Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy felnőtt havonta mennyit...

Egy felnőtt havonta mennyit költ élelmiszerre?

Figyelt kérdés
A tesom hozzám költözik, anyáék a rezsi felét plusz havi 30,000ft-ot adnának az egyéb kiadásokra. Ez az étel és háztartásiszerekre menne, tisztító és tisztálkodási szerekre, mindenre. 21 éves fiú,
2015. júl. 29. 13:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
39%

A receptjeidnek nem sok köze van se az egészségeshez, se a finomhoz.

Tipikus fillérb.szó, spur hozzáállásra vallanak.

A minőségi étkezésbe nem fér bele, hogy a cukkinit 90 %-ban fehér rizzsel és áztatott zsemlével töltöm és csak éppen meghintem egy kis darált hússal meg sajttal.

Ami mennyiséget te felhasználsz 3 főre, azt normál körülmények között az ember nagyon maximum 1 főre szán.


Persze fel lehet nőni így is, ha kevés a pénz, én is felnőttem, de ha pisztolyt tartanának a fejemhez se főznék így, mert ez nem élet.

2015. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
csk úgy jelzem az egészséges napi fwhérjeszükséglete egy flnőttnek 1 gr per tsk, egy sportolónak 2 gramm... 1 gr fehérje 5 gramm húsba vqn. Számolgass..
2015. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100 körül költünk mi havonta 2-en.
2015. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
53%

Emberek, ezt nem hiszem el, az már tényleg mindennek a teteje, hogy egymás főzési szokásait és étkezését ócsároljátok!!

Ráaádásul leszóljátok, aki keveset/olcsót tud csak enni.


Hova süllyed még ennek a fórumnak a színvonala, most nagyon komolyan??

2015. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
92%

Felőlem aztán egyen keveset meg olcsót, csak ne mondja, hogy az a követendő és aki netán minőségibb étkezést folytat több pénzből, az urizál.


A kérdező az után érdeklődött, hogy elég lesz-e a 21 éves testvére étkezésére és EGYÉB költségeire 30.


Spórolva, csak otthon főzve, kevésbé tápanyagdús ételeket favorizálva és semmi másra nem költve... igen, elég.


Egyébként meg nem.

2015. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
53%

Senki nem mondta, hogy urizál, és azt sem, hogy ez a követendő. Mindenki leírta, hogy ő hogyan csinálja.


Te állsz itt neki téríteni. Örülj, hogy van pénzed, és költhetsz sokat ételre. Senki nem sajnálja tőled. De ne szólj le másokat, akiknek ez nem adatott meg. Ennyi.

2015. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
én egyedül élek, és amellett, hogy átlagosan heti 2× kimegyünk a kollégákkal enni, 80ezer simán elmegy kajára egy hónapban
2015. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Megdöbbentő hogy van akinél havi 60-80 ezer elmegy ételre egy hónapban.

Én havi 15-20 ezret költök, de azt nem mondhatom hogy dugig eszem magam vagy hogy minőségi és drága ételekkel tömném magam. Szoktam csinálni 2 csirkecombbol 1 paprikás-tejfölös csirkét (ehhez egy hagyma,hús,pirospaprika és egy pici tejföl kell de van amikor a tejföl kimarad)ehhez kifözök egy kevés száraztésztát. Most nyáron nagy sláger a lecsó kenyérrel (paprika-paradicsom-hagyma nálam a lecsó),

nagyon ritkán csinálok gombás spagettit ha találok olcsón gombát a Lidlbe bár a 400 gr tálcát is beosztom 2-3 alkalmomra(hagyma,gomba,egy pici doboz főzőtejszín, só-bors és egy kevés víz + száraztészta). 30 dkg sertéshúst apróra vágok és ebből pörköltet készítek és ezt ugyancsak tésztával eszem meg,de ezt is 2-3 napra elegendő. Ha jobb napjaim vannak 25 dkg. sajtból csinálok rántott sajtot rizzsel és ez is 2 napra elegendő. Ehhez jön napi 1 pohár narancslé /4-5 napra elegendő az 1 literes doboz/ amiben Béres cseppet oldok fel...

Étterembe nem járok,cukrászdában csak 1 gomboc fagyit szoktam venni most nyáron.

2015. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Megdöbbentő hogy van akinél havi 60-80 ezer elmegy ételre egy hónapban. " miért is? megdolgozom a fizetésemért, nem fogok azért spórolni a kaján, hogy aztán meg szarul érezzem magam, mert nem vettem meg magamnak azt, amit tényleg ennék


mellesleg én is voltam szar helyzetben, amikor nem volt munkám, igen, meg lehet oldani nagyon kevés pénzből is a viszonylag egészséges étkezést, de az nem abból áll, hogy bemegyek a boltba, hanem komoly tervezésből és az akciók böngészéséről, a napi szintű zárás közeli bevásárlásból - bocs, de én munka mellett ezt nem csinálom, élem az életem, mert azért dolgozom, hogy viszonylag jól éljek


rezsim kb 40 ezer egy hónapban

50 a hitel

80 a kaja

30-50 a kozmetikum és a háztartási cucc

50 a tankolás

maradék meg megy a lakás felújítására

2015. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
69%
Igen, csak tudod, van, aki nem 300.000,- Ft felett keres, hanem 70.000-et...
2015. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!