Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy spóroljak össze pénzt...

Hogy spóroljak össze pénzt iphone-ra?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy mivel nem vagyok felnőtt ezért nincs fizetésem hogy félre tudjak abból rakni pénzt, viszont régóta nagyon nagyon szeretnék egy iPhone telefont. Köztudottan nagyon drágák és nem akarok odaállítani a szüleim elé hogy szia anya szia apa légyszi dobjatok meg 150k forinttal... Tudom hogy nagyon sok idő lesz ezt a pénzt összekaparni de nem tudom hogy hogy induljak neki... Természetesen nem a telefon teljes árára lenne szükség mert azért nyilván a anyukámék is beszállnának a költségvetésébe...

2018. máj. 11. 20:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Hagyjuk már a süket dumát, a legtöbb FELNŐTT embernek nincs értelme iphone-t venni. Fészbukozni meg fényképzeni van millió és egy jobb telefon.

Én mondjuk már hozzászoktam az iOS-hez és igazából szeretem is, de mindig saját pénzből és mindig használt modellt vettem, pont teljesen jó. Az iPhone 6-ra pl. még mindig jönnek a frissítések és használtan van már 50 ezerért. SEMMIRE nem kell egy 14 éves gyerekenek 150 ezerért még használt iphone se...

2018. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Szánalom a köbön. Az kell neked ájfón. hülyegyerek.
2018. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen választ vársz? Hogy spórold össze? Hát úgy, hogy amikor pénzt kapsz azt ne költsd el, és ha megvan a 150 ezer (vagy amennyibe kerül), akkor megveszed a telefont.


Persze hallgathatsz a többiekre, akik mind helyesen mondják, hogy nincs rá szükséged (meg főleg lehetőséged).


Várhatsz 1 évet, 15 évesen már szülői engedéllyel diákmunkázhatsz, s akkor összerakhatod a telefonra valót.


Ui: az előfizetést tudnád fizetni hozzá?

2018. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Jajj komolyan már... De lenne rá pénz csak nem akarom utána azt hallgatni hogy anyuci apuci kicsi hercegnője csak úgy kapott egy iPhonet
2018. máj. 12. 09:03
 15/22 A kérdező kommentje:
De akkor nem érdekel mások véleménye azán majd a szüleim megveszik aztán csókolom
2018. máj. 12. 09:04
 16/22 anonim ***** válasza:
37%

Mikor lesz a szülinapod? Vagy pl. beszéld meg a szüleiddel, hogy szülinapodra - névnapodra nem kérsz ajándékot, meg kevesebb zsebpénzt mondjuk egy évig, és vegyék meg neked :)


Kedves többi: jaj istenem, most miért fáj nektek, hogy egy 14 éves iPhone-t akar? Főleg ha megteheti(k) a szülei. Attól még, hogy nincs jövedelme (és nem is lesz egy ideig), vágyhat bizonyos dolgokra, még ha ti azt nem tartjátok racionális döntésnek, akkor is. Ne mondjártok már, hogy ti ennyi idősen nem vágytatok (és kaptatok meg sokszor) 'felesleges' dolgokat...

2018. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó vagyok: esetleg még olyasmi jutott eszembe, hogy vállalhatnál mondjuk kutyasétáltatást vagy fűnyírást vagy alsóbbévesek korrepetálását, ilyesmiket.
2018. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
68%
150k lol
2018. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%

vágyni lehet rá...én is leírtam. nekem is tök jó lenne, a lehetne egy Tesla Model X-em...de nem lehet, fel tudom fogni.


kutyasétáltatásból szerintem élete végéig se hozna össze annyi pénzt :D én max egy 500 Ft-ot adnék neki, ha elvinné a kutyámat egy körre...de legtöbben ezt szivességért teszik.

2018. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#16-de vágytam, de attól még nem voltak olyan gyökerek a szüleim, hogy 150e vegyenek egy telefont egy kisgyereknek mert most az a menő és neki az kell. Nem is lett belőlem felnőtt fejjel egy konzum idióta, akinek semmi befeketése nincs, mert folyton erején felül veszi a hülyeségeket, amit épp a fogyasztói társadalom megkíván, akár hitelre is.
2018. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!