Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök egy...

Ti mennyit költötök egy hónapban és mennyit tudtok félretenni? Ledöbbentem, hogy nálunk mennyi pénz megy el.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy jobban élünk, mint a többség és nem panaszkodom. Bűntudatom van, hogy ennyi pénz kifolyik, de őszintén nem érzem úgy, hogy baromságokra költenénk. Se műkörmöm, se öt autó, se műszempilla, se havi 40 doboz sör....


Szerettelek volna megkérdezni Titeket, hogy Ti hogyan tudjátok beosztani a fizetéseiteket? Esetleg van tanácsotok a számomra (lehet, hogy teljesen rosszul látom magunkat)?


-------


A férjemmel 2-en lakunk egy átlagos kis házban, amire 160e a havi törlesztő. Egy autónk van amivel ő közlekedik (sokat utazik), én otthonról vezetem a vállalkozásomat. Gyerek még nincs, tervezzük. Vállalkozók vagyunk, ez elég sok adót jelent egy hónapban. Az élelmiszerekre viszonylag sokat költünk, mert én táplálkozástudományi szakember vagyok és ennek megfelelően nagyon megnézem, hogy miket eszünk.


Összeszámoltuk, hogy 2016-ban nagyjából mennyi bevételünk volt. Ezután kimatekoztuk, hogy mennyit költhettünk körülbelül egy hónapban és majdnem leestem a székről.. Nem voltam hajlandó egyszerűen elhinni a számokat.


Áttúrtam minden számlánkat és nagyjából összeszedtem a havi büdzsét. Ti mire mennyit költötök, hogyan tudtok spórolni?


1. Lakás törlesztő + kk: 160,000

2. Közüzemi díjak + internet + mobilok: 21,000

3. KATA vállalkozói adó: 75,000

4. Étel + háztartási cuccok: 87,500

5. Autó: 25,000

6. Cicák: 5,000

7. Sport: 20,000

8. Étterem, barátokkal összejövetel: 45,000

9. Mozi, közös programok: 20,000

10. Orvosi költségek (éves labor, melanoma stb.): 8400

11. Egyebek (ruha, mosógépszerelő stb): 30,000

ÖSSZES: 527,000 forint


A 10-es és 11-es pontnak éves költségvetése van de kb egy hónapra lebontva.


Nagyon szeretném értékelni az életvitelünket mások szemén keresztül. Kérlek szépen Titeket, hogy ne bántsatok se engem se egymást, szerintem az építő jellegű ÉS szándékú kritika a legjobb dolog amit az ember feltalált.



2016. nov. 11. 10:27
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok! Igyekszem rövidre fogni, mert itt én is tudnék miről "ódákat zengeni".


Sokat olvasom ezt a blogot: kiszamolo.hu -> Hasznos.


Excelben vezetem mire mennyit költünk. Látom, hogy mennyi pénz kell ételre, KATÁ-ra, albérletre, szórakozásra, autóra, stb. A kiadásokat igyekszem előre betervezni. Feleségemmel megbeszélem, hagyok egy kisebb rést a váratlan költésgekre.


Sokat lehet ezen segíteni, ha olyasmit csináltok, ami a komfort zónából távol áll. Változtass a szokásaidon. Ne menj mondjuk étterembe, hanem hívd mega barátaidat, olcsóbb. Kérj előléptetést/fizetésemelést a munkahelyeden. Lakástörlesztésen lehet lefaragni, köss lakástakarék pénztárat, előtörlesztéssel igen sokat lehet elérni.


28/F

2016. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

9-es, szerintem zárd be az ablakot. Tök felesleges időt töltened azzal, hogy ilyen választ írj nekem. Rosszindulat nélkül, őszintén. Értem amit mondasz, rendben, szerinted hülyeség a kérdésem. De engem nem az érdekel, hogy Te mit gondolsz a kérdésemről.


Mindenki másnak köszönöm.

2016. nov. 11. 11:24
 13/40 A kérdező kommentje:
11 köszönöm, az előtakarékosság nem volt az eszemben. :) A kiszamolot- meg ismerem de teljesen elfeledkeztem róla évekkel ezelőtt. Neki is állok :)
2016. nov. 11. 11:26
 14/40 anonim válasza:
62%

nekem így néz ki a havi kiadásom:

nagyon spórolok csak azt veszek meg amit muszáj, még szülőknél lakok, szóval kajára meg rezsire nem sokat kell költenem:

------------------

Bevétel: 123000 Ft

------------------

Kiadások:

Kaja: 8000 Ft/hó

Rezsi: 10000 Ft/hó

Egyházi tized: 10000 Ft

Lakáskassza: 16000 Ft/hó

Telefonszámla: 2500 Ft/hó

Egyéb: 20000 Ft/hó


Összesen: 66500 Ft/hó


56500 Forintot tudok félretenni nagyjából


-------------------------------------------


januártól ha összejön egy meló, akkor felköltözök Pestre, ott több mint kétszer ennyi lesz a fizu, akkor egy picit át fog alakulni a képlet, de több bevételből jobban lehet variálni :)

2016. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Van itt más rosszindulatú is, nem tudom én pl.miért lettem lepontozva ès kinek mi nem tetszik, de nem is érdekel. :D

Az a baj, hogy nehéz spórolni ha olyan èletvitelre vagy berendezkedve amiben általában ugyanannyi a kiadás. Mi a munkánkból kifolyólag elég sokat használjuk a netet és a telefont, ezèrt a leggyorsabb net kellett, olyan eszközökkel ami nem engedi meg, hogy akár egy órás megszakadás is legyen. Erre "csak" havi 35.000 forint körül fizetünk (telefonnal együtt).

Mivel nagyjából egész nap itthon vagyok ês innen dolgozom, így a fűtès is megy, nem szeretek fagyoskodni.

Plusz kiadások mindig vannak, most pl.meg kellett műttetni a kutyát, elromlott az autó stb. Így elég nehéz spórolni.


Egyébkènt a kérdező nem dicsekszik szerintem ès nem is sajnálatot vár, csak szeretne valahogy spórolni. Az meg, hogy 160 a lakás törlesztője azt jelenti, hogy hitele van és nem zsebből vett egy 50milliós házat, szóval felesleges ezen lovagolni.

2016. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%
Én amúgy még csodálkozom, hogy nem lettem lepontozva a 350
2016. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
86%

16. vagyok, bocs, elküldte előbb...


Szóval én vagyok a 350 nettós, akik nem tudnak félretenni. Csodálom, hogy nem jelentek meg azok a lepontozók vagy szapulók eddig, hogy "jaj, ennyiből hogy nem lehet félretenni, én 3 gyereket nevelek 100-ból"... És nem, nem fikázom azokat nyilván, akik kevesebbet keresnek, sőt, elszomorít, hogy tisztességesen dolgozó emberek alig tudnak megélni, és hó végén száraz kenyeret esznek és nincs náluk villany... sajnos tartalmas életet tényleg csak egy bizonyos fizetés alatt lehet élni.

2016. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
100%

Alapvetően mi hasonlóan költekezünk, kivétel a 8-9-10. pontok. Nyáron mi is többet megyünk, így többet is költünk ilyenekre. De szerintem havi bontásban ez a sok Nálatok. Ha megtehetitek, akkor ne fájjon a fejed, örülj neki és élvezd az életet.

Nekünk a havi bevételünk kb. 500 ezer és a felét félrerakjuk, nincs hitelünk, alkalmazottak vagyunk, egy autónk van, amivel sokat megyek, mert azzal járok dolgozni.

Egy macsekot én is kihozom 4000-ből, pedig csak Royal Canin-t eszik (kisállatkereskedés nagy zsákból mérik kb. 1,5 kg kaja törzsvásárlóként 3000 ft) + sparos macskaalom szerintem jó minőségű 2-3 zsák + vitamin + jutifali, belefér a 4000-be.

2016. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

A KATA-t minek veszed bele? Egy sima alkalmazott sem szamolja az SZJA-t havi kiadaskent. A ceges kiadasokat is nyugodtan kiveheted.


Szerintem nem eltek nagy labon, mi havi 4000 euronal is tobbet koltunk havonta, aztan mi sem elunk nagy labon, igaz itt dragabb az elet.

2016. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
25%
Én 5600 € költök és 3800€-ot rako félre,saját soföröm van ês rabszolgáim.de itt thájföldön fillérekből meg lehet élni.
2016. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!