Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kezdjem el, ha beakarok...

Hol kezdjem el, ha beakarok perelni egy bárt?

Figyelt kérdés
A minap olyasmivel szembesültem, ami sérti a vendéglátás szabályzatait, és engem is, mint vendéget. A kiszolgáló parasztul viselkedett már az első perctől, amikor beérkeztünk(le akart köpni) semmi ok nélkül. Azután nem, hogy szépen kért volna arra, hogy adjam oda a széket, amin én ültem és akivel voltam, helyette inkább a következőket mondta: "Állj fel, nehogy megüsselek!", s utána még a társainak perelt. Szerintem ez nem egy helyénvaló viselkedés, és szeretném, ha ennek következményei lennének, ugyanis ok nélkül egy vendéggel így nem szabadna viselkedni! Az ilyen embereknek nincs helyük a vendeglátó iparban!

2019. jún. 10. 18:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te és kulturált vendégeid kulturáltan megérkeztetek egy bárba. Már az ajtóban le akart köpni titeket a pincér, de ti ennek ellenére leültetek, mire megfenyegetett, hogy megüt, ha nem állsz fel.


Miért nem hiszem el én ezt? Ennek a sztorinak van egy másik oldala, ami innen borzasztóan hiányzik. hacsak nem valami falusi sarki talponállóról van szó, kizárt, hogy ez ok és előzmény nélkül így megtörtént.

2019. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon tökéletesen leírta 1-es - pont ugyanezek a gondolatok futottak át az agyamon nekem is, amíg olvastam a kérdést.


Mondjuk azt sem értem, miért kellene azt a széket odaadni, amire leültél - kicsit sántít és meglehetősen hiányos ez a történet.

2019. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen esetben nem perelni kell, hanem írni a panaszkönyvbe.
2019. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
LOL. Egyre sz@rabb sztorikat találnak ki ezen az oldalon.
2019. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, leírom mégegyszer annak, aki nem értette meg, kicsit részletesebben, ha úgy jobban átjön minden. A barátaimmal szerettünk volna pinpongozni, ezért elmentünk a legközelebbi bárba, ahol volt pinpong asztal. Kifizettük az egy óra játékot, és játszodtunk. A barátnőmet éppen hívta az édesanyja, így arrébb mentünk, hogy beszélgessen. Éppen kint volt a pultos is, aki egyébként egy roma lány volt, és mikor mi elmentünk mellette kettőt köpött, úgy, hogy az minket is érintsen. Semmi baj, gondoltuk, hogy, ha már kifizettük az egy órát, akkor ott maradunk és játszunk, közben meg vittünk pár széket, hogy leüljünk. Mikor kijött a pultos lány, akkor odajött, és mindegyikünk alól elkérte a széket, nem éppen egy kedves hangsúllyal, és még meg is fenyegetett. Ekkor fogtuk magunkat, és ott hagytuk a helyet, de én ezt nem akarom csak ennyiben hagyni, mert ha velünk megtörtént, mással is megtörténhet. Itt nem az volt a kérdés, hogy mit hisztek el, és mit nem, hanem az, hogy ilyen helyzetben mit lehetne csinálni? Kérlek a kérdésre válaszoljatok, és ne a helyzetet próbáljátok elemezni. Köszönöm!
2019. jún. 10. 20:22
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Márpedig muszáj elemezni a helyzetet. Ez ugyanis nem büntetőjogi kategória, nem tudod bizonyítani, hogy le akart köpni, nem is köpött le, illetve a bunkó kiszolgálás se bűncselekmény. A panaszkönyvbe kellett volna beleírnotok, azt kötelesek kivizsgálni, reagálni rá.

Az, hogy egy alkalmazott paraszt, nem a bíróságra tartozik, hanem a fogyasztóvédelemre, és reálisan annyit várhatsz el, hogy a hölgyet eltávolítsák a munkaköréből. A büntetőjognak itt semmi keresnivalója.

2019. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Bocsánat, tévedtem, elfeledkeztem a fenyegetéses részletről: az valóban gázos. És vannak tanúid. Viszont nem tudom, konkrétan mit szeretnél elérni.
2019. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Felvetted videóra? Melyik bar volt ez kerlek írd le nehogy ott igyak es nehogycsakugy lekopkodjenek
2019. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

"amikor beérkeztünk(le akart köpni)"


Fura, ha egy bárba belépnék és le akar köpni a pultos minden ok nélkül akkor elmegyek onnan :D

2019. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert nem tudtam, hogy ilyenkor mi a teendő. És, amint már említettem, ilyen embereknek nincs helyük a vendéglátó iparban, szerintem ebből eléggé egyértelmű, hogy mint szeretnék elérni. Nem vagyok egyáltalán rasszista, ha valaki véletlenül az gondolná. Romának is ugyan úgy van joga dolgozni, de azért ez már a pofátlanság tetőfoka volt. Az elemzést pedig úgy értettem, hogy nem azt kérdeztem, hogy mi volt s mi nem volt, én teljesen érthetően leírtam mi volt. Szemtanúim is vannak, ezzel már csak lehetne kezdeni valamit. A másik meg, hogy valószínűleg hiába kértem volna a panaszkönyvet, megint megkaptam volna, hogy megcsapkodnak, vagy leköpnek.
2019. jún. 10. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!