Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni a...

Mibe érdemes fektetni a pénzem ( kb.1 millió forint )?

Figyelt kérdés

Én aranyra vagy ezüstre gondoltam, esetleg részvényekre. Viszont ha részvény, nem tudom mibe érdemes.

Egyéb tippek?


2016. márc. 5. 21:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
57%

Az 53%-os nagyon komoly:


Érvrendszere a következő: XDDDD gratulálok. Személyeskedésedhez is gratulálok. Ahhoz is gratulálok, hogy egy anonym kérdezz-felelek oldalon háborút vívsz mások ellen, magadat magasztalva.

Ahhoz is gratulálok, hogy több accod van, és mások válaszait pontozod le. Nem semmi teljesítmény, szerintem te ilyen gyakori geek vagy, aki itt éli az életét, és háborúnak fog fel minden kérdést.


U.a. Én ajánlottam neki az államkötvényt. Miért? Olvasd el a kérdését, ebből azt lehet leszűrni, hogy nem ért a befektetésekhez. Aki nem ért hozzá, válasszon alacsony kockázatút, de mégis jó hozamot elérő papírt, ilyen az államkötvény.


Te mondtad, hogy válasszon alapot. Igen, de könyörgöm, ha nem ért hozzá hogyan válassza ki? Amatőrnek olyan javasolni, amihez nem ért az már tényleg durva, ha már javasolsz, ráadásul befektetést, legalább felelősséggel tegyed, te nagy pénzügyi adu-ász.


"Az állam pedig nem tőzsdézik, ha tetszik neked ha nem, ez tény. A Rába felvásárlása és a MOL orosz pakett megvétele volt az utolsó említésre méltó állami tranzakció (vételi) a tőzsdén." Ezt írta a másik válaszoló,


"A Rába felvásárlása és a MOL orosz pakett megvétele mióta az AKK tranzakciója volt? Az a magyar nemzeti vagyonkezelő tranzakciója volt :DDDDDD"

Ezt pedig te.


A válaszoló meg sem említette az AKK-t a tőzsdével kapcsolatban, te hoztad be. A válaszoló az államról írt, az ÁKK pedig az államhoz tartozó szerv. (ergo ugyanaz)

Szimplán nem érted a szöveget, amit eléd tesznek.


Még valami: az állam nem tőzsdézik, az államkötvényt a kiadások finanszírozásához bocsátja ki. Attól mert hallottál olyat, hogy x. minisztérium, szerv tartott pár millát bef. vállalkozásoknál, az nem jelenti azt, hogy az állam a kötvényekből folyó pénz eltőzsdézi, és abból fizeti vissza a kamtot+ tőkét. Nem.... Ha pénzügyi zseni vagy csak érted az állam finanszírozását... Atyaég.


Jöhetsz az accjaiddal lepontozni, nem érdekel, de szerintem a másik válaszolót sem.

2016. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:

Állami pénzek vannak alapkezelőknél, a questor botránynál erről volt hangos a tv. Mi az, hogy nem tőzsdézik az állam a pénzzel? Jézusom, ne okoskodjatok már. :DD

Ha elmegy egy alapkezelőhöz, akkor a befektetési tanácsadó fog neki segíteni, nem ő fog rámutatni random egy bef. alapra. Hülyék vagytok a témához, már bocsánat.

2016. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
AKK kezelte például a Nyugdíjreform és Államadósság Csökkentő Alapot, ez 455,2 milliárdnyi forint volt, nagy része részvényekben, ETF-ekben illetve befektetési jegyekben van. Akkor ez mi, ha nem tőzsdézés?
2016. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok, kész élmény volt megnyitni a kérdést és elolvasni az eddigi fejleményeket.

Látom azóta mindenki meg lett támadva, hogy az alteregóm, aki esetleg le mert téged meg a másik regisztrációdat pontozni. Legalább arra figyelnél, hogy ne ugyanazokat a szlengeket használd. ("accod ","anonym")


A trágárkodás meg a személyeskedés megy, de érveid nem nagyon vannak. A színvonal a béka segge alatt. Esetleg elkezdesz beszélni az S&P árfolyam alakulásáról :D Mindenesetre jelentettelek és remélem kivágnak a fenébe, mert ilyen alpári, proli viselkedésnek itt nem lenne helye. Bár a hozzászólásodat már törölték.

Egyébként te magad mondtad, hogy mindegy, hogy az AKK-ról vagy az MNV-ről van szó, államhoz tartozó szerv mindkettő. Tehát teljesen mindegy, hogy az AKK tőzsdézik a pénzzel és abból lesz nyeresége az államnak, vagy valamelyik másik állami szerv. Közvetett vagy közvetlen módon el fog jutni a pénzed a tőkepiacokra. Az alapfelvetésem az volt, hogy az állam tőzsdézik a pénzzel, nem az egésszel természetesen. Szerinted ez nem igaz.

"Hogyan jön vissza ha nem befektetésekkel (mondtad az államkötvénynél), kérlek szépen sehogy."

Ha szerinted az állami szervek nem fektetik be a pénzedet, akkor szimplán hülye vagy. Még az önkormányzatok is tartanak pénzt alapkezelőknél. Az önkormányzatok adósságát ki fizeti ki, ki szokta támogatásban részesíteni őket adósságkonszolidáció címszóval? Az AKK. Na kezded megérteni a dolgot? Nem csinálnak semmit a pénzeddel, hogyne. :D


Tovább is lehetne ezen elmélkedni, hogy az a 3% nyereség hogy jön össze (ami egyértelműen kedvező az államnak, másképp nem csinálná), de képtelen lennél bármit is megérteni. A CSOK programban sem pénzosztásról van szó, hanem hogy felnevelsz 3 gyereket akik jobb esetben évtizedekig adófizetők lesznek Magyarországon, ez is egy befektetés az államnak. Meg a demográfiai válságra is megoldás lehet. Alap dolgokat nem tudsz megérteni, hogy ha valamire valaki pénzt ad, akkor az neki jobban megéri. Ha egy bank kamatot ad a pénzedre, azért éri meg neki, mert mondjuk drágábban kihitelezi.

2016. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:

Igyekeztem elolvasni az engemet követő kommenteket, de egyrészt már eligazodni se bírok rajta másrészt rongyos egymillióért már tényleg sokat veszekszünk.


Talán annyi zárásként, hogy ha valaki egy VAR tanfolyamon vett részt és sikerrel vizsgát tett, nem beszél ennyi hülyeséget, illetve képes megérteni olvasott szöveget. Az ÁKK-nál pedig amit leírtál nevetséges. :D


11-es köszönöm, hogy nem hagytál egyedül.


Az egyik részvényemet épp ma adtam el, miután felment ma az ára a duplájára, mégsem verem a nyálam, hogy milyen f@ s z a befektetés volt...

2016. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:

Ha már az olvasott szövegértésről van szó, VAP nem pedig VAR. :)

Nem kezdek el vagánykodni, hogy milyen végzettségem van meg hogy hol dolgozom, de hidd el, jobb rálátásom van a dolgokra mint neked, aki otthon hobbi szinten tőzsdézik meg portfolio.hu-t olvasgat. Meg úgyis meg lennék hazudtolva. :D

Az sem engem minősít, hogy nem bírsz eligazodni a hozzászólásomon, te hozzászólásod a 7. kommentben szerintem ebből a szempontból sokkal inkább problémásabb és zagyvaság, hülyeség.

Az AKK-ról amit írtam az előző hozzászólásomban az konkrétan miért hülyeség?

[link]

HM? Hallgatlak :)

2016. márc. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:

"11-es köszönöm, hogy nem hagytál egyedül. "

Ezen jót nevettem mondjuk.

2016. márc. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
Én most nézem amúgy, hogy egy 18 éves tinifiú akar minket kioktatni közgazdaságtanról a regisztrációival. Sírok :D
2016. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:

Elnézést, vap akart lenni. Elég nagy bajban van a közgazdász szakma ha hozzád hasonlóakat termel ki. Az akk-t te haluztad be ahogy a 11es írta (erre céloztam). Azt se sikerült feldolgozzad, hogy az állam nem akarja visszafizetni az adósságát. Ha kicsit is értenél hozzá akkor talán értednéd a lényeget. (Egy pici segítség: mondj egy olyan országot, aminek volt adóssága és visszatörlesztette és most nincsen hitele.)

Ha figyelted volna én azt mondtam, hogy az akk-hoz került pénzzel a hiányt és addigi adósságot finanszírozzák, te pedig jössz azzal hogy az önkormányzati alrendszer tart befjegyeket is és hogy a pénz kikerül a tőkepiacra. Tart. Részben. Minimális részben. Illetve inkább tartott mert talán idén lép életbe az a törvény miszerint az államkincstár vezeti a számláikat és minden pénzüket állampapírba kell rakják. Az akk pedig nem etf-ekkel szórakozik.

A tőzsdézgetést 10 éve csinálom és nagyon nem a portfólio.huról szedem az infóimat a szintet és az összeget pedig hagyjuk. :)

És hogy kinek van jobb rálátása erre, azt meglátjuk. És egy apróság, ha az állam olyan istenien forgatná meg 3% fölötti haszonnal a pénzt, akkor miért nem adósodik el még jobban ilyen hozamsivatag mellett a "rendes" állampapírpiacon, és miért fizet nekem prémiumot? Teljesen más indokok vannak a háttérben mint amire te gondolsz. Persze hogy nem hinném el hogy ennyi hülyeség után a végzettséged. Én a témát lezártnak tekintem, nincs kedvem tovább egy ilyen agyalágyulttal vitáznom.

Az állam tőzsdére viszi a államkötvényből befolyt pénzt... Álmodom vagy tènyleg eljöttek a marslakók?

2016. márc. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:

Az r meg a p betű elég távol van egymástól, keverted a kettőt/nem is ismerted a VAP-ot.

-1. Hazugság

10 éve tőzsdézel: [link]

8 éves korod óta?

-2. hazugság

Nem az előző hozzászólásomban írtakra céloztál, persze. (mert hirtelen beraktam egy linket, ami engem igazolt)

-3. hazugság

Szerinted csak közgazdász dolgozhat gazdasági területen? Egy mérnök-informatikus nem dolgozhat mondjuk a morgan stanley-be? Nem lehet VAP vizsgája?

A többi ferdítésedre ki se térek, megint az államadósságra vered a nokedlid, holott nem ez volt megkérdőjelezve és kutya nem beszélt róla. Most rá próbálsz húzni a másikra valamit, amit le sem írt.

Alapfeltevésed az volt, hogy az AKK nem csinál SEMMIT a pénzzel. Te fogyatékos vagy, vagy tényleg ennyire nehezen fogod fel a betűket?

2016. márc. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!