Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » BitCoinról vélemények?

BitCoinról vélemények?

Figyelt kérdés
Egy távolabbi ismerősöm ajánlotta nekem a BitCoint, hogy ha szeretnék iskola/munka mellett egy kis pénzt keresni, akkor erre ez a legjobb megoldás. Nagyjából átlátom a lényegét, viszont az lenne a kérdésem, hogy mennyire veszélyes? Főleg olyanok tanácsát várom, akik benne vannak és ismerik a rendszerét.

2018. febr. 28. 09:16
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

"Nocoiner* megint mellélőttél. A coinok olcsón újraelosztása a bálnától a kisbefektetők felé csak jót tesz. Max. a panic seller jár rosszul a hodlert nem érinti. "


Kíváncsi vagyok, mikor kidobják azt a 180 ezer db, akkor is ilyen vidám leszel.

A másik, nagyon úgy nézz ki, hogy már csak HODL fanatikusok vannak bent, mert a Gugli újabb kimuattása szerint a Bitcoin szóra, illetve blokkláncra már 80%-kal kevesebb ember keresett rá, mint az előző hónapokban.

Vagyis egy rakat ember van, aki arra vár, hogy még többen beszálljanak. Csak a 2 esés, meg a Bitconnet bukta után az emberek messzire kerülik már. Sokan vesztettek rajta.

És minden önjelölt Youtube szakértő elismeri, hogy újabb befektetők pénze nélkül nem fog felmenni.

2018. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

"Ha pl. coinbasen veszek instanr 100 dolcsiert bitcoint az mindjár csak 96 dolcsi lesz"


Az instant buy azt jelenti, hogy bankkártyával veszed és a bankkártyás fizetés 3%-ba kerül, tehát a bank és a kártyatársaság teszi zsebre a különbséget. Pont azt igazolod, hogy horribilis feet vonnak le a bankok bármit vásárolsz bankkártyával tvt, élelmiszert, bármit. Nem instant buy kell venni, meg én nem is a Coinbase-t javasolnám vannak jobbak.


"ez a világ legtutibn befektetése és full bedől"


Ez nem egy befektetés még nem jöttél rá erre? Warren Buffet nem erről írogat naponta a fórumokban. Ő egyszerűen nem is érti részleteiben mi ez és hogy működik. És nem is érdekli. De te mesélj miért keseregsz és töltöd ezzel az időd ha nem azért ami le van írva a definicióban?

2018. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Én nem kesergek, csak azt látom, hogy megy a szektásodás és a ezréver önjelölt szakártők, spekulánsok, csalók nőnek ki a kriotovilág talajából, egyenlőre gyakorlatilag szabályozatlanil.


Másodszor a második idézeted tőlem egy kiragadott fél mondat így teljesen mást jelent, mint amit írtam, de sebaj.


Ok, ne vegyünk istant bankártyával, akkor áruld el mester, hogyan lehet vásárolni, hogy 5 forintba kerüljön max a költségem? Milyen százezredik mucsai oldal a megfelelő ha a coinbase szar?


Nem befeketés? Akkor mi? Menekülés a sátáni fiat világból, ami az apokalipszisbe fog letaszítódni és egyedül a kriptók élik majd túl ezt az összeomlást? Aki hodl az nem egy hosszútávú befeketetésként tekint a kriptójára? Bocs hogy sötét vagyok, pusztán szomjazom a tudásra amit te coiner megadhatsz egy magamfajta kesergőnek.

2018. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

"mikor kidobják azt a 180 ezer db, akkor is ilyen vidám leszel"


Lásd korábban írottak, eggyel kevesebb bálna, még jobban decentralizált elosztás. Az lenne a legjobb ha egyszerre dobnák ki mert akkor lehetne a legolcsóbban felvásárolni.


"már csak HODL fanatikusok vannak bent"


A napi kereskedés 15-20x-szorosa a tavaly ilyekorinak.


"Bitcoin szóra, illetve blokkláncra már 80%-kal kevesebb ember keresett rá,"


4-5x annyian keresnek rá mint tavaly ilyenkor.


"Bitconnet"


Mi köze a Bitcoinhoz a Bitconnectnek?


"messzire kerülik"


Lásd fenti számok.


"nem fog felmenni"


Pont nem érdekel, hogy felfele megy-e. Az érdekel, hogy van egy modern gold. És a hálózat egyre jobb és egyre több mindenre kiterjedő fejlesztési jobban izgatnak mint hogy épp 1%-ot lefele vagy felfele ment.


Pl. a Bitcoin Lightning network-ön már több mint 1000 node van.

2018. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amiket irsz csak féligazságok, vagy élből hamis állítások, amit alá sem támasztas csak az igenre modnasz egy nagy nemet.
2018. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

"megy a szektásodás"


Ezt magyarázd meg példákkal.


"ezréver önjelölt szakártők"


Mivel kapcsolatban? Minden témában ez van, tehát nem ezért keseregsz.


"spekulánsok"


Mindenhol van, mit érint téged?


"csalók"


Szintén mindenhol van, sima pénzzel sokkal több csalás van.


"egyenlőre gyakorlatilag szabályozatlanil"


Már gyakorlatilag nincs olyan exchange ahol azonosítás nélkül lehet váltani.


Tehát miért keseregsz valójában?


"5 forintba kerüljön max a költségem"


5 forintba kerül a Bitcoin tranzakció. Ha pl. beküldöd egy váltóra akkor az neked 5 forint. Hogy mennyit vesz le a váltó annak semmi köze a Bitcoin hálózathoz (amúgy 0,15-0,25% között szokott lenni a normális váltó haszna).


Vásárláskor a váltóra utalás pl. SEPA utalás ami neked pénzbe kerül, amit a bankok tesznek zsebre, semmi köze a Bitcoin hálózathoz.


Az amúgy vicces, hogy egy központosított rendszer mint a bankkkártyás fizetés horribilisan drágább mint egy decentralizált rendszer amikor ennek a fordítottja szokott lenni.


"Menekülés a sátáni fiat világból"


Olvasd el a Bitcoin eredeti whitepapert:

[link]

2018. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy amiket irsz csak féligazságok"


Minden leírt adat tény, forrásokkal igazolható, melyikre vagy kíváncsi?

2018. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

"4-5x annyian keresnek rá mint tavaly ilyenkor."


Nini:

[link]


Igen 4x-5x annyian keresnek rá, de 80% esett.

Te azt az időszakot veszed alapul, mindenben, ami tavaly ilyenkor volt. Csak ekkor még nem volt ennyire ismert.

Ez meg nem fair összehasonlítás.

2018. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
#37-es, ugy latom te elegge vagod a temat. Lenne a penztarcakkal kapcsolatban egy kerdesem, pontosabban az offline tarolasrol. Valahogy szamomra nem tiszta. Az se baj, ha adsz linket ami elmagyrazza, akar angolul is, de ha diohejba elmondod annak örülnek. Szoval ha pl. offline akarom tarolni a bitcoinjaim biztonsagi okokbol, pl. a papir penztarca, hogyan müködik? Ha jol ertem kapsz egy generalr privat kulcsot, amibe ugye benne van az adat, hogy mennyi bitcoinod van, es ugye ezt az adatsort nyomtatod ki. Nek az nem tiszta hogy miutan ezt megtettem, ennek online nem marad nyoma? Marmint a hackerek szamara ez sehogy nem elerhetö? Mert ugye ha valaki a privat kulcsod megszerzi az gyakorlatilag birtokolja a tarcad. Bocs, ha zavaros a dolog, csak nem ertem, hogy ha en hozzaferek a kodhoz es kinyomtatom offline, vagy ledger walletbe kimentem, akkor az adat online hova tünik. Köszi ha segitesz.
2018. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"Te azt az időszakot veszed alapul, mindenben, ami tavaly ilyenkor volt."


Nyilvánvalóan, mivel így kell hasonlítani, de nyugodtan veheted az éves átlagot is az is többszöröse a tavalyinak.


Amit te csinálsz, hogy kiragadsz 1 hónapot, 1 napot az évből ami a maximum volt az évben és azt hasonlítod a mai naphoz, ennek semmi értelme.

2018. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!