Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Apple Macbook/IMac nálunk...

Az Apple Macbook/IMac nálunk inkább státusszimbólum mint használati tárgy?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 20:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert van pl egy műsor a neten, ahol olyan producereket mutatnak meg munka közbe, akik valami nagyon felkapott populáris zenének az alapját szerezték. Tehát nyilván van mit a tejbe aprítaniuk, és 99%-ban egyiknél sem Imac/macbook van.
2019. nov. 21. 14:14
 12/12 anonim válasza:
100%

"Érdekes, mert van pl egy műsor a neten, ahol olyan producereket mutatnak meg munka közbe, akik valami nagyon felkapott populáris zenének az alapját szerezték. Tehát nyilván van mit a tejbe aprítaniuk, és 99%-ban egyiknél sem Imac/macbook van."


Ez olyan nagyon maximum 5%-uk ilyen. Hidd el a legtöbb ilyen helyen Mac-et használnak. A stúdiótechnikai gyártók nagy többsége nem kompatibilis a windows-al. Nyilván lehet zenélni Mac nélkül, de azért a profiknál javarészt nem poénból van Apple.


Attól, hogy nem iMac-et láttál abban a műsorban attól még lehet apple számítógépük például így: [link]

és akkor mondjuk Dell volt a monitor. :)

Asztali Mac gép, nem csak iMac lehet.


Én is dolgoztam sokat Mac-el, szerintem is jobb, mint a PC. Egy vegyi és élelmiszer analitikai laboratóriumban dolgoztam. Több százmillió forintos elektronmikroszkópokat, folyadék- és gázkromatográfiás gépeket, spektrofotométereket használtunk napi szinten. Nagyon-nagyon pontos méréseket kellett végeznünk. A rohadt Windows 7 (és később a Windows 10) miatt egy mérést többször el kellett végezni, mert a nyomorék rendszer folyton lefagyott! Semmi nem volt kompatibilis semmivel, ilyen-olyan frissítések, szopás a driverekkel...stb. Megnyitottunk 5-nél több ablakot, aztán annyi, kampec!


A Windows munkaállomásnak abszolút nem jó. Pedig jó hardverrel ellátott gépeket használtunk, jogtiszta operációs rendszerekkel! De így sem volt jó a Windows. Voltak olyan mérések, amikor 8-10 órán át kellett mennie a gázkromatográfoknak + a rákötött függvénygenerátornak + az arra kötött PC-nek IS. A PC-k túlmelegedtek (pedig minőségi proci és gépház ventillátorok voltak benne), a Windows pedig lefagyott.


Mivel normálisan nem tudtunk melózni, ezt pedig a labor nagyon megelégelte, lecseréltük a PC-ket iMac-ekre. Mint egy álom! Ég és föld különbségek. A macOS-sel (sőt akkor még OS X-el), annyira szépen és gördülékenyen ment minden, hogy míg a windows-os pc-kkel megcsináltunk EGY DARAB mérést, ugyanannyi idő alatt a Mac-kel HÁROM DARAB mérést! Pedig az elején igen csak szkeptikusak voltunk, ugyanis az iMac-ek konfigurációja/hardver specifikációja gyengébb volt, mint azoké a PC-ké amiket lecseréltünk! De mégis sokkal jobb, stabilabb és gyorsabb volt a macOS (és az iMac).


Továbbá sokszor volt olyan, hogy 5 napon keresztül ki sem kapcsoltuk az imac-eket, folyamatosan dolgoztunk rajta, soha nem zúgott, nem melegedett...semmi. Csak használtuk! Sőt, kényelmesebb is volt, mert spóroltunk a hellyel is, mert az iMac ugye csak egy nagy monitor lényegében. Nincsen böszme gépház és az a sok kábeltenger.


A 60%-os válaszoló kommentjét kiegészíteném annyival, hogy:

"Az iMac pedig, ha úgy nézzük nem olyan drága, mert nem szimplán csak egy számítógépet kapsz, hanem "mellé" egy 4k-s vagy 5k-s kijelzőt is! Ez azért megint nem mindegy. Sőt, színtiszta fémből van az egész, minőségi, nem gagyi olcsó kínai fröccsöntött műanyag burkolat! Ja és ott van a JOGTISZTA eredeti operációs rendszer is. Ha így összevetjük, akkor egy hasonló kategóriás PC + 4k-s monitor + jogtiszta windows 10. Már nem biztos, hogy olcsóbb! Ja és egy ilyen PC, még mindeig nem lesz full fémburkolatú. Mihez képest drága egy iMac."


+ add még hozzá azt is, hogy az imac-ben van beépített webkamera és wi-fi is! Innentől kezdve, nem biztos, hogy már annyival drágább, mint egy hasonló konfigurációs PC!


Én is egy iMac-et használok, most is arról írok. Soha egyszer sem fagyott le, nincs hangja, nem melegszik, vírust sem kap.


Van amúgy Mac-re is vírus (nagyon ritka!). De egy vírusírtó nélküli Mac még így is ezerszer biztonságosabb, mint a legjobb vírusírtóval felszerelt PC. Amúgy csak nálunk Magyarországon drága az Apple (ugye 27%-os ÁFA + a magyar Apple márkaüzleteknek meg van engedve, hogy rohadt magas haszonnal dolgozzanak!). USA-ban és Angliában nem vészes az áruk, Németbe picit drágább (onnan vettem az enyémet is), de olcsóbb mint idehaza.

Sajnos, a magyar köztudatba belerögzült, hogy Apple=sznobság. Pedig csak egy minőségi cucc, kicsit szebb dizájnnal. Meg hát, kik fikázzák a Mac-et? Az ilyen VGA-huszár atomgamerek. Persze, nem jó a Mac játékra, de aki Mac-et birtokol az az esetek többségében nem gamer, és MUNKÁRA használja a gépét. (Néha játszok én is, de én konzolon)


Több grafikus és kiadványszerkesztő ismerősöm is van, ők is csak Mac-et használnak. Stúdió munkáknál egy hangrögzítésnél olyan nem fordulhat elő, hogy lefagy a windows. :D Stabilitás végett, kell oda a Mac.


Valakinek jó Mac, valakinek nem. Attól függ, hogy kinek mire kell egy számítógép. A célok másak, ennyi.

2019. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!