Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei lehetnek egy webshop bugjai kihasználásának?

Figyelt kérdés
Valaki rendel egy terméket a webshopról és az oldal hibáinak köszönhetően fizetés nélkül sikerült ezt véghez vinni. A terméket kiszállitják számlával együtt. Ha utólag rájönnek, hogy a vásárló igazából nem fizetett a termékért, milyen következményei lehetnek?

2019. máj. 19. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom feljelentenek. Viszont kétlem, hogy ne vennék észre, hogy nem fizettél a termékért, mielőtt elküldenék.
2019. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rájönnek és utánvéttel fog megérkezni :-)
2019. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem kell feljelenteni: egyszerűen, ha átveszed a terméket és nem fizeted ki, akkor kibocsátanak egy fizetési meghagyást. Onnantól már megy magától a dolog: ha ellentmondasz, akkor meg csak magad alatt vágod a fát - hiszen a webshop be tudja bizonyítani megrendelést, kiszállítást, átvételt - Te viszont nem tudod bizonyítani, hogy kifizetted - ergo jogtalanul használod a terméket.
2019. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Én ha webshop-oz csinálnék akkor evidens hogy addig nem küldöm amíg a pénz nincs a számlámon. Azt meg nem tudod meghekkelni. Ha nem utalsz akkor meg utánvétes lesz. Nem tudom mit is tudnál te kihasználni. Senki nem hülye...
2019. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam webshopnál. Csak akkor küldtük a cuccot, ha a számlán volt a pénz, mindenki másnak utánvéttel ment a csomag
2019. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Vásárlásnál csak egy email cimet és egy telefonszámot kértek. Tegnap irtak, hogy megérkezett a csomag és kaptam a kódot amivel feltudom venni. Lehet akkor utólag fizettetik meg?
2019. máj. 19. 21:21
 7/18 A kérdező kommentje:
Mivel az oldalon paypallal kellett fizetni, de nem végeztem el a tranzakciót. Sőt semmilyen személyes adatot nem adtam meg...
2019. máj. 19. 21:23
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse fogják hagyni. Ha nem fizettél ki fog derülni. Valamilyen módon kérni fogják, ha meg nem fizetsz jönnek a hivatalos felszólítások és a végén kamatos kamattal fizeted ki.
2019. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt semmilyen személyes adatot nem adtam meg..."


Aztán a telefonszám meg az ímélcím szerinted nem személyes adat? A rendőrségi feljelentés alapján nem fognak megtalálni?? Ügyes vagy!

2019. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon ha valaki egy teljesen hamis emailt hasznal vpnről és vesz egy eldobható kártyát, akkor azt hogy találják meg? Csak mikor felveszi a csomagot.
2019. máj. 19. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!