Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy kb.40...

Hogyan tudnék egy kb.40 milliós lakást venni úgy 4 millió kp-ből?

Figyelt kérdés

Jelenleg nettó 600 felett keresek havonta egyéni vállalkozóként és szeretnék egy lakást venni, kiadási célból Budapest közepén, de sajnos már van egy lakáshitelem, ami havonta törlesztek (kb. 100k), emellett futnak megtakarítások, LTP-k stb., viszont a jelenlegi lakásom egy részét is kiadom (mely így fedezi a hitelem).


Számításaim szerint az új lakás azon túl, hogy a hitel törlesztőt (kb. 15 évre számolva) simán kitermelné, még kicsit hozna is a konyhára.


Van arra mód, hogy még azelőtt megvehessek egy lakást, mielőtt kínkeservesen összejön a kb. 50%-os önerő?



2018. aug. 14. 08:55
1 2 3
 21/28 Pipas Pisti ***** válasza:

"A 14-es okoskodik, de ha a kérdezőnél beüt a krach, ő nem is tud róla."


okoskodik = forduljon szakemberhez (könyvelő, banki kapcsolattartó)


Nem írtam le mást, mint amit vállakozóként is tud: szakemeberhez kell fordulni, és meghallgatni az ő tudását.

2018. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Hahó, nem tetszik látni, hogy javítottam, és valójában 15-ösre ment a kifogás???


Száz szónak is egy vége: most mindenki, aki egy kis pénzmagot össze tudott rakni, csorgó nyállal fektet be ingatlanba (üzérkedik, spekulál), közben meg tropára lett vágva, el lett torzítva az ingatlanpiac.

Óh, hogy adna már az Isten egy jó nagy összeomlást, hogy ennek a sok pénzsóvár G-nek úszna el a pénze!

2018. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
22-eshez csatlakozva: van esély rá, szaporodnak a kilakoltatások, a bankok vagy a Nemzeti Eszközkezelő meg nem akarnak üres lakásokat őrizgetni évekig.
2018. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


jó, de nézzétek már meg, hogy mi az esélye annak, hogy jelen feltételek mellett beüt a krach?"


Szerinted annak mekkora volt az esélye, hogy Olaszországban összeomlik genovában a viadukt? Ott is tudták, hogy gond van (mi is figyelmeztetünk, csak hogy értsd a párhuzamot) - mégis ment minden a régiben.

2018. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

"Szerinted annak mekkora volt az esélye, hogy Olaszországban összeomlik genovában a viadukt? Ott is tudták, hogy gond van (mi is figyelmeztetünk, csak hogy értsd a párhuzamot) - mégis ment minden a régiben."


Lehet meglepő lesz számodra, de a bankok általában esélyekkel, valószínűségekkel és várható értékekkel számolnak, ahogy a biztosítók is. Lehet a viaduktot most megszívták biztosítási szempontból, de a befektetett pénzügyi portfóliójukkal bőven pluszban vannak..

Hogy értsd: ha az én befektetésem várható értéke plusszos a bank számára, akkor mindegy, hogy milyen kicsi az esélye a bebukásnak, ez nem fogja befolyásolni azt a tényt, hogy érdemes befektetni adott kockázat mellett...

Ezért az Olaszországi párhuzamod már eleve hibás.

2018. aug. 16. 15:51
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A viaduktot nem biztosítási szempontból írtam, hanem a kockázatra: némelyek tudták, hogy rossz állapotban van, fel kellene újítani, mégsem tettek semmit, mert úgy gondolták: bírja az, nem lesz semmi baj...


Te is így gondolod: elbírod, nem lesz semmi baj:

Jó, nézzük máshonnan.

"Jelenleg nettó 600 felett keresek havonta egyéni vállalkozóként ... de sajnos már van egy lakáshitelem, ami havonta törlesztek (kb. 100k)


Tehát banki szempontból csak nettó 500 ezer ft bevételed van (az nem érdekli a bankot, hogy Te miből fedezed a hitelt)

40 milliós lakást akarsz venne, de csak 10 % önerőd van, azaz 4 millió. Miért okoz gondot a 20 % összerakása? Ugyanis a bank azért hitelez max. 80 %-ot, hogy ne bukjon be egy esetleges ingatlanlufi kipukkanása esetén.


Nos, ha meglenne a 20 % önerőd, akkor 32 millió ft 165 évre való felvételénél havi 220 ezer ft körüli lenne a törlesztőd - ami majdnem a fele az 500 ezernek.

[link]


Igenám, csakhogy tervezik megszigorítani a hitelfelvételt, s nem fogják engedni az 50 %-ot - szóval nem igazán jön ez össze így se.

[link]


Arról nem beszélve, hogy belegondoltál abba, mi van, ha valami miatt nem bukik meg, csak nem megy annyira jól - havi 320 ezer ft azért nem kevés pénz kifizetni a 2 lakásra.


Mondjuk azt nem értem, miért nem egy olcsóbb lakást akarsz venni, amit talán még el is bírnál: 25 millióért már Bp. belvárosában is lehet kapni lakást (na jó, lehet, hogy rá kell költeni egy kicsit)

2018. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keresd fel a GDN Hitelcentrumot. Nagyon profik, sokat tudnak segíteni a megfelelő hitel kiválasztásában. Én is rajtuk keresztül vettem lakást. 😉
2018. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Na, megvolt az ócsó reklám is.
2018. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!