Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországi munkákkal kapcsol...

Németországi munkákkal kapcsolatban vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Németországban mennyit keres, vagy kap-e munkát egy 23 éves, angol középfokú nyelvvizsgával és kevés német nyelvtudással rendelkező férfi? Érettségim nincs, szakmám se, ez nehezíti meg legjobban a dolgot.

Már ott tartok, hogy akármit elvégzek, csak fizessenek érte. Az itteni munkakereső cégek nem túl segítőkészek...



2015. márc. 21. 21:31
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:

Tegnap volt a Fókuszban egy külföldi srác, itt él kosarazik valamelyik egyesületbe. 2 éve él itt és még mindig nem tud annyira magyarul, hogy pár szót mondjon arról, hogyan költözött ide. Végül angolul adta az interjút.

Ebből kiindulva a kérdezőnek miért kéne minimum németül kommunikálni? Meg folyékonyan beszélnie? A németek is szépen értsék meg az angolt. Majd magára szedi útközben a szükséges nyelvtudást.

2015. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"Ebből kiindulva a kérdezőnek miért kéne minimum németül kommunikálni? Meg folyékonyan beszélnie? A németek is szépen értsék meg az angolt. "


LOL.


Ezt a sotetseget.

2015. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Hát, ez kicsit más helyzet, mert ő itt kosarazik, nem pedig beáll a munkapiacra, hogy nulla magyarral akar dolgozni...

Valamennyire tudok németül. Turistaként el tudok igazodni. Az a bajosabb, mikor úgy beszélnek az emberhez, mint ők egymás közt.

2015. márc. 22. 19:40
 24/34 anonim ***** válasza:

Nezzetek onkenteseknek szolo weboldalakat. Ulj le egy ismerosoddel, aki tud angolul, a legtobb oldal igy talalhato meg.

Peldaul kijottok egy farmra dolgozni, kaptok szallast es etelt, aztan idovel megtanultok nemetul.

Nincs benne penz, de fejlodesi lehetoseg igen.

2015. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Mekibe nem fognak felvenni

gyárak, raktári munkák, minijibok körében nézelődj. 1000-1200EURbol kenyelmesen elvagy. Az én csaladom 3fos,2000bol élünk albiban, az itthoni korulmenyekbez képest luxusban.

2015. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem kéne hazudozni. Ennyi pénzből nem lehet jól élni, maximum megélni. Vagy nektek az a luxus hogy hó végén még van mit enni?
2015. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

1000-1200ból kényelmesen megvagy...hát persze...


amennyiben vidéken élsz...egy olcsó szakadt bérlakást bérelsz (30nm maximum), busszal jársz és nem szórakozol meg nem költesz semmire csak megélhetésre. Akkor valóban ki lehet jönni ennyi pénzből. De ez szerinted a kényelmes meg jó élet?


Nyugaton élek én is, tudom miről beszélek.

2015. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Azt miért nem vauvauzod el neki hogy az ilyen jellegű egyszerűbb melók nagyon nagy része részmunkaidős? Tehát sehol se vagy abból a pénzből. Ausztriában is ez van. Tömve az ams a 20 órás takarítómelókkal csak éppen megélni nem lehet belőle.
2015. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

77%os vagyok, es kikerem magamnak a hazugozast. Te talan kinn elsz? Mert én igen, es nagyon jol tudom, hogy ennyiből két autot tartunk fenn, el tudunk menni vásárolni mindig. Termeszetesen nem Ennyi az ossz keresetunk, de az egyik fizu 100%ban hazautalodik. Inkabb te ne beszélj olyanról, amivel nem vagy tisztaban

Egyebkent a minijob alt.4 órás munkat jelent, benne van, hogy 'mini'. De a raktáros állások alt min. 10-12 órás munkavégzést jelentenek, tehat ebben is eleg nagyot tévedtél.

2015. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Ausztria meg nem összehasonlítható Noval.

Egyebkent Frankfurt vonzáskörzetében levo kertvarosrol beszelek, es 2es fel szobás felújított lakásról. Mikor elore koltoztwm, én szolgálati lakasban 350eurbol elvoltam!!!! Persze akkor nem volt dozsoles. Most siman van.

2015. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!