Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » BitCoinról vélemények?

BitCoinról vélemények?

Figyelt kérdés
Egy távolabbi ismerősöm ajánlotta nekem a BitCoint, hogy ha szeretnék iskola/munka mellett egy kis pénzt keresni, akkor erre ez a legjobb megoldás. Nagyjából átlátom a lényegét, viszont az lenne a kérdésem, hogy mennyire veszélyes? Főleg olyanok tanácsát várom, akik benne vannak és ismerik a rendszerét.

2018. febr. 28. 09:16
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"Azt úgy hívják, hogy shortól. ... Szórakozom, és közben pénzt is keresek. "


Az a probléma, hogy te nem shortolsz, és nem is látszik rajtad semmi szórakozás, csak a megkeseredettség. Tehát továbbra is adott a kérdés, hogy mi okozza ezt nálad, ha nem vagy érintett a témában.


"Péter Kallos"


Kb. 6 éve ismerem a Bitcoint, de erről az emberről azóta se hallottam, durva, hogy te még ezeket is napi szinten nézed kívülállóként.


"Valaki kitalált egy nagyszerű dolgot"


Na ebben egyetértünk.


"Amíg a fiatot nem veszik ki a képletből"


Az nem egyik napról a másikra megy. És nem is szükséges feltétele annak hogy a Bitcoin sikeres legyen, pl. a befektetési arany leváltásához nem is kell kivenni a fiatot sehonnan. De már most is vannak cégek amik a fizetés egy részét Bitcoinban adják, az is egy újabb lépés. Ha kipukkad a hitelre épülő pénzügyi rendszer akkor lehet arról is szó.


A true hodler nem is vált át, hanem Bitcoinnal fizet és utána visszavásárolja rögtön fiattal, ebben az átmeneti időszakban is.

2018. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te miből gondolod, hogy megkeseredett vagyok, talán 2x írtam vagy 3x ide. Sebaj.

A lényeg, van egy jó technológia, amit ingyen lemásolhatunk, nem kell érte jogdíjat fizetni, és nem kell érte kockáztatni. Nem kell fejleszteni. Vagyis ingyen a miénk, nem kell milliárdokat kifizetni érte, mert ingyen felrakták a netre, és a kapzsi emberek tesztelték. :D

Nézd meg a torrentet, aztán abból kinőtt, Netflix, Spotify, meg a többi. Egy kicsit alakítottak a technológián, ingyen megkapták, majd halálra keresik magukat rajta.

Most is ez lesz.


JP Morgan, és a többi cég most magukévá teszik, és olyan hasznot húznak belőle, hogy csak na.

És közben, amiért létrejött ez a technológia, pont ezeknek a cégeknek a kiszorítása volt.

És ez az igazi arcra esés.

A Bitcoin, egy szűk rétegnek marad majd a játéka, bár év vége előtt véget fog érni. Már csak a bányászok játszanak ide-oda az árfolyammal. Pont a halálkereszt előtt megmentették a BTC árfolyamot. De lassan már a 10 ezer dollár is álom marad.

2018. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy te miből gondolod, hogy megkeseredett vagyok, talán 2x írtam vagy 3x ide."


Ebbe a kérdésben is többször írtál, de az összes Bitcoin kérdésben is te írsz elsőre valami sületlenséget általában.


"Nézd meg a torrentet, aztán abból kinőtt, Netflix, Spotify, meg a többi. Egy kicsit alakítottak a technológián, ingyen megkapták, majd halálra keresik magukat rajta."


A Netflix-nek és a Spotify-nak semmi köze a torrenthez mint technológia. Ha ennyire vagy képben a Bitcoinnal is akkor még olvasnod kéne róla.


Sokkal inkább a Linux kernelhez lehet hasonlítani. Ami 2% részesedésből ma világ legnépszerűbbje az Android által.


"JP Morgan, és a többi cég most magukévá teszik"


Mit? A lényeg, hogy decentralizált, nincs központi szereplő, tehát nincs cég, ahol cég van mögötte pl. Ripple az soha nem lesz alternatíva.


"lassan már a 10 ezer dollár is álom marad"


Tavaly az volt az álom, hogy mostanra 2000 dollár lesz. Tavalyi árhoz képest 900% a növekedés. De ez a része engem kevésbbé érdekel hogy 5000, 10000 vagy 20000, te vagy az árfolyam megszállottja kívülállóként.

2018. márc. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Biztos mindig én írok elsőnek.

Nem igazán érted a torrent és a Netflix hasonlatot. Gyorsan, online, otthon. P2P-hez semmi köze.

A Netflix meglovagolta ezt töredék pénzért. Nem véletlen, hogy ennyire sikeres.


A linux kernel, csak azért kellett, hogy tudjon futni a java rajta. Azzal minden hátrányával. A linux stabilitása, és biztonsága nincs meg rajta. Nem véletlen, hogy egy rakat szar az android.

Firefox is ezt használja, csapnivaló egy böngésző lett.

A PS3-n, meg ezért szüntették meg, mert lehetett törni a gépet.



A Bitcoin sem decantralizált, Kínai bányászok, MT GOX uralja az árfolyamot. Eladnak 10-12 ezer coint, és több ezret esik az árfolyam. Ez pont az ellenkezője annak, amit te mondasz, vagy szeretnél hinni.


Te egy wishful thinker vagy, aki azt hiszi, hogy a háttérben nem játszanak az árfolyammal, aki elhiszi, hogy a coindesk nem csinál belső kereskedést, és hogy a bányászok, nem adják ide-oda BTC-t az árfolyam szinten tartásához.

Erről számtalan cikk, és miegymás született, ezért szállnak rá, most a tőzsédkre, meg a felhőbányászokra.

Csak már elkéstek vele, sokan porul jártak.

A BTC mint fizető eszköz elbukott, mint értékmegőrző szintén, a MT GOX-nak hála. Ha kidobják azt a 160 ezer BTC, akkor szinte biztos álom marad a 2 ezres ár.

2018. márc. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Most akkor melyikőtöknek van igaza?
2018. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

"Nem igazán érted a torrent és a Netflix hasonlatot. Gyorsan, online, otthon. P2P-hez semmi köze."


Nem értem, mert semmi értelme. Köze nincs a kettőnek egymáshoz.


"Nem véletlen, hogy egy rakat szar az android."


Nekem tökéletesen működik.


"Firefox is ezt használja"


Mit használ?


"A Bitcoin sem decantralizált, Kínai bányászok, MT GOX uralja az árfolyamot."


Nem uralnak semmit. Ha nagyobb mennyiséget ad el valaki akkor csökken az árfolyam, véges készlettel rendelkezik, az a jó ha minnél olcsóbban adja el és osztja szét, minnél többet ad annál decentralizáltabb.


Amit a végére írál az meg egy légből kapott értelmetlen zagyvaság.


"A BTC mint fizető eszköz elbukott, mint értékmegőrző szintén"


Épp hogy most érik be, 5 forint a tranzakció költsége a lightninggal meg 1 forint alatt van és már lassan 1200 node van. Az értéke meg évről évre több.


"Ha kidobják azt a 160 ezer BTC, akkor szinte biztos álom marad a 2 ezres ár."


Korábban leírtam, hogy az lenne a legjobb ha egyszerre adnák el és így a legolcsóbban osztanák azt szét.

2018. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!