Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten ezek a környékek,...

Budapesten ezek a környékek, mennyire biztonságosak/ veszélyesek?

Figyelt kérdés

Van egy szakmai útom a héten, pesten és érdekelne, hogy ezek a helyek milyenek, biztonságos vagy veszélyes részek?


-Keleti pályaudvar (bent/kint) környéke??

-Aréna pláza környéke (kerepesi út)?

-Könyves Kálmán körút (K3 Allianz székház)?

-Üllői út ?

-9.kerület (Tompa u/Mester u/ környéke)?

-Corvin negyed, corvin sétány?

-Kőbányai út (piac környéke végig)

-Orcy út, Orcy tér?


22/l itt fogok közlekedni Pesten, valahol gyalog, de lehet villamosan.

Veszélyesek ezek a helyek? Mire figyeljek oda, hogy ne érjen baj? Keresztbe akasztott táska magamon a biztonságosabb, vagy ha kézi irratáska a jobb kezembe, melyiket tudják kevésbé lekapni rólam?

Ügyvédnek tanulok, mindig elegánsan öltözködöm, térdig éri szoknya, harisnya, magassarkú. Vidéken ha ha megyek az utcán utánnam nézegetnek.

Mivel sok helyen leszek Pesten, inkább nadrágot veszek fel, és nem olyan magassarkút.

Gondoltam arra is, hogy inkább kevésbbé öltözöm, fel ügyvédesen inkább valami hétköznap átlagruha, amiben a mostani lányok járnak (sport cipő laza nadrág minden)

Nem tudom szerintetek, hogy kötnek jobban bele az emberbe, egy hétköznapi ruhába vagy elegánsan? Most lehet ez, nem jó példa :/ de az én meglátásom az, ha valaki hivatalos személynek nézz ki, azzal inkább nem kezdenek.

De mivel nő vagyok, mindig sminkelem magam, adok magamra ápolt megjelenés, ha gyalog közlekedem mint megszólnak idősek, fiatalok, hogy "hogy szép lány, " persze jóból.

De szerintem ennek pesten lehet negatív hátraütője.

Gázsprét, azért a zsebembe viszek.

Vélemények, jó tanács, amit érdemes megfogadnom?


2016. nov. 21. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Az Orczy környékén kívül minden teljesen biztonságos. Az sem életveszélyes, csak ott jobb figyelni.
2016. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezek mind forgalmas helyek, kötekedni nagyon nem fognak, de az értékeidre figyelj. Nem lekapják a táskát, hanem belenyúlnak, ha mondjuk a hátadon van. A legkritikusabb a tömegközlekedés, de mindenhol érdemes óvatosnak lenni. Nem kell amúgy nagyon aggódni, nem gáz Budapest.
2016. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A közlekedni mit jelent? Elmész buszon a kőbányai piac mellett, vagy keresztülszambázol rajta?


Alapjában véve a felsoroltak mindegyike nappal elég biztonságos, és éjszaka sem katasztrófa, de azért jobb az embernek a "lába elé" nézni.


Az Orczy tér valóban a legneccesebb, de a keleti környékén, vagy a piacon is vannak lerobbantabb részek, a Corvin negyed is Janus arcú környék, egyrészt a sétány igazi trendy felkapott hely, de alig pár utcával arrébb már könnyű belefutni lerobbant környékbe, és olyan alakokba, akikkel annyira nem vicces barátkozni (nekem az említettek közül csak a Corvinnál volt az elmúlt időszakban gondom, pedig pont az a legjobb az összes közül).


Szerintem nem kell extra védelemmel készülni, nem kell magadra bilincselni a táskát, sokkal fontosabb úgy általában, hogy ne legyen nálad semmi feltűnő érték, tehát ne lóbáld a kezedben a legújabb iphone-od miközben talpig fel vagy ékszerezve. De ha nem ilyen típus vagy, akkor nem lesz gáz, és lehetőség szerint maradj a forgalmasabb helyeken.


Gázsprét meg ne vigyél, jogászként tudnod kellene, hogy mik a szabályok rá, és ne feledd aki meg akar támadni, az nem fogja megvárni, amíg előkaparod, és a rossz szélirány miatt lefújod magad.


Kicsit túlliheged ezt a nagyváros dolgot, de pár hét alatt bele fogsz jönni! Sok sikert :)

2016. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Uhh..Te honnan jösz? Tök mindegy hogy tűsarkúba vagy esetleg sportcipőbe ha ki akarnak rabolni akkor kifognak. Ügyvédnek tanulsz még, nem kell ennyire kiöltöznöd az órákra. Fel lehet öltözni kényelmesen és csinosan is, nem kell ez a titkárnős kiskosztüm cucc. Feltéve ha nem vagy gyakornok egy neves ügyvédi irodában(nem hinném ezt)vagy ha nem akarsz az egyik egyetemi tanár barátosnője lenni.


"De mivel nő vagyok, mindig sminkelem magam, adok magamra ápolt megjelenés, ha gyalog közlekedem mint megszólnak idősek, fiatalok, hogy "hogy szép lány, " persze jóból. "

Budapesten milliónyi ilyen nő mászkál mint te. Lehet hogy ott ahol élsz te kúrizumnak számítasz, de már a fővárosban el fogsz veszni a tömegbe mert erősebb a konkurencia. Budapesten nagyon jól öltözött KÜLFÖLDIEK AZOK AKIK KIRÍVÓAN feltűnnek. De szerintem te nem ez a kategória vagy.


Keleti pályaudvar (bent/kint) környéke??

-Aréna pláza környéke (kerepesi út)?

-Könyves Kálmán körút (K3 Allianz székház)?

-Üllői út ?

-9.kerület (Tompa u/Mester u/ környéke)?

-Corvin negyed, corvin sétány?

-Kőbányai út (piac környéke végig)

-Orcy út, Orcy tér?


A Jogi egyetem a Kecskeméti utcába van ami biztonságos hely rengeteg külföldivel. Ezeken a helyeken mit keresel majd?

2016. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó: gondolom már ügyvédi irodánál van, és nem az iskolapadban.
2016. nov. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább pszichológust keress fel és kezeltesd a paranoiádat!
2016. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Budapest nem különösebben veszélyes hely. Itt lakom 30 éve (9. kerületben nőttem fel, most a 8.-ban lakom) és még soha nem raboltak ki vagy támadtak meg.

Az utcán sem nagyon fognak megállítani, hogy milyen szép vagy, mert itt rengeteg van szépekből és csúnyákból is, észre sem fognak venni.

2016. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Világ életemben BP-en éltem, és nem a Rózsadombon, pontosan tudom, hogy egy-egy környéken melyik amit kerülni kell, melyik ahol semmi gáz csak lepukkadt.



De azért ha idegen nagyvárosba megyek külföldre, akkor könnyen elkezdek idegeskedni. Egyszerűen azért, mert nem tudom, hogy egy környék csak lepukkadt e vagy veszélyes (pedig jártam Oakland-ben is akkoriban, amikor még más képet festett, mint manapság, ott azért voltak érdekes dolgok:)).


Aztán pár nap alatt az ember elkezdni megszokni az új helyet is. 1-2 év után meg fel sem tűnik, hogy hol jársz.



Szóval azért nem küldeném rögtön a kérdezőt pszichológushoz, főleg, hogy gondolom valami kisvárosból költözik fel egy 2 milliósba, ami azért még Európa egészét tekintve sem kicsi hely.

2016. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Keleti, Aréna környéke, Kőbánya elég tré hely, de inkább lepukkant, mint veszélyes (bár ha kisvárosból jössz, annál azért persze neccesebb).

Orczy környékéről nem hallani jókat.

Mester utca teljesen jó, lakott ott egy barátnőm.

Corvin negyed szerintem okés

Üllői út nagyon hosszú, van a részei közt ilyen is meg olyan is

itt nem fogják közölni veled, hogy szép vagy, a legtöbb, amit idegentől hallasz utcán, a "van-e egy kis apród" lesz, de az napi szinten

kirabolni nappal szerintem nem fognak, a taperolósok meg inkább pont a szürke kisegerekre mennek, aminek öltözni akarsz, szóval inkább legyél magabiztosabb, akkor nem fognak

2016. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!