önképzés vagy született adottságok?

Figyelt kérdés

Olyan emberekre gondolok, akikről sugárzik az életerő,pozitív gondolkodásúak,bevállalósak,önbizalommal teliek, talpraesettek, jó kommunikációs és diplomáciai készséggel rendelkeznek, széles körű kapcsolataik vannak, minden lehetőséget meglépnek és sikeresek az üzletben, hivatásukban stb. Általában vagy vállalkozók vagy valamilyen magas pozíciót betöltő személyek pl. gazdasági szférában.

Ezek az emberek ilyennek születtek és a szülőktől "vették át" ezeket a tulajdonságokat vagy van bennük valamilyen belső indíték, ami pl. korábbi sérelmekből, csalódásból ered és azért ilyen igyekvőek és fejlesztik magukat ?

Ha valaki szorgalmas és próbálja hasonló módon képezni magát be lehet kerülni olyan körökbe ahol hasonló mentalitású emberek vannak vagy ez hogy működik ?


Előre is köszönöm a választ/válaszokat.


2013. júl. 31. 23:08
 1/8 anonim válasza:
46%

Engem a sok szenvedés, és az hogy senkire sem számíthattam, meg a rengeteg belém rugó ember tett sikeresé. Illetve az, hogy bármibe belekezdtem előre lehülyéztek.

Utána mindenen, és mindenkin átléptem, és most a legtöbb emberen átnézek. Röviden ennyi.

2013. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez a gyerekkorban dől el, ha akkor elszúrták a nevelésedet vagy rossz ingerek értek, és egy lúzer lett belőled, akkor most már nem tehetsz semmit, az is maradsz.
2013. aug. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszer sok évvel ezelőtt mondta egy haverom,hogy : Amikor megszületik egy gyerek, nagyon nem mindegy,hogy egy lyukas fazék esik -e a fejére vagy egy Goethe sorozat.

Azaz nem mindegy ,hogy egy ember milyen környezetbe születik és nevelkedik fel.

A felnevelkedés időszaka alatt magunkba szívott alapokat lehet később ,önfejlesztés,önképzés útján fejleszteni.

Szerintem !

Biztos,hogy vannak kivételek is, de szerintem csak elvétve kisebb számban, lásd Pl. Roman Abramovic

2013. aug. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkét verzió lehetséges. Hozzáállás kérdése.
2013. aug. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Linkoln ***** válasza:

IQ sem árt mellé..

Illetve, genetikailag kíváncsinak kell lenned, és képesnek önállóan dolgozni, tanulni. Szerencse sem árt.

Lustaság kilőve.

Ha akár 1 dolog is nem stimmel, akkor a semmiből nem fogsz felállni magasra.

Az első hozzászólónak meg üzenem hogy az emberek nem igazán tekintik a leírtak alapján bátor, sikeres embernek. Én egy bunkó lúzernek tekinteném.

Értem én hogy az emberek hülyék, meg hogy rossz indulatúak, de azzal hogy beállsz a sorba tényleg nem leszel sikeres.

2013. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
27%

Kedves Linkoln!


Ha te lúzernek tartasz valakit, aki 12 évesen lebénul és túlél valamit aminek a túlélési esélye nem olyan jó mint a ráknak, és az orvosok véleménye ellenére 24 év kemény fizikai edzéssel ezt senki nem mondja meg róla testileg, csak azt hogy az átlagnál jobb karban lévő negyvenes pasi.

Továbbá a betegsége mellet 20 évesen összehoz három cdlemezt, és két céget. Negyven éves korára összepakol három belvárosi luxuslakást, családot, és két mesekönyvet az Usban, akkor tényleg lúzer vagyok. :) Ja és mindezt úgy, hogy az életében egyetlen egyszer sem mondták neki azt ,hogy ügyes vagy. Csak azt, hogy bármibe belefog az reménytelen, meg hogy nem lehet megcsinálni. És tudod Linkoln én megcsináltam :D


Viszont Linkoln én téged nem tartalak semminek, az vagy amire képes vagy. :D

2013. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Linkoln ***** válasza:

Én sem tartalak semminek.

Az első válaszod nem tért ki sok mindenre, de azt azért átadta hogy ha hülyének néznek, akkor villants, és nézd te, őket hülyének.

Értem, szép teljesítmény, ügyes vagy. Nem irigységből, hanem tényleg sok motiváció, jó genetika, és kemény munka kell hetett ahhoz amit megtettél, és vetted az erőfeszítést.

Most levegőnek nézhetsz mindenkit, eddig is megtehetted, de attól még szememben ez nem lesz egy előnyös dolog.

Én éppen ellenkezőleg vélem, sokkal inkább boldogít ha olyan emberek vesznek körül akik tisztelnek, és akiket tisztelek. Akikre számíthatok, és akik szeretnek. Ha jó a hírnevem.

A válaszodban, (1.ben) ennek semmi nyomát nem láttam.

Az ellentét lehet az amin megakadtam. Elnézést, kicsit sértő, sérti a jogaid, az érzéseid, sérti a gyakori kérdések szabályzatát stb..

Sajnálom!

Rosszkor voltam rossz helyen.. :D

2013. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszolóval értek egyet. 22 éves lány vagyok. 6 nyelven beszélek, 2 egyetemen tanulok párhuzamosan. Úgy érzem, hogy sikeres leszek, de még nem vagyok biztos benne. Belém is sokan belém rúgtak, csak már mostanra kb. kirajzolódott, hogy jóval sikeresebb vagyok a volt osztálytársaimnál. Anyukám ilyen típus, mint én. Vezető, domináns egyéniség és ugye ő nevelt, így ilyen lettem én is. Rengeteg ismerősöm van világ szerte, befolyásos emberek, köztük sztárok is és mindenhol befogadtak, kedvelnek, keresik a társaságom. Érdekes, hogy az osztálytársaim folyton egy lúzernek állítottak be, kiközösítettek, csesztettek, a külföldi ismerőseim pedig imádnak. Látni kellene az irigy tekinteteket. :) Főleg, hogy én elég egyenes ember vagyok, kimutatom azt is, ha valakit kedvelek, de azt is, ha valakit nem. Viszont, ha valaki közel szeretne kerülni hozzám, kap esélyt, ha úgy érzem, hogy megérdemli. Nagyon sok múlik egyébként a nevelésen, hogy mennyit foglalkoznak veled, milyen közegben élsz, milyen a családi viszony, stb. Az én szüleim senkinek sem akartak megfelelni soha, talán ezért is sikeresek. És remélem, hogy én is az leszek. :) Mondjuk anyukám sokat bírál engem amiatt, hogy mindig kimutatom azt, ha nem kedvelek valakit, pedig nem bántok senkit, csak simán ignorálom, nem kommunikálok vele. De ahhoz, hogy ezt az állapotot elérje valaki, elég súlyos tettek szükségesek. Én csak csinálom az enyémet, fókuszálok az én ügyeimre és nem foglalkozom mással, ennyi. :)
2013. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!