Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor hol "tároljam" a...

Most akkor hol "tároljam" a megtakarított pénzem? Az egész család mást mond!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap volt kisebb vita a családban hogy mi legyen a félretett pénzemmel.

Tudni illik 20 éves vagyok, külön élek a szüleimtől másfél éve (albi lakótársakkal).


A szüleim mindig arra tanítottak hogy minden hónapban rakjak félre valamennyit hiszen bármi történhet bármikor. Tavaly január óta tudok félrerakni pénzt, azóta 250 000 gyűlt össze. Na szóval ezt a pénzt én mindig kiveszem a kártyámról és készpénzben rakom félre egy borítékban a szekrényemben.

Na párom szerint nyitnom kellene egy új folyószámlát és oda pakolgatni a pénzt, mert ott biztonságosabb lenne mint a szekrényben. Anyum szerint viszont ez hülyeség, hagyjam rajta a mostani számlámon a pénzt és ennyi. Esetleg vigyem le hozzájuk a kp-t és tartsam ott (ez a leghülyèbb ötlet az összed közül, hiszen pont azért van az a pénz hogy ha hirtelen kellene, tudjak mihez nyúlni és ne anyumékhoz kelljen előtte másfél órát lekocsikàznom).

A mostani szàmlámon viszont azért nem szeretném hagyni, mert tudom magamról hogy úgyis elkölteném ha rajtamaradna. Így meg fizukor kiveszem, elteszem, és úgymond "elfelejtkezem" róla.


Szerintetek?


2019. febr. 25. 05:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha javasolhatok valamit: az allamkincstar jó és ingyenes.. De ha kell a pénzed pl fel napon belül akkor nem fogsz hozzajutni... Ha 3 napig kibirod nélküle akkor tedd oda. Ha meg még likvidebb megoldás kell a postára bemesz és kérsz kincstári takarekjegyet nincs utalás stb kivaltod kamatozik valamennyit ha meg kell postán bárhol visszavaltod
2019. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!