Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem veszem át...

Mi történik, ha nem veszem át az utánvétes csomagot?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb összegű csomagról van szó (65000)

Származhat bármi bajom abból,ha nem veszem át a csomagot?

Egy internetes shopból van a rendelés.


2018. febr. 26. 21:36
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
31%

"Így van: épp most jövök a postáról, előttem egy eladó állt, visszafordult a csomagja, így nem csak a feladáskor kifizetett 950-et kellett kifizetnie (mert ugye utánvétnél először az eladó kifizeti a feladást), hanem a visszakézbesítésért is 950-et kellett fizetnie: így aztán 1.900 ft-al "tették beljebb" egy csomaggal, azaz ennyi kára keletkezett."


Jajj de sajnálom szegény eladót! Amennyi haszonkulcsot rátesz a termékre már akkor mikor elkezdi árulni ,gyakorlatilag semmi kára nem keletkezik. ;)

2018. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

#11


Ötezer ft értékű volt a csomag, de ugyabáér a vevő nem vette át, tehát az ötezret az eladó nem kapta meg, csak keletkezett 1.900 ft kára.

Arra meg valószínűleg nem is gondolsz, hogy az eladó az ilyen vevők miatt kénytelen rátenni az árra - amit aztán a becsületes, terméket átvevő vevők fizetnek meg, sajnos.

Szóval nyugodtan fogd a pártját annak, aki nem veszi át a terméket és legközelebb, ha rendelsz valamit, jusson eszedbe, hogy akár olcsóbb is lehetne, ha nem lennének ilyen "meggondoltam magam" vevők.


Arról nem beszélve: az utánvét nem véd meg semmitől: a futár nem adja át, amíg ki nem fizeted, nem fogja megvárni, hogy kibontsad, hanem elszelel. Aztán, ha egy telefon helyett egy játék telefon van benne, akkor nem nyert, lehet menni feljelenteni az eladót.

2018. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
0%

11-es válaszoló vagyok.


itt most nem a használt cuccokról beszélek, hanem webáruházakról.

2018. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

#13

Én sem használt cuccokról beszélek, hanem webáruházról. Vagy Te még sosem rendeltél webáruházból 5 ezer ft-ért vagy alatta, annyira elképzelhetetlen, hogy egy webáruházból csak 5 ezer ft-ért rendel valaki??

2018. febr. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

"jajj de sajnálom szegény eladót! Amennyi haszonkulcsot rátesz a termékre már akkor mikor elkezdi árulni ,gyakorlatilag semmi kára nem keletkezik. ;)"


Kívánom, hogy az Életben a te munkádhoz, a te teljesítményedhez és a te tisztességedhez is mindenki így álljon hozzá.

2018. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

Meg van az a sztori, amikor rendelsz mallról, de lemondod, kerek perec. Tudomásul veszik. Aztán latod a megrendelésed mégis halad szépen. Emailt írsz nekik, hogy te ezt lemondtad, hiszen reagáltak is?! És erre ismét írnak, ugyanazt ráadásul, de a csomagod még mindig aktív. Na? Ilyenkor is szegény eladó van?

Még szép, hogy nem veszem át ha idehozza a futár annak ellenére, hogy lemondtam, kb. hétszer. Ugyanazt az egyetlen sz@ros megrendelést.

2020. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
42%

16-os, tudod, FELNŐTT, érett emberek akkor rendelnek meg valamit, amikor SZÜKSÉGÜK VAN RÁ, azaz MEG AKARJÁK VENNI.


A "játszótér" az valahol máshol van.

Vannak olyan országok, ahol még a szóbeli megállapodásnak is ugyanolyan súlya van az üzleti életben, mint az írásbeli szerződésnek és nem szokták egymást átvágni, mert KOMOLYAN VESZIK a dolgot és ÉRETT emberek.

2020. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Assassindan válasza:
51%

2020 frissites.

Ha megtagadod az atvetelt akkor is koteles vagy a szallitast fizetni. (Meg ha ingyenes akkor is)

A webshop kikuldi a dijbekerot a szallitas+csomagolasra. Ha nem fizeted ki akkor ugyvedi felszolitas, raktarozas es egy gyors eljarasban a vegen akar 1000ftbol siman 80ezer feletti lesz es eselyed meguszni nulla.


Amig nincs a futarnal addig elallhatsz de onnantol kezdve a fizetned kell.


Webshop tulaj.

2020. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
16os vagyok. És 35 éves. Jaa, hogy 35 évesen nem mondhatok vissza rendelést?? Na ne nevettessük már egymást.
2020. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk én azért ezzel nem dicsekednék, hogy 35 évesen nem vagyok képes vállalni a felelősséget a tetteimért - mert ez bizony nem a felnőtt érettségre vall. Akkor szoktam megrendelni valamit, ha szükségem van rá - és akkor azt meg is veszem.

Nem azt mondom, BÁRKIVEL történhet olyan, hogy bekövetkezik egy hirtelen rendkívüli kiadás, haláleset, csőtörés, stb. amikor VALÓBAN INDOKOLT a lemondás - de sajnos az esetek 95 %-ában nem erről van szó.

2020. júl. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!