Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e valaki vajon a világon,...

SMusket kérdése:

Van-e valaki vajon a világon, aki azt mondaná nekem, hogy tessék, itt van 1 millió Ft, hozd rendbe az életed?

Figyelt kérdés
Előre számítok az olyan válaszokra, hogy a Mikulás, Jézuska, Húsvéti Nyuszi, szüleim, menjek el dolgozni, stb. De ha másnak más jut az eszébe, akkor azt is szívesen meghallgatom. :D Van humorérzékem, ahogy az a kérdésből is látszik. :) Ahogy én gondoltam ezt az egészet, az inkább ilyen mentorféle, vagy akár úgy felfogni, mint egy startup-os befektetést. Nem gyerek vagyok, dolgozok, vannak tartozásaim, vannak terveim, céljaim, csak pénzem nincs. Bátyám nagyon okosan úgy fogalmazott, hogy "túl sokat dolgozol és kevés időd marad pénzt keresni." :) És mivel ezt inkább befektetésnek gondolnám, így idővel vissza is fizetném. Várom a válaszokat, de elsősorban a jelentkezőket. :D

2017. dec. 11. 20:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
30%
30#-as, szerintem ezek csak kifogások, amiket írsz. A 28-asnál látszódik, hogy nem a körülményeid a mérvadóak abban, hogy sikerre viszed-e a vállalkozásod vagy sem.
2017. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem kifogás kérdése hanem statisztika. A kezdő vállalkozások több, mint 50%-a egy éven belül csődbe megy. Ennek millió oka van, a kényszervállalkozástól kezdve a szakértelem teljes hiányáig. És igen, a tőkeinvesztáció hiánya egy nagyon fontos ok.


Aki már 1x sikerre vitt egy vállalkozást 10x akkora eséllyel indul neki a következőnek pontosan a körülményei miatt.


A korábbi válaszolónak bejött. Nyilván nem egyedi eset és nem is vakszerencsén múlik, hanem több környezeti és nem környezeti tényező miatt. Jól választott, volt hozzá tudása, kapcsolati rendszere, tőkéje. Vagy mind egyszerre.


Ahol ezek a tényezők nincsenek az halálra van ítélve (lsd. fenti statisztika). Ennyi, ez nem kifogás, hanem a valóság. Ezért nem adnak az üzleti angyalok sem minden jöttmentnek pénzt, hogy majd bejön (vagy nem..)

2017. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Meg sem gondoltam, hogy ennyi hozzászólás jön. :)

Kedves Norbi! Hitelképesség nem innen jutott eszembe, sőt, eszembe sem jutott, mivel van hitelem. :) Így nem tudok felvenni másikat. Az üzleti tervről pedig írtam, hogy készítettem már év elején, pályázathoz, de mivel ez a kérdés akkor fogalmazódott meg bennem, amikor feltettem, így aktuális jelenleg még nincs. :) Persze vezetem a dolgokat, gépen, de füzetbe is, régimódi vagyok. :)

Nem vagyok jöttment. :)

Amit még a témához hozzáfűznék, az csak annyi, hogy nyilván nem egyedül vagyok, aki év vége felé számba veszi, hogy mi az, amit sikerült elérnie. És a jó első negyedév után sikeresen elcsesztem mindent. Az én hibám volt, pontosan tudom. És nem kérdés, hogy idővel összeszedek annyit, hogy sikerüljön továbblépni, de a kérdés továbbra is az, hogy most. :D

2017. dec. 12. 15:31
 34/35 anonim ***** válasza:
30%

Igen én is tudom, hogy az első 5 évben csődbe megy, utána a megmaradt vállalkozások esélye, hogy csődbe mennek a következő 5 évben nő. Ettől függetlenül, mint AHOGY megírta a válaszoló is, nem volt tőkéje, sem egyéb dolog, ami miatt kivételes helyzetből indult volna másokkal szemben.

Nagyon sok embernek, úgy megy csődbe a vállalkozása, hogy meg volt mindene ahhoz, hogy normálisan elindítsa és sikerre vigye.


Viszont ahogy mondtad, a legtöbb csak kényszervállalkozás, nincs benne valódi motiváció és tenni akarás, ami szerintem inkább egy halála az adott vállalkozásnak.

2017. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Ez nem 100%, de ha lottónyertes leszek, akkor majd a pénzemből adok 1 millát :)
2019. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!