Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök egy...

Ti mennyit költötök egy hónapban és mennyit tudtok félretenni? Ledöbbentem, hogy nálunk mennyi pénz megy el.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy jobban élünk, mint a többség és nem panaszkodom. Bűntudatom van, hogy ennyi pénz kifolyik, de őszintén nem érzem úgy, hogy baromságokra költenénk. Se műkörmöm, se öt autó, se műszempilla, se havi 40 doboz sör....


Szerettelek volna megkérdezni Titeket, hogy Ti hogyan tudjátok beosztani a fizetéseiteket? Esetleg van tanácsotok a számomra (lehet, hogy teljesen rosszul látom magunkat)?


-------


A férjemmel 2-en lakunk egy átlagos kis házban, amire 160e a havi törlesztő. Egy autónk van amivel ő közlekedik (sokat utazik), én otthonról vezetem a vállalkozásomat. Gyerek még nincs, tervezzük. Vállalkozók vagyunk, ez elég sok adót jelent egy hónapban. Az élelmiszerekre viszonylag sokat költünk, mert én táplálkozástudományi szakember vagyok és ennek megfelelően nagyon megnézem, hogy miket eszünk.


Összeszámoltuk, hogy 2016-ban nagyjából mennyi bevételünk volt. Ezután kimatekoztuk, hogy mennyit költhettünk körülbelül egy hónapban és majdnem leestem a székről.. Nem voltam hajlandó egyszerűen elhinni a számokat.


Áttúrtam minden számlánkat és nagyjából összeszedtem a havi büdzsét. Ti mire mennyit költötök, hogyan tudtok spórolni?


1. Lakás törlesztő + kk: 160,000

2. Közüzemi díjak + internet + mobilok: 21,000

3. KATA vállalkozói adó: 75,000

4. Étel + háztartási cuccok: 87,500

5. Autó: 25,000

6. Cicák: 5,000

7. Sport: 20,000

8. Étterem, barátokkal összejövetel: 45,000

9. Mozi, közös programok: 20,000

10. Orvosi költségek (éves labor, melanoma stb.): 8400

11. Egyebek (ruha, mosógépszerelő stb): 30,000

ÖSSZES: 527,000 forint


A 10-es és 11-es pontnak éves költségvetése van de kb egy hónapra lebontva.


Nagyon szeretném értékelni az életvitelünket mások szemén keresztül. Kérlek szépen Titeket, hogy ne bántsatok se engem se egymást, szerintem az építő jellegű ÉS szándékú kritika a legjobb dolog amit az ember feltalált.



2016. nov. 11. 10:27
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
100%

Na én csóró vagyok, úgy válaszolok. :)


A kaja és az étterem szúrta a szemem, de megvàlaszoltad logikusan. Bár az têny, hogy ezen rengeteget lehetne spórolni. :D


A másik a gyógyszerek. Ilyen betegesek vagytok? Mert nekem soknak tűnik, ha nincs olyan gyógyszer amit havonta kell szedni. Csak magamból indulok ki és nekem baba van, nem hagyok ott a gyógyszertárban ennyit havonta.


Az adón, hitelen, rezsi spórolni nem lehet. Bár valaki adott tanácsot, de ahhoz nem értek.


Az autón se lehet többet spórolni, a cicakaja és sport, mozi "luxus", de ha valakinek van rà keret, akkor csinàlja, hiszen az élni is kell. :)


Egyebek:Hja, ez amivel sosem szàmol senki, de van. Pl. vennünk kellett babaülést hamarabb, vagy most romlott el a sütőnk....


Viszont egyvalamit kérdeznék: biztosításotok, megtakarításotok van?

2016. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

Minket hagyjunk most a <90 ezres összjövedelmünkkel (250 ezerből sem tudtunk félretenni, igaz, akkor építkeztünk. 400 ezerből sokat tudtunk, mert nagyon szolidan éltünk, semmi luxus, csak a motorok, de annyi kellett, az nem luxus volt)... de ami a te kiadásaidat illeti, nem látok benne semmi vészeset. Az étterem nekem is soknak tűnt, de leírtad, hogy kell, az alkalmankénti 2500 pedig nem sok (egy rendes éttermezés a sokszorosa is lehet, persze az nem egyszerűen evés), persze megoldható olcsóbban, de ha fontos a minőség és telik rá, egyértelmű, hogy költesz. Nekem az étterem sem felelne meg s nem is bírnám folyton, vinnék saját ételt, de különbözőek vagyunk, ezt tökéletesen meg tudom érteni.

Nem tűnsz pazarlónak, egyeseknek a smink, ruha kitehet sokkal többet... Nekem a motorozás volt sok, bár nem éreztem annak. Néha befigyelt egy 300 ezres objektív a félprofi géphez a páromnak... S ezek még nem drága hobbik...

A sport is oké meg minden. Szóval szerintem rendben van ez így. Ha spórolni akarsz, akkor bizonyos igényeket fel kell adnod, felesleges dolgokat nem látok.

2016. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az egészet, de azért itt pár dolgot megjegyeznék, amiért szerintem nem olyan rossz a helyzet:


"1. Lakás törlesztő + kk: 160,000 "


Hitelre vettetek lakást. Ez befektetés. Egy lakás ha karban van tartva, akkor 20 év múlva is annyit ér mint ma. Az közös életetek elején tartotok, soknak tűnik ez ugyan, de egyáltalán nem felesleges kiadás.


"3. KATA vállalkozói adó: 75,000 "


Ezt szerintem butaság ideszámolni. Én sem veszem bele az ilyen elszámolásokba az adóimat, meg más se.


Két dolog van itt, ami igazán sok:


"8. Étterem, barátokkal összejövetel: 45,000

9. Mozi, közös programok: 20,000 "


Ha egyszer 87 ezret költötök kajára, akkor hogy tudtok még 45 ezret leenni étteremben egy hónapban? Ez így együtt 65 ezer csak szórakozásra. Ha futja rá, akkor oké, de ha szerinted lenne ennek a pénznek jobb helye is, akkor elsősorban ebből kéne lefaragni.

2016. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
52%

KATA-ra miért fizettek emeltet?

50-ből is meg lehetne úszni.

2016. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

2. Közüzemi díjak + internet + mobilok: 21,000

Valami passzívházban laktok?

Nekem kb a villanyszámlám ennyi csak.

2016. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
74%
Igazából mindnekinek saját magának kell elődönteni hogy mi az ami sok a saját keresetéhez képest és mi nem.. Mi olyan havi 90-100 között költünk étteremre. Ebbe benne van az is hogy nem igazán van időnk főzni ezért sokszor az ebédet éttermekből rendeljük.. A mozira, közös programokra a 20ezer abszolút nem sok. Egy mozi 6-8ezer per alkalom. Mi a múltkor voltunk színházba 12.000volt a jegy /fő... A Kata amúgy tényleg meg lehet 50ből beszélj a könyvelőddel :)
2016. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
50%

"KATA-ra miért fizettek emeltet?

50-ből is meg lehetne úszni."


Van maximum határa és havi fél milliós bevétellel már rég túllógtak azon. Most fogják évi 6 millióra emelni az 50 ezres határt, de abból is kilógnak.

Btw. szerintem most szimplán adót csalnak a tudtukon kívül, nekem ez a 75 két emberre irreálisan kevésnek tűnik.

2016. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
48%

#OFF#


27-es, a KATA 50e HUF havonta nincs össeghatárhoz kötve, csupán nyugdíj szempontjából jobb a 75e HUF. Az adó alanyiság felső korlátját most fogják 8M-ra emeleni. Link: [link]


Te hol láttad, hogy bizonyos összeg felett kötelező a 75E HUF?


#ON#

2016. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
62%

"

27-es, a KATA 50e HUF havonta nincs össeghatárhoz kötve, csupán nyugdíj szempontjából jobb a 75e HUF. Az adó alanyiság felső korlátját most fogják 8M-ra emeleni. Link: [link]


Te hol láttad, hogy bizonyos összeg felett kötelező a 75E HUF? "


Nem azt láttam, azt tudom biztosan, hogy eddig a KATA felső korlátja 6 millió volt és azt fogják most valamennyire emelni.


[link]


Itt is ezt írják, mondjuk nem épp friss cikk. Én mindenhol ezt hallom, hogy 6 millió a plafon. Ha nem lenne plafon akkor ez kb. egy legális adócsalás lenne.

2016. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Itt is ezt írják, hogy csak évi 6 millióig elég a fix 50 ezret fizetni, felette már terheli más is.

2016. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!