Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tévedésből jobb dolgot...

Ha tévedésből jobb dolgot kapok, mint amit rendeltem, az törvény szerint az enyém?

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot az eBay-en egy kereskedőtől. Minden rendben történt, kifizettem. Meg is érkezett Angliából. Mikor kibontottam a csomagot, alaposan meglepôdtem, mert egy kb. 2,5-ször drágább számítógépet találtam benne mint amit rendeltem. Becsületesen tájékoztattam róla az eladót. Ő persze azt mondta, hogy küldjem vissza. Ez elég hosszadalmas folyamat lesz, de beleegyeztem. Azt is megigérte, hogy a gépem árából adott kedvezménnyel kárpótol majd a kényelmetlenségért.


Azóta eltelt pár nap, és borzalmasan kommunikál, amikor egyáltalán visszaír. Szinte még neki áll feljebb.


A törvény szerint kié a laptop? Ő elküldte az én címemre, de bizonyítani tudja hogy elismertem hogy drágábbat küldött. Ilyenkor mi a helyzet?


Előre is köszi a válaszokat!



2014. okt. 28. 07:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

ne legyél suttyó, az eladó is ember, hibázott. Viszont a 74 ropi kizárt, add meg a méreteket és a súlyt, megnézem neked.


Ellenben a tizta játék úgy zajlik, hogy ő refundol paypalon, majd elutalja neked a posta árát. Ez után te visszaküldöd és újra megvásárolod az eredeti gépet.

2014. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Ne viccelj, kifizeti neked a 74 ropit postakoltsegre? Akkor inkabb a repjegyedet fizesse ki. Hajnalban/reggel mesz, repter kozeleben taliztok, odaviszi neked a rendelt gepet, te vissza adod neki a "rosszat" es meg aznap delutan/este hazarepulsz.


O is olcsobban kijon, mert ha ugyes talal 70 alatt jegyet, es neked is masnapra kezben a gep es kezdheted a munkat!


Ne adj neki ultimatumot, hogy X ora vagy igy-vagy ugy, mert lehet hogy nem fog ra jol reagalni. Ember, hibazott, elismerte. Van mas dolga is, mint gep elott ulni es szepen/idoben fogalmazott leveleket kuldozgetni.


Az most lenyegtelen, hogy nem tud feljelenteni, mert az angol rendorseg tesz ra, hogy egy magyar mit csinal, de tudsz ugy nyugodtan aludni, hogy tulajdonkeppen megloptal valakit? Meg akkor is ha az o hibajabol indult az egesz.


Anugy az eBay-t rad tudja uszitani, es elveszitheted a regisztraciodat. Persze ket perc ujat letrehozni, de akkor is... :(

2014. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


"a 74 ropi kizárt, add meg a méreteket és a súlyt, megnézem neked" - Felhívtam a DHL-t, és az ügyfélszolgálatos ezt mondta amikor elmondtam hogy mit szeretnék küldeni. Egyébként 4 kg, 46x31x11cm, 800.000 Forintra értékbiztosított, és laptopdobozban küldött csomagról van szó. Ebben már megegyeztem az eladóval.


"Ellenben a tizta játék úgy zajlik, hogy ő refundol paypalon, majd elutalja neked a posta árát." - Refundra nincs szükség, mert csak kicseréltetni akarom, nem visszaadni. A posta árát szeretném kihúzni belőle, csak eddig úgy néz ki hogy tesz rá.


"Van mas dolga is, mint gep elott ulni es szepen/idoben fogalmazott leveleket kuldozgetni." - Így gondolom én is, de az, hogy napokig egyszerűen nem válaszol, az nem ugyanaz.


"de tudsz ugy nyugodtan aludni, hogy tulajdonkeppen megloptal valakit?" - Nem, ezért akarom visszaküldeni. Ha tudnék nyugodtan aludni, már az elején tehettem volna úgy, mint ha nem tudnék semmiről.

2014. okt. 28. 22:21
 14/15 anonim ***** válasza:

azért kéne a refund, mert ha visszaküldöd akkor se pénz se noti.. És verhetedna fejed a falba ha nem küldd neád másikat.


800e, midéle gép ez?


Btw tnt-t hívd fel, ne a dhlt.

2014. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Árva transz Makó. 11 ezerből simán kiszállítják Angliába.

Azonban én nem költenék rá. Ő hibázott, ezért küldjön érte futárt egyben rögtön a csere készülékkel együtt. vagy egy minimális árat ráfizetnék. A kedvezmény legalább annyi kell legyen mint ba plusz költség egy jelentős része.

2014. okt. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!