Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei lehetnek egy webshop bugjai kihasználásának?

Figyelt kérdés
Valaki rendel egy terméket a webshopról és az oldal hibáinak köszönhetően fizetés nélkül sikerült ezt véghez vinni. A terméket kiszállitják számlával együtt. Ha utólag rájönnek, hogy a vásárló igazából nem fizetett a termékért, milyen következményei lehetnek?

2019. máj. 19. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van egy cím, ahol felveszi a csomagot az illető, így könnyen utána járhatnak. Ha utánvételes, akkor meg úgysem kapod meg fizetés nélkül.
2019. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Webshop-tulajdonos vagyok. Olyan nincs, hogy előre kifizetett rendelésnél ne ellenőriznénk le a tranzakció megtörténtét. Látjuk, ha bankkártyás, látjuk, ha utalt.
2019. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkoztam azon ha valaki egy teljesen hamis emailt hasznal vpnről és vesz egy eldobható kártyát, akkor azt hogy találják meg? Csak mikor felveszi a csomagot."


Ez már a csalás kategória - ugye nem erre készülsz?

Ha más nem, a címen úgyis megtalálnak.

Ja és ha Paypal-al kellett fizetni, akkor elképzelhető, hogy külföldről jön - ekkor se örülj, mert Európai Uniós fizetési meghagyással be tudják szedni, már sokkal többet kell fizetned majd.

2019. máj. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

"Gondolkoztam azon ha valaki egy teljesen hamis emailt hasznal vpnről és vesz egy eldobható kártyát, akkor azt hogy találják meg? Csak mikor felveszi a csomagot."


Édes Istenem, mikor fogjuk már azt megérni, hogy a magyar egy EGYENES, BECSÜLETES nemzet lesz????

Sajnos, már külföldön is igen nagyon elterjedt az a hírünk, hogy a magyar ott lop, csal, ahol csak tud.

MIÉRT??? Sokszor nem is nyomorból, már nincs rá szüksége, csak megszokásból - hogy lehetne még jobban "ügyeskedni"

Nem mondom, hogy külföldön nincs ilyen, de ott legalább megbuknak (ja, és Ő is magyar :-( )

[link]

2019. máj. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Mi lett belőle? Fizettél a termékért?
2020. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14

"Édes Istenem, mikor fogjuk már azt megérni, hogy a magyar egy EGYENES, BECSÜLETES nemzet lesz????"


Honnan veszed magadnak a bátorságot ahhoz hogy a Magyarokat szidd? Csak azért mert az elmúlt 20-25 évben divat lett a Magyart mint negatív jelzőt vagy a Magyart mint valami alávaló népet emlegetni Te még ezt ne engedd meg magadnak.

Egyáltalán honnan tudod hogy a kérdező Magyar. Vagy hogy ezt nem csak mint valami fikciót említette meg. Mint pl egy film forgatókönyvet. Ugye az írókra se mondjuk hogy ilyen meg olyan mert erről vagy arról beszél (sőt még le is írja). Az eldobható szim kártyáról meg csak annyit , hogy nem véletlenül van egy kategóriában a lakás és az autó vásárlással. Magyarán személyi igazolvány , vagy valami hiteles okirat kell a vásárlásához. Ha ki adják a nélkül akkor az a kártya még inaktív, amíg a személyes adatok megadása után be nem kapcsolja a szolgáltató. Magyarán mondva egy 5 millió forintos tv-t tudsz venni, viszed a pénzt hozod a tv-t ,senki nem kérdezi ki vagy. De egy kétezer forintos szim kártyánál már viszik is hátra a személyiség lefénymásolni. Legalábbis pár évvel ezelöttig így volt. Aztán találták valami osztrák hajléktalant akinek 200.000 igen kétszázezer darab SIM volt a nevén. Azóta szerintem még szigorúbb

2021. ápr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
személyiség = személyidet
2021. ápr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed magadnak a bátorságot ahhoz hogy a Magyarokat szidd?"


:D :D

De önérzetesnek tetszik lenni... :-)


Onnan veszem a bátorságot, hogy életem első bécsi útján az üzlet bejáratánál ki volt írva MAGYARUL, hogy aki lop az üzletben, arra rendőrt hívnak! ("kicsit sem" szégyelltem ám, hogy magyar vagyok)


Onnan, hogy benne vagyok több külföldi csoportban, ahol szintén azt látom, hogy hiába megy ki valaki külföldre, hiába él magasabb színvonalon, ott is a kiskapuk keresése, az adócsalás, a hogyan ússzuk meg "okosba" megy.


Elegem van már abból is, ami ebben az országban megy: hogy aki becsületes, azt egy hülye, lesajnálandó baromnak nézik.

És nem nem azért "szidom", mert divat, hanem azért, mert elegem van a sok mocsokból, amit magam körül látok :-(

2021. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!