Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telenoros tartozás behajtása...

Telenoros tartozás behajtása 7 év után?

Figyelt kérdés
2008-ban a Telenornál dolgoztam. Kaptam egy céges telót, de az nem volt ingyenes, csak pár ezer Ft-ig. Amikor eljöttem, 2009 februárjában, leadtam a kártyát. A számláról elfeledkeztem. Most eladták egy követelés kezelő cégnek a tartozásomat. Utánaolvastam, hogy a mobilos tartozások elévülési ideje 5 év. Egészen mostanáig semmilyen felszólítást nem kaptam. Ha valóban 5 év az elévülési idő, akkor ezt a tartozást 2014-ben lejártnak és behajthatatlannak kellene tekinteniük. Megköszönném, ha valaki, aki otthon van ilyen ügyekben, adna némi infót.
2016. okt. 5. 17:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg jön a fizetési meghagyás arra reagálj mindenképpen az elévüléssel, különben végrehajtható lesz, 7 év ide vagy oda.
2016. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy ügyvéddel, aki azt mondta, írjak nekik egy levelet, amiben megkérem őket, hogy bizonyítsák be, hogy a Telenor keresett engem az elmúlt években. Pl. küldjék el a tértivevényes, ajánlott leveleik átvételét igazoló dokumentumok másolatait, vagy telefonos megkeresésnél a hangfelvételt (mindent rögzítenek). Csakhogy nem hívtak, nem küldtek leveleket, én meg nem írtam alá semmit. Ha mégis én szenvednék emlékezetkiesésben és bebizonyosodik, hogy kerestek, akkor vállalom a fizetést. Ezeket írtam a levélbe, meglátjuk mit reagálnak.
2016. okt. 6. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!