Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni a...

Mibe érdemes fektetni a pénzem ( kb.1 millió forint )?

Figyelt kérdés

Én aranyra vagy ezüstre gondoltam, esetleg részvényekre. Viszont ha részvény, nem tudom mibe érdemes.

Egyéb tippek?


2016. márc. 5. 21:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:

esetleg 18 éves tinifiúnak adod ki magad és így vadászod le a tinilányokat? jaj te kis pedoooo

mindegy, itt is látszik, hogy hazug vagy

2016. márc. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:

Végül is dolgozhathatnál az ms-nél más végzettséggel is, de az is lehet hogy csak takarítasz. És ha mr Colombo kiderítette h 18 vagyok akkor el is hihetné. Igen, tényleg annyi vagyok és tényleg 10 éves voltam a válságkor. Nem hiszed? Meséljek neked 2008rol? gondolom akkor még az iskolapadot koptattad mint most én.

Azt a feltevésemet fenn is tartom miszerint az akk nem csinál többet a pénzzel csak a hiányt finanszírozza, nemhogy nagyobb hozamot érjem el ebből a pénzből máshol. Könyörgöm ami linket beadtál azzal min vitatkozunk!? És igen arra az első akk-s baromságodra gondoltam. A betűcsere pedig vap var pedig azért volt mert talán ismerem mindkettőt, és este 11kor megesik hogy félreírom. az állam nem tőzsdézik, vagy befalapozik a pénz nagyon nagy részével >90% amit kap.


Te pedig lehet hogy máshova kommentelsz, csak még a felhasználónevedet sem vagy képes megadni. Nagyon jól fizethetnek az ms-nél, ha ennyire ráész 2kor. Ha az infóim jók a legjobb seniorok akár 1-1.5m-t is kereshetnek havonta, míg egy pioneer jó ha kap 250et. Hát ebből a pénzből se leszel milliomos Pesten.


És akkor próbáld meg pár mondatban összefoglalni, hogy végül is mit javasolsz a kérdezőnek? Milyen fantasztikus helyre tegye a pénzét, ahol az állam nem fölözi le a hasznot? Nevezd meg konkrétan. :)

2016. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:

A lófaxt nem tőzsdézik az állam.

654 milliárdos részvényportfóliója van, csak érdekességképpen a 4-es metró költsége volt 452 milliárd.

[link]

Aha alig tőzsdézik az állam csak a rábát vette meg meg néha kis pénzt tartanak ott az önkormányzatok.. úristen.


"Az MNV tulajdonrésze 2013 november végén emelkedett 5 százalék fölé, akkor egyesítették az MNV-nél és az Államadósság Kezelő Központnál (ÁKK) lévő OTP-részvénycsomagokat, az ÁKK-hoz egyébként a magánnyugdíjpénztári portfóliók átvételével kerültek az OTP-részvények."


Ez szerinted mi, ha nem tőzsdézés? Az ÁKK-nál otp részvénycsomagok? Ez mi? Régebben is írtam, hogy alapok voltak ott, nyugdíjalapok stb.. Ennyire nehéz a felfogásod? Vagy nem tudsz olvasni? És tudod, hogy mi az a közvetett mód? Simán landolhat a pénze a tőkepiacokon, ha nem is egyből az AKK-n keresztül, erre próbált célozni, de ez sem megy... Gondolom nem véletlen írta oda, hogy portfóliómenedzserek is dolgoztak ott, mert ha a szakmában dolgozik tényleg egy kicsit jobb rálátása van és ismerhetett is ilyen embert. Te meg 18 évesen a monitor mögül okoskodsz a wikipédiás cikkeiddel. Vicc :D

2016. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:

10 éve tőzsdézel, persze. :D

Csak azt nem értem, hogy ha valaki ennyire inkompetens egy témában minek vergődik??? Ráadásul 18 évesen. Hát fogd már be a pofád :D

2016. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:

Azt pedig már elugattuk párszor, hogy milyen portfóliót lenne érdemes kialakítani, egy diverzifikált, likvid portfóliót. Ami alacsony kockázat mellett képes hozni az államkötvények feletti hozamot.

Ott a videó ami a 9. hozzászólásban van, nézd azt, mert szemmel láthatólag a betűket nem érted.

2016. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:

A videón átsiklottam. Megnézem. A tipikus brókeri semmitmondás. A kedvenc részem a vállalati kötvény 1 milkából? (Ott ver át a bróker pluszba egy ilyen otc vétellel ahol akar.):D A brókerköltség pedig még elviszi a pénzed jó részét. Egyébként mond már meg, hogy az állampapír miért nem likvid? :D Bármikor visszaválthatom 98 és 98,5%-on. Ennyi tranzakciós költsége másnak is van.

Igen xD 10 éve tőzsdézek, és ha demagóg indexes cikkeket hozol, arra nagyon bepöccenek. MNV-nek vannak részvénybefektetései, de ezeket (mint pl.: a richtert) a rendszerváltás óta kezeli. A molt és a rábát meg már megemlítettem, hogy teljesen más volt az állam célja.

A magánnyugdíjak államosítása pedig nem nevezhető piaci forrásból finanszírozott tőkepiaci befektetésnek. A pici agyad felfoghatná, hogy a 654 milliárd forint kitettség a nagyjából 20e milliárdos adósság 3%-a, és ez is nagyon régről maradt rá.


Elég buták lehettek ha egy 18 éves is többet tud nálatok. :P

2016. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:

"MNV-nek vannak részvénybefektetései, de ezeket (mint pl.: a richtert) a rendszerváltás óta kezeli."


Én ezt nem hiszem el, hogy lehet ilyen hülye valaki. XXXXXXXXXXDDDDDDDDDDDDDDDD

Na jó, én offolom ezt a kérdést, mert reménytelen vagy úgyis. Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy egy pillanatig elhitte bárki is, hogy 18 éves vagy. :)

2016. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
Egy 8 éves gyerek tőzsdézik, nos igen van ilyen. Talán ti ilyen korotokban még be is pisiltetek, míg én már vállalati jelentéseket olvasgattam. Nem vagyok átlagos, ezt is tudom.
2016. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
mióta vannak mnv-nek (vagy a jogelődjének) richter részvényei. Tán a rendszerváltás után vásárolta meg?! :D
2016. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
Az egy aktív portfólió, nem ugyan az a rendszerváltás óta. XDDDDDDDDD
2016. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!