Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tévedésből jobb dolgot...

Ha tévedésből jobb dolgot kapok, mint amit rendeltem, az törvény szerint az enyém?

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot az eBay-en egy kereskedőtől. Minden rendben történt, kifizettem. Meg is érkezett Angliából. Mikor kibontottam a csomagot, alaposan meglepôdtem, mert egy kb. 2,5-ször drágább számítógépet találtam benne mint amit rendeltem. Becsületesen tájékoztattam róla az eladót. Ő persze azt mondta, hogy küldjem vissza. Ez elég hosszadalmas folyamat lesz, de beleegyeztem. Azt is megigérte, hogy a gépem árából adott kedvezménnyel kárpótol majd a kényelmetlenségért.


Azóta eltelt pár nap, és borzalmasan kommunikál, amikor egyáltalán visszaír. Szinte még neki áll feljebb.


A törvény szerint kié a laptop? Ő elküldte az én címemre, de bizonyítani tudja hogy elismertem hogy drágábbat küldött. Ilyenkor mi a helyzet?


Előre is köszi a válaszokat!



2014. okt. 28. 07:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem mindenképpen vissza kellene küldened, mert ez a becsületes. Nekem eszembe sem jutna megtartani olyat, amivel megkáorsítom a másikat. (mellesleg valószínüleg két laptopot postázott és fordítva küldte el.)


De valószínüleg jogilag is így van, mivel mindkét oldal elismerte a tévedést. Ha csak az eladó jelentkezett volna, akkor is vissza kell küldeni, csak a költeségeket (portó) illik neki állnia.

2014. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Furcsa helyzet, de szerinted mi történhet?

Beperel? Onnan Angliából? Én nem sok esélyt látok rá.

Valószinüleg havi szinten több száz v több ezer laptopot postáz, el tudom képzelni, hogy egy ilyen veszteséget meg sem érez.

És mennyibe kerülhet visszaküldeni? Csomagként, ami nem kicsi. Még országon belülre is nagyon drága. Angliába szerintem tízezres nagyságrend. Ő ingyen postáz, vagyis valahol olvastam, hogy ezeknek a kereskedőknek szerződésük van a postával/csomagküldővel, kifizetnek egy fix összeget, és bárhova küldhetnek bármit.

Én nem küldeném vissza. Hány napja volt a levelezés? Várj pár napot, ne írj, nézd meg, hogy ő ír-e.

Mert azt írod: "amikor egyáltalán visszaír".

Szóval nem is válaszol mindenre. Úgy tűnik, mégsem olyan fontos neki.

2014. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: pontosan így gondolom én is. Így lenne becsületes. Azért merült fel bennem mégis hogy megtartom, mert eléggé úgy néz ki, hogy nem különösebben érdekli őt az egész, meg az sem, hogy a munkámhoz mihamarabb szükségem lenne az új gépre.


Második válaszoló: igen, 74ezer forintba kerül visszaküldeni, de ő fizetné. Rengeteg adásvételt bonyolít, ezt én is láttam. Ha be nem is perel, de rendőrségen attól még feljelenthet, nem? Az miben más?

2014. okt. 28. 07:52
 4/15 anonim válasza:
79%

Nincs olyan lehetőség, hogy enged annyit amennyi a posta lenne, te pedig ráfizetsz még?

Nem tudom mennyibe került, és hogy mennnyid van rá, de nem zárható ki ez a megoldás sem.

2014. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
És mi lenne, ha megtartanád, és kifizetnéd a különbséget?
2014. okt. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Írd neki hogy ha elküldi a másik gépet és a postaköltséget, akkor ezt visszaküldöd, de addig neked szükséged van egy működő gépre.
2014. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

De jól láttam????


74 ezer forint? nem 4 vagy 7 ezer ft-ot akartál írni? Mert olcsóbb ha kiugrasz repülővel meg vissza.

2014. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Rendőrségi feljelentésből büntetőügy lesz, azaz egyszer csak jöhetnek érted, és bevisznek, kihallgatnak.

DE: mégis mivel jelent fel? Bemegy a londoni rendőrkapitányságra, és azt mondja: "egy vevőm rendelt valamit, ki is fizette előre, én meg figyelmetlen voltam, és rossz terméket küldtem, neki egy havi minimálbére lenne visszaküldeni, költségekbe verném, amiért én hibáztam, megtenné kedves rendőr úr, hogy börtönbe zárja?"

Nem fog feljelenteni, nem fog vele foglalkozni, főleg meg így, hogy egyrészt ő állná a visszaküldést, meg még kedvezményt is adna a másik árából, azaz a végén szinte nyeresége se lenne.

Ha szép, ha nem szép dolog, én nem pattognék, hanem használnám a gépet, és megvárnám, hogy ő mit lép.

Ha mindenáron kommunikálni akarsz vele, írd meg neki, hogy a gép neked munkaeszköz, nem tudod nélkülözni, végtére is kifizettél egy gépet. Ezért ha erre igényt tart, először legyen szíves megküldeni helyette az eredetileg rendelt gépet, és majd ha az megérkezik, ill. a beígért kedvezmény is visszaérkezik a számládra, akkor UTÁNVÉTTEL visszaküldöd a mostani gépet. Nem mennék bele, hogy a más hibájából nekem költségem keletkezzen.

2014. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem,a 74ezer az nem elírás. Ennyibe kerül a futárszolgálat. A posta sem számottevően olcsóbb, de sokkal tovább tart mire odaér. (Értékbiztosítás, stb.)


Azt már felajánlotta, hogy kedvezményesen megvehetem tőle a gépet ha nem küldöm vissza, de annyim sajnos akkor sincs rá. (Gyakorlatilag a legolcsóbb helyett a legdrágább modellt küldte a kategórián belül.)


Azt már említettem, hogy a szállítást előre kifizetné. Tulajdonképpen erre szeretném végre rábírni. Ha úgy fogja gondolni, én bármeddig ráérek, akkor megírom neki hogy ha X órán belül nincs a számlámon a postaköltség, akkor a gépet magaménak tekintem. Ez után milyen alapon jelentene fel ha én "mindent" megtettem?

2014. okt. 28. 14:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Hogy érthetőbb legyen a dolog: azt elfelejtetem hozzátenni, hogy közben is nem tudom használni a gépet, mert nem bontottam ki. Ha vissza kell küldenem, akkor úgysincs értelme feltelepíteni rá a munkámat, azért pedig nem bontom ki hogy kárt okozzak. (Mert onnantól már csak használtként adható el.)
2014. okt. 28. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!