Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Apple Macbook/IMac nálunk...

Az Apple Macbook/IMac nálunk inkább státusszimbólum mint használati tárgy?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy státusszimbólum (tényleg az) nem zárja ki, hogy használati tárgy legyen (az is).


Az, hogy megéri-e az árát vagy felül van árazva már egy más kérdés (jó eséllyel igen).

2019. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem használati tárgy.


szóval én mondjuk nem érzem azt, amit mondjuk egy iPhone-al csinálnak, mert okostelefonok közül van sok, ami hasonló.


nekem egy 2012-es év középi Macbook Pro-m van, és a mai napig csak használnom kellett. családban van egy hasonló hardverrel felszerelt(i5 proci, 8 giga ram, ssd) Acer laptop is, Windows 10-zel, és döglődik...kb. 5ből 3 alkalommal be sem tölti az asztalt, miután beléptünk a felhasználóba...és az ráadásul csak egy nagyon visszafogott netezős gép, egy böngészőn meg office-on kívül nem is nagyon van rajta más. én meg ezt használom munkára, mindenre, és majdnem olyan gyors, mint amikor megvettem.


aki dolgozik vele, zenél, videót szerkeszt, szerintem azok vesznek Mac-et, divatból kevesebben.

2019. febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
IT fejlesztéssel foglalkozó vállalkozó vagyok. Mac-et használok, nekem lényegesen használhatóbb, megbízhatóbb, jobb, mint egy hasonló áru nem mac notebook.
2019. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Zenei producer vagyok, így sajnos vagy nem sajnos, ahhoz, hogy komoly(abb)an vegyék az embert, mac-en kell dolgozni. Aztán igazából megszerettem az egész rendszert egy hét alatt miután váltottam, aminek már 7 éve. Ráadásul a mai napig használom a gépem újratelepítés nélkül, ami az akkori windows-os rendszereimre nem volt jellemző. Szóval a kérdésedre a válasz az is-is. De biztos van aki csak arra veszi meg, hogy fitogtassa a financiális lehetőségeit.
2019. márc. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

@04:03


Csak ezt nem értem hogy hogy lehet 7 évig használni egy olyan gépet, amit mikor újonnan megveszel félmillióért, már akkor is elavult hardverrel volt szerelve.

2019. márc. 1. 06:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
itt jön be az, hogy mi számít elavultnak. a mac továbbra is maximálisan kihasználja a hardver lehetőségeit, míg egy windows-os pc-nél a legújabb, legerősebb hardver mellett is lehetnek optimalizálatlanságból fakadó problémák, amik 1-2 év használatot követően csak hatványozódnak.
2019. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet használni, hogy amikor megvettem, egyrészt valóban nem a legújabb cuccok voltak benne, mindenből kb. a piacon lévő cuccoktól eggyel régebbi generáció, ami alapvetően azért nem a világ vége. Másrészt meg nem játékra használom, ami tipikusan a leginkább mozgatja a hardver piacot felhasználói szinten. Nem vagyok belehajszolva az őrült mókuskerékbe, hogy félévente upgrade-eljem valamelyik alkatrészem, meg 1,5-2 évente lecseréljem az egész setupot, csak azért, mert nem megy már max grafikai beállítások mellett a legújabb cím.

Egy zeneszerkesztő programon nem végeznek olyan fejlesztéseket ami miatt látványosan jobban zabálná egy számítógép az erőforrásokat. Ami miatt most cserélni fogok mégis az az, hogy lényegesen több plugint és külső eszközt használok már 1-2 éve amit viszont már megérzek mint a renderelésnél, mind az élő hallgatásnál.

2019. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hát én az enyémet használati tárgynak vettem. Lassan hat éve szolgál hűségesen. Miért vettem Mac-et? Mert már igen korán szembesültem a windows hátrányaival, Egyszer még talán valamikor 98-ban a számtech tanárunk így kezdte az órát. Most kapcsoljátok be a vírus 95-öt. Erre megkérdeztem, hogy miért nem írnak olyan oprendszert amit kevésbé lehet "megkínozni". Erre mondta, hogy van Mac-nek hívják csak akkoiriban olyan 1,5 millió volt itthon az ára. Persze szürkeimporttal érkeztek akkroiban. Hivatalos kereskedés talán nem is volt. Nekem akkor akadt be az almás világ. Aztán sokszor kezdtem összespórolni egy almás gépre a pénzt aztán rendszeresen valamiért sosem jött össze. Aztán apum után örökeöltem egy szépe összeget a háza eladásából, és afféle utolsó ajándékként "megkaptam" tőle. Sokat beszélgettem vele számítástechnikáról. Tudta, hogy mennyire szeretnék egyet, mielőtt meghalt meghagyta, hogy vegyek magamnak egyet. Öt év Vista után tényleg megváltás volt. A mai napig úgy működik mint amikor első nap kibontottam, és elindítottam! Sokat használom ám nem villogok vele. Minek? Ez az én álom volt egyszer egy normális gépet birtokolni.
2019. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Hanglabort működtetek és hangszintézist kutatok, mellette amatőr zenekaroknak készítek stúdió felvételeket is.


Én is egy iMac-el dolgozok. Nem azért, mert státusz-szimbólum, hanem mert stabil a rendszer. Dolgoztam én másfél millió forintos speciálisan zenélésre épített PC-vel is. Ez a PC, sokkal erősebb konfigurációval rendelkezett, mint a mostani iMac-em, de még is háromszor gyorsabb, kényelmesebb és sokszor stabilabb a Mac. Miért? Mert jó a hardver-szoftver ökoszisztéma, és minden alkatrész tökéletesen van egymással optimalizálva, ezáltal alacsony a latency.


A legnagyobb stúdiótechnikát gyártó cégek pl: Apogee, Marian, Universal Audio...stb. nem is gyártan windows-ra drivereket. A Mac rendszerek az ÖSSZES szintetizátort, samplert, keverőpultot, effektezőt....bármit AZONNAL felismer (nem kellenek abszolút driverek), hozzákötöd a géphez és használod! Néha még most is rácsodálkozok, hogy az ezeréves szintiket is lazán felismerik a legújabb macOS operációs rendszerek is.



Egy windows-os PC-n hatalmas nagy szopás van ezekkel, még akkor is, ha ESETLEG van driver az adott cucchoz! Egy brutálisan összerakott PC-vel, aminek 3-szor több a RAM-ja, jobb teljesítményű a processzorja és még mondjuk egy fullos hangkártya is van benne, tehát hardverileg 4-szer erősebb, mint mondjuk egy iMac, akkor is sokkal gyengébben teljesít zenei munkálatokban. Egy gyengéb hardver konfigurációs Mac-el még így is sokkal hatékonyabb stúdiómunkákat végezni, mint egy összerakott PC-vel.


Sok profi DJ is nem véletlenül használ Macbook-ot. Több profi fotós/videós és grafikus haverom van. Ők is Apple gépeket használnak. Egy iMac-el gyorsabban és stabilabban lehet megvágni egy 4k-s videót, mint egy erősebb vga-kártyával felszerelt PC-vel a sima full HD-t. Ezt teszteltük is.


Ugye sokan azt gondolják, hogy az Apple túl drága, mert ők annyi pénzből 2-3x erősebb hardverrel ellátott PC-ket megépítenek. Ez igaz. De attól, hogy erősebb, nem biztos, hogy jobb és gyorsabb lesz. Miért? Mert egy PC-t több különböző gyártó, alkatrészeiből építesz össze. Ezek az alkatrészek, nincsenek egymással TÖKÉLETESEN optimalizálva. Aztán hiába van Józsika PC-jében 16 GB RAM, és Csabi iMac-jében pedig csak 8 GB ram, akkor is Csabika iMac-je lesz a gyorsabb. Ezt már nem egy alkalommal tapasztaltam jó magam is. Ezért váltottam át PC-ről Mac-re. Pedig eleinte, hogy szidtam az Apple-t én is. :)


Na hát ezért jobb az Apple. Az iMac pedig, ha úgy nézzük nem olyan drága, mert nem szimplán csak egy számítógépet kapsz, hanem "mellé" egy 4k-s vagy 5k-s kijelzőt is! Ez azért megint nem mindegy. Sőt, színtiszta fémből van az egész, minőségi, nem gagyi olcsó kínai fröccsöntött műanyag burkolat! Ja és ott van a JOGTISZTA eredeti operációs rendszer is. Ha így összevetjük, akkor egy hasonló kategóriás PC + 4k-s monitor + jogtiszta windows 10. Már nem biztos, hogy olcsóbb! Ja és egy ilyen PC, még mindeig nem lesz full fémburkolatú. Mihez képest drága egy iMac.


Persze nem muszáj windows-osnak lennie a PC-nek, lehet Linux is. Az én laptopomon például Linux Mint van, nem Windows. Különben nem rossz a Windows sem, önmagában. De nekem, zenéléshez egyértelműen jobb a Mac.

2019. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Ja mégvalami. Ha valakinek játékra kell a számítógép, akkor az windows-os PC-t használjon. A Mac nem igazán jó játékra, ebben a Windows verhetetlen. A Mac az inkább munkaállomás és multimédiás gép.
2019. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!