Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a legjobb befektetés...

Hargitai János kérdése:

Mi a legjobb befektetés mostanában?

Figyelt kérdés

Pár millió ft 3-4 évre szóló befektetéséről lenne szó.

csekély kockázattal mivel érhető el a legnagyobb hozam?

A végső cél majd ház vásárlás lesz, úgy hogy állami támogatásos lakás elő takarékok is érdekesek.



2018. febr. 26. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

A legjobb befektetés a házipálinka: hol máshol kapsz 40%-ot? :)


Viccet félretéve: ha lakásra gyűjtesz és 3-4 évre tervezel, akkor csak és kizárólag lakástakarék. 30% állami támogatás, nincs kamatadó és garantált a hozam. Köthetsz több szerződést is, ha kell.

2018. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

És hogy raksz be lakástakarékba 3 milliót? Sehogy.


PMÁP-ba rakhatod és mellette nyithatsz lakástakékot is, oda havonta raksz 20 ezret/fő.

2018. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Havi 20 ezer 4 évre az 960 ezer.

Ebből nyit 3-at és meg is van, hova tegye a 3 milliót.

2018. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Még annyit, hogy így 864 ezer állami támogatást kap a 3 millióra.

Az pedig évi 7,2% hozam, amit semmilyen más alacsony kockázatú befektetéssel nem érsz el.

2018. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat jomagam is 3-4 fundamenta elinditasara gondoltam parhuzamosan. 20 ezrevel fizetve a legrovidebb futamidovel. Az a kerdes melyik bank vagy biztisito kinalja ezt a leg kedvezobben? Mert azt latom van ahol 80 ezret is elvisz a szamlanyitas van ahol meg dijtalan. Illetve a futam ido se minden hol egyforma.
2018. febr. 28. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Legrövidebb futamidő 4 év és plusz 1-2 hónap, ez nagyjából egységes.

Nekem a Fundival és az OTP-vel van tapasztalatom:


Fundamentánál MINDEN pénzbe kerül: számlanyitás, módosítás, adatkérés, stb, kedvezményt nem adnak, ellenben a hozzá kapcsolódó hitelnek az összes lakástakarék között a legalacsonyabb a kamata.


OTP-nél szokott lenni kedvezmény a számlanyitásra, van, amikor ingyenes és elég jó a kamata is, viszont a kapcsolódó hitelnek magasabb a kamata.


Más szóval: Ha hitelt is akarsz hozzá, akkor Fundi, ha csak a megtakarítást, akkor OTP.

2018. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az pedig évi 7,2% hozam, amit semmilyen más alacsony kockázatú befektetéssel nem érsz el."


Dehogynem. Azzal amit én mondtam, PMÁP + 20 ezer/fő lakástakarék.


A te verziódban az első hónapban elhasználsz 60 ezer forintot, a majdnem 3 millió meg nem csinál semmit. Az én verzióban meg az is kamatozik 5-7 ezret havonta.


Mellesleg nem volt szó arról hogy pont 3 millióról van szó, ha 5 milliója van máris nem működik a te verziód, az enyim bármilyen összegre jó.

2018. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Voltam a postán és nézem hogy lehet sorszámot húzni Ilyesmi tanácsadásra is. Egy órát beszélgettem a nővel és érzésem szerint nagyon jól elmagyarázta bemutatta a postán elérhető 3 féle lakás előtakarékossági csomagot. otp standard u, fundamenta otthonteremtő és gyarapodó lakásszámla.

Már lehet keverek valamit de a nő azt mondta, hogy a fundamentánál legalábbis eme kést lakásszámla esetében az 1 % os számlanyitási díj fedezi a egész megtakarítási és hitel folyamat költségeit.

A befizetésre várakozó összegre is javasolt befektetést: [link]

első körben jól hangzik a dolog még utána kell számolgatni mert itt vannak költségek mint pl éves számlavezetési díj havi kezelési költség illetve a pénz kivételének alkalmanként 2000 ft az ára.


ha valakit érdekel beszkennelem a kalkulációkat

2018. márc. 1. 01:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Csekély kockázatút kérdeztél, ezt a befektetési alapot nem nevezném annak. Bezuhannak az ingatlanárak és buksz.
2018. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pechemre vagy nem... Még nem tudom, de magamra szabadítottam egy allianz ügynököt.

Ahogy az lenni szokott felhívtak az allianztól hogy valamit a figyelmembe ajánljanak, én mondtam a nőnek hogy inkább mi érdekelne, ő meg hogy olyan is van Rögtön mondott valami a gyermekekért befektetési alapot .. és hogy küld egy ügynököt, tanácsadót, vagy mit.


Első személyes találkozón igazából az én céljaimnak és igényeimnek megfelelő befektetést nem tudott mondani az ügynök aki amúgy egy szintpatikus idősebb úr volt.

Úgy éreztem mintha neki nem igazán szólt volna senki arról, hogy én mire lennék kíváncsi. De megígérte hogy a következő találkozóra felkészül.


A második találkozóra ketten jöttek, a másik ügynöknek inkább szakterülete volt a hosszabb rövidebb távú befektetés. És sokkal vérmesebb is volt, többet megengedett magának. Ketten puhítottak vagy 2 órán át. Ki hozták, hogy nekem az egyszeri díjas élet Programra van szükségem.


A dolog dióhéjban ahogyan emlékszem rá: A befektetni kívánt pénzt egyben befizetem az allianznak ők rögtön levonnak 4 %-ot meg havonta kb 750 forintot. Más költségre vag díjra nem emlékszem de biztos van.

A pénzt széleskörű befektetési alapok valamelyikébe fektetik annak megfelelően milyen kockázatot akarok vállalni sőt én is mozgathatom ide oda ebből abba ha figyelem az árfolyamokat stb. Szóval tőzsde, de azonnal rámondták, hogy nem egészen. mert így meg úgy...

A befektetésnek elvileg nincs fix futamideje, De a szerződésben azért le kell fektetni valami távlatot, és akármire költhetem, de addig nyilván érdemes bent hagyni amíg kitermeli a kezdeti 4% költséget. Nem emlékszem hogy szó lett volna a pénz részének vagy egészének kivevéskori esetleges költségéről.

A befektetés mellé jár egy 3 milliós életbiztosítás közlekedési balesetben elhalálozás esetére, illetve ha hitelre van szükségem a befektetésem összege mellé akkor vip ügyfél ként mehetek a velük szerződésben álló bankhoz és kedvezményes hitelt vehetek fel.


Hirtelen kb ennyire emlékszem... Még akár jó is lehet de biztosra veszem hogy nem tudok mindent.

Értem én hogy ezen befektetésiforma hol így, hol úgy hoz, vagy éppen visz. De valami vázlat azért jó lett volna.

Nagyon nehezményezem hogy semmilyen prospektust nem adtak, de még egy papírra se skicceltek fel semmit a befektetésről, költségeiről lehetőségeiről.


Szó szerint azt megkérdeztem hogy ha majd próbálom össze hasonlítani ezt az ajánlatot másokéval, akkor ezt nekem emlékezetből kell e majd megtennem?

Mert arra nem nagyon kéne számítani hogy az ügyfél az allianz webes útvesztőjéből kimazsolázza a neki megfelelő befektetés megfelelő módozatának rá vonatkozó tételeit.


Vagy kétszer elhangzott az is hogy a befektetés sikerére és nyereségére az ő személyük a garancia...


Szerintem azok az idők elmúltak régen amikor az ehhez hasonló mondatok egy idegen öltönyös ember szájából pozitív visszacsatolást váltottak ki.

Jobb lett volna ha ezt inkább nem is mondják.


Érzésem szerint több féle pszichológiai ráhatást is bevetett a vérmesebb tanácsadó, aki nem mellesleg valami részleg igazgatója vagy magas rangú akárkije ként mutatkozott be. Éreztem ahogy próbálja lebontani a kis védelmi rendszeremet, Nem volt túl kellemes.


Mutattam nekik a fundamentás előkalkulációmat meg a posta ingatlanalap befektetést, ezekre a fiatalabb magas beosztású vendégem kb azt mondta hogy hülyeség meg szar. Ő a postára nem bízná a pénzét max a csekket fizeti ott be.

Az allianz menürendszerében bóklászva azért találtam olyan befektetési lehetőséget hogy Magyar posta rövidlejáratú kötvény lap.


Szóval Nem hogy meggyőzve nem vagyok, inkább úgy érzem hogy a személyes megbeszélések ellenére nem tudok eleget a dologról ahhoz hogy oda vigyem a pénzem.

2018. márc. 26. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!