Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e valaki vajon a világon,...

SMusket kérdése:

Van-e valaki vajon a világon, aki azt mondaná nekem, hogy tessék, itt van 1 millió Ft, hozd rendbe az életed?

Figyelt kérdés
Előre számítok az olyan válaszokra, hogy a Mikulás, Jézuska, Húsvéti Nyuszi, szüleim, menjek el dolgozni, stb. De ha másnak más jut az eszébe, akkor azt is szívesen meghallgatom. :D Van humorérzékem, ahogy az a kérdésből is látszik. :) Ahogy én gondoltam ezt az egészet, az inkább ilyen mentorféle, vagy akár úgy felfogni, mint egy startup-os befektetést. Nem gyerek vagyok, dolgozok, vannak tartozásaim, vannak terveim, céljaim, csak pénzem nincs. Bátyám nagyon okosan úgy fogalmazott, hogy "túl sokat dolgozol és kevés időd marad pénzt keresni." :) És mivel ezt inkább befektetésnek gondolnám, így idővel vissza is fizetném. Várom a válaszokat, de elsősorban a jelentkezőket. :D

2017. dec. 11. 20:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%
Nekem ott bukik a dolog, hogy közgázos, pénzügyes, de a hitelképesség, meg üzleti terv csak fórum hozzászólások útján jut eszébe :-)
2017. dec. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%

"Az az üzlet, amihez elég 1 lepedő (vagy ugye kevesebb, mert te még az adósságod is ebből szeretnéd kifizetni) nem lehet jó üzlet."


Ne általánosítsunk. Vannak filléres indulótőkét igénylő, hatalmas extraprofittal járó üzletek. Csak meg kell találni a piaci réseket.

2017. dec. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

# 22


Nem, nincsenek. Csak szürkezóna van meg xarakodás ennyi pénzből.


De most komolyan... Kap 1 misit, abból 300e-t kifizet tartozásra (hasamra ütöttem), marad 700e forintja. Abból mégis milyen legális businesst indít be? Úgy, hogy a meztelen segge van, tehát veszteséget nem tud termelni, ellenben nyereséget muszáj lenne, hogy mihamarabb kifizesse a hitelezőjét?


Az ilyenek mögött 100ból 99x az nagy ötlet áll, hogy gagyi hamis cipőt vagy zoknit dropshippel kínából... Azokkal tele a padlás.

2017. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
60%
Pedig vannak. Ennyiből két üzletet nyitottam az elmúlt két évben havi 1,5-2 millió közötti bevétellel.
2017. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
60%
Nem kicsit irreális, hogy a tőkéd 3x-át forgattad meg havonta.. Maradjunk ennyiben.
2017. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
30%

Amit említettél dropshipment alapú tevékenységű online kereskedelmi Bt-met 11 éve alapítottam, 150.000-ből egy hipermarketes hitelkártyából. Még ma is működik éves 10 milliós forgalommal ugyanúgy, igaz akkor még csak 1380 db legális webáruház létezett. Ma már boldog boldogtalan azt akar...


A titok abban áll, hogy tudj jól pozícionálni és valós fizetőképes piaci igényre építs hiánypótló vállalkozást. A dropshipment alapú webáruház már rég nem az.


Lehet irreálisnak tűnik, mégis ez jelenleg knowhow értéket képvisel céges apportban, mivel nem csak kivitelezhető, hanem reprodukálható is, ahogy írtam több üzleten keresztül is kimutatható eredményekkel.

2017. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

Egyetlen egy dolgot felejtesz el.


- 10+ éves tapasztalat

- Több céges háttér

- Bejáratott partner és akár ügyfélkör


Ez van neked. A kérdezőnek meg semmi, még egy könyvelője se. Egész nyilvánvalóan más a gyerek fekvés.

2017. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%
Most már. De amikor kezdtem összesen egy minimálbéres főállásom egy devizahitelem meg egy 200.000-es hitelkàrtyàm volt.
2017. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj, de épeszű milliomos nem adna neked kölcsön. Erre két egyszerű indokom is van:


1. Azért vannak milliói, mert nem osztogatja el.

2. Ha még a kezdő lépésre is alkalmatlan vagy, nem tudsz nekiállni a vállalkozásodnak és nem tudod előteremteni rá a megfelelő pénzt, akkor nincs potenciál abban, hogy sikeres leszel. A milliomosokban pont az a közös általában, hogy az első lépéstől az utolsóig küzdöttek a vagyonukért...

2017. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
30%

# 28


Akkor te vagy az 1000-ből 1.

2017. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!