Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök egy...

Ti mennyit költötök egy hónapban és mennyit tudtok félretenni? Ledöbbentem, hogy nálunk mennyi pénz megy el.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy jobban élünk, mint a többség és nem panaszkodom. Bűntudatom van, hogy ennyi pénz kifolyik, de őszintén nem érzem úgy, hogy baromságokra költenénk. Se műkörmöm, se öt autó, se műszempilla, se havi 40 doboz sör....


Szerettelek volna megkérdezni Titeket, hogy Ti hogyan tudjátok beosztani a fizetéseiteket? Esetleg van tanácsotok a számomra (lehet, hogy teljesen rosszul látom magunkat)?


-------


A férjemmel 2-en lakunk egy átlagos kis házban, amire 160e a havi törlesztő. Egy autónk van amivel ő közlekedik (sokat utazik), én otthonról vezetem a vállalkozásomat. Gyerek még nincs, tervezzük. Vállalkozók vagyunk, ez elég sok adót jelent egy hónapban. Az élelmiszerekre viszonylag sokat költünk, mert én táplálkozástudományi szakember vagyok és ennek megfelelően nagyon megnézem, hogy miket eszünk.


Összeszámoltuk, hogy 2016-ban nagyjából mennyi bevételünk volt. Ezután kimatekoztuk, hogy mennyit költhettünk körülbelül egy hónapban és majdnem leestem a székről.. Nem voltam hajlandó egyszerűen elhinni a számokat.


Áttúrtam minden számlánkat és nagyjából összeszedtem a havi büdzsét. Ti mire mennyit költötök, hogyan tudtok spórolni?


1. Lakás törlesztő + kk: 160,000

2. Közüzemi díjak + internet + mobilok: 21,000

3. KATA vállalkozói adó: 75,000

4. Étel + háztartási cuccok: 87,500

5. Autó: 25,000

6. Cicák: 5,000

7. Sport: 20,000

8. Étterem, barátokkal összejövetel: 45,000

9. Mozi, közös programok: 20,000

10. Orvosi költségek (éves labor, melanoma stb.): 8400

11. Egyebek (ruha, mosógépszerelő stb): 30,000

ÖSSZES: 527,000 forint


A 10-es és 11-es pontnak éves költségvetése van de kb egy hónapra lebontva.


Nagyon szeretném értékelni az életvitelünket mások szemén keresztül. Kérlek szépen Titeket, hogy ne bántsatok se engem se egymást, szerintem az építő jellegű ÉS szándékú kritika a legjobb dolog amit az ember feltalált.



2016. nov. 11. 10:27
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a vége 501,000 körül van.
2016. nov. 11. 10:28
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz a KATAt meg a törlesztőt én ebbe nem venném bele, marad 260-270 ezer, az meg már nem olyan sok. Persze a 8-9-10-es pontokon simán lehetne karcsúsítani.
2016. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Mozira,étteremre,barátokra nem költök mégis sokkal több elmegy.Viszont amit te elköltesz étteremre,barátokra,ahelyett énveszek valami értékes dolgot és,amikor szükségem van pénzre,eladom.
2016. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az éttermi rész nagyon sok..en egyedül kb 180bol elek..

30korul van a lakber rezsivel (nem egyedul lakom a lakásban)

Kb 50ezret felre teszek

A többi megy a minden másra. .ennivalo,öblítő sampon es tarsai ,szórakozás is...gyógyszerek es telefonszamla

2016. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Mi is ketten vagyunk, lakástörlesztő ès KATA nincs, de nagyjából ennyi megy el nálunk is. A kocsira többet költünk talán. Meg a macskákra (mellèkesen jegyzem meg, minőségi kaját nem lehet ennyiért venni a cicáknak, nézz utána egy kicsit! :)) és van egy kutyánk is.

Orvosra nem költünk,max fogászat van amit èvente 1x kell kifizetni ha baj van, az 20.000 körül van. Szóval igen, sajnos ennyi. :(

2016. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva eddig mi sem nagyon tudtunk félretenni, pedig annyira nagy lábon nem élünk. Persze van olyan dolog, ami "luxus/extra/felesleges", de nem akarunk tartalmatlan életet élni sem.


Három hónapja élünk együtt. Mi kb. 350 nettóból (ez néha kevesebb, mert párom teljesítménybérben dolgozik, és 100-120 jön össze általában, én meg 230-at keresek) élünk együtt, ill. ehhez jön még részemről cafeteria (ebben az évben havi 8e kajára, havi 8e szabadidő fülre Szép Kártyán meg elenyésző összeg étkezésre szintén Szép Kártyán). Az a gond, hogy tételesen nem tudom felsorolni, mit mire költöttünk... a nagyobb baj az, hogy mindig jön be olyan fizetnivaló, amire szükség van. Tehát nem tudunk csak a kaja, gyógyszer, rezsi kombinációval számolni.


Én pl. végre most vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy el tudtam menni fogorvoshoz a genetikailag is rossz fogaimmal... már most is elment 3 hónap alatt kb. 110e Ft konzultációra, foghúzásokra, ideiglenes fogpótlásra... és most még januárban van lehetőség akciósan a hidakat megcsinálni 260e Ft-ért... de ugye kellettek még a lakásba is dolgok. Ja és közben egyszer meg is loptak, 40e Ft ment "kárba".


Ezen felül étel, háztartási szér nálunk kb. 70ezer (jó, nem kenyéren és vízen élünk, és nem szeretnénk, ha luxusszámba menne egy-egy szörp vagy heti szinten 2 joghurt per fő), rezsi, net, telefon együtt kb. 40ezer. BKV-bérlet 9500, mert én ingyen járok. Bulizósok nem vagyunk, szóval én néha, havonta a kollégákkal elmegyek sörözni, és költök olyan 1000-1500 Ft-ot. Járok körmöshöz géllakkoztatni, az 4-5000 Ft kéthetente. Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene, mert sok esetben pénzkidobásnak tartom, de az én körmeim géllakk nélkül csutkára törnek lemezesen, és undorítóan néznek ki. A ruhatáramat is fel kellett újítani, főleg a munkám miatt... alig veszel pár dolgot magadnak, és máris elköltöttél 30e Ft-ot csak felsőre meg nadrágra, és hol van még a kabát, sapka, kesztyű (ezt nem minden évben veszek, de most esedékes volt). Új melltartót is vettem 3at egyik hónapban, 30e Ft (olyan méretekkel rendelkezem, amilyet olcsóbb boltban nem is lehet kapni, nemhogy olyat, ami még tűrhetően is tart). 10 elmegy a kozmetikai cuccokra is havi lebontásban. És akkor még ott van a fogamzásgátló, egyéb szükséges gyógyszerek, ajándékok másoknak. És nem is kávézunk, nem járunk kocsival, nem járok fitneszterembe, nem megyünk heti szinten szórakozni (havi szinten belefér egy színház vagy mozi mondjuk)...


Most a fogorvosos dolog miatt viszont majd meg kell szorítanunk a nadrágszíjat. Valószínűleg a szórakozást és a kajára költött összeget fogjuk lecsökkenteni, plusz olyan dologra nem fogunk költeni, amire nem feltétlenül van szükség.

2016. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szórakozásra (mozi, étterem) sok a havi 65 ezer forint. Úgy hogy közben étel és háztartási cuccok 87 ezer. Mert nekem ezt azt feltételezi, hogy otthon főztök, tehát nem mindig étteremben menüztök pl.

De ha marad, amit félre tudtok tenni, akkor semmi gond. Nem kell direkt megvonni magatoktól, amit egyébként megengedhettek.

Én egyedül élek, 250 nettót keresek. Törlesztőm nincs. 50-100 ezret kb. félre tudok tenni havonta. Sportolok, szeretek ruhákat vásárolni, sokat járok színházba, hangversenyre.

2016. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan brutálisan sokat mint te. Kb 90-100/hó. De nincs lakás meg egyéb hitelem. Kaja mindig otthon étterembe nem megyek max alkalmanként ha nyaralás van vagy ilyesmi.
2016. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
44%

Egyet tudok javasolni.


Több szempontból se sorold magad átlagos kategóriába, így a GYK táborától teljesen felesleges véleményt kérni ez ügyben.


Egyrészt az "átlagos ki ház"-ra felvett hiteletek havi törlesztőrészlete Magyarországon messze meghaladja az átlagos havi részletet.


Másrészt a KATA-s vállalkozók sem tartoznak az átlagba.


Most őszintén, mire szeretnél választ kapni?

Érdekel, hogy mit gondol egy átlagember a bevételeidről, kiadásaidról, vagy dicsekszel/panaszkodsz?

Nekem pl egy olyan vállalkozásom van, ahol a havi árbevételem 1M Ft feletti, de mivel sem a problémáim, sem a bevételem/kiadásom nem átlagos, nem kérem ki a véleményét a bérből, fizetésből élő átlagembereknek, mert a többségnek nincs rálátása a vállalkozói létre, pl fogalma sincs, milyen kiadásokkal kell számolnom vállalkozóként és magánemberként.

2016. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

1) Cicakaja - A legjobb tápot kapják, de zooplus.com-ról rendelek ami sokkal olcsóbb, mindig 15 kilós kiszerelésben, így ennyi a havi költsége :) Neked is ajánlom, ezen elég sokat sikerült spórolni :)


2) Az éttermen NAGYON szeretnék karcsúsítani, de az a baj, hogy nagyon nagyon nagyon sokszor kell a vállalkozás miatt jönni-menni-rohangálni, olyankor enni kell, de a minőség olyankor is ott villog a kijelzőn nálam.. Úgyhogy a street food meg a párizsis zsemle nem igazán játszik, mint lehetőség. 45ezerből 5,000 a barátokkal való összejövetelek, a 40 pedig ugye fejenként 20, ami kábé 8 alkalmat jelent egy hónapban (2500 forintos ebéddel számolva, vízzel, borravalóval együtt). Sajnos szerintem reális, de nyugodtan osszátok meg, ha szerintetek nem, odafigyelek.


Kicsit megnyugodtam, hogy KATA-t és törlesztőt nem számolva ez nem is olyan meredek, de ugyanakkor meg megdöbbentő ennyire a saját bőrömön tapasztalni azt, hogy ha a mi relatíve magas fizetésünk ennyire elég, akkor vajon hogyan élhetnek mások? Hogyan tudják támogatni a gyerekeiket abban, hogy iskolába járhassanak, hogy nyugodt gyerekkoruk legyen és fejlődhessenek?


Erről pedig eszembe jut az hogy néhány napja egy cégvezetővel beszélgettem, aki éppen egy 3 millió forintos dizájner széket tervezett beszerezni az előszobájába (de egy éve, amikor kértem rá, nem támogatott egy szegény gyerekeknek szóló karácsonyi jótékonysági eseményt). Őrület ez a világok közötti távolság, nagyon elszomorító.

2016. nov. 11. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!