Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elbitorolhatják a vidéki...

Elbitorolhatják a vidéki házamat, ha ritkán megyek haza? Ha igen, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bitorolhatják. Ahhoz talán 15 évig kéne elBIRTOKOLni (nem bitorolni, az mást jelent) úgy, hogy te ne tegyél semmit.
2015. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

eddig 8 év telt el s már mindenki azt mondja, hogy sose járok haza. ezt terjesztik fűnek fának s attól tartok nem csak véletlenül.

ezért tartok valami hasonlótól, igaz még csak félidőnél vagyok.

ha letelik mégegyszer ennyi hogy tudom bizonyítani, hogy voltam otthon?

pl. ha most 15 évnél tartanék hogy tudnám bizonyítani, mi az amit a bíróság elfogad?

2015. jún. 26. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem félreértesz.


Nem az számít, hogy te mikor voltál vagy nem voltál otthon.


Hanem ha én a te tudtod nélkül beköltözök a lakásodba és te 15 évig engem nem szólítasz fel arra, hogy hagyjam el akkor az enyém lesz.


Az, hogy 10-15-20 évig üresen áll az ingatlan attól még semmi sem fog történni.

2015. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És olyasmi nem számít, h pl. bementek a kertbe s lenyírták a füvet?
2015. jún. 26. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. Van ennek egy jogi háttere is, amit nem ismerek pontosan, de nyilván nem bemondásra hiszi el a hatóság sem, hogy ő már xx éve ott van, hanem be kell jelentenie az igényét kitudja hány évvel előre és ha a határidő letelik és te nem jelentkezel akkor lesz az övé.
2015. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy nem attól fogják elbitorolni a házamat, ha üresen áll, viszont attól tudják. Ha minden nap ott aludnék nehézkes lenne elbitorolni...
2015. jún. 26. 14:07
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen ez az ami érdekelne, ilyesmi.

Hogy hogyan kell bizonyítania ill. én mit tehetek ha a gyanú felmerül bennem, h valakinek ez a szándéka.

Nem akkor szeretnék tenni bármit amikor már késő, hanem előtte...

2015. jún. 26. 14:08
 8/12 A kérdező kommentje:

További gond, hogy ha oda megy ajálot levél, ahova nem járok gyakran, meg se kapom, viszont kézbesítettnek tekintendő egy idő után.

Tehát nem tudok jelentkezni ha nem kapok értesítést hogy jelentkeznem kell.

Időnként be kéne menni a hivatalba megkérdezni h nem jelentette e be valaki az igényét? vagy hogy van ez?

2015. jún. 26. 14:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a levél dolgot könnyen kiküszöbölheted, ha közlöd a hatóságokkal a levelezési címedet...
2015. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

és ezt melyik hatósággal kell közölni?

a polgármesteri hivatallal?

2015. jún. 26. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!