Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kezdjem el, ha beakarok...

Hol kezdjem el, ha beakarok perelni egy bárt?

Figyelt kérdés
A minap olyasmivel szembesültem, ami sérti a vendéglátás szabályzatait, és engem is, mint vendéget. A kiszolgáló parasztul viselkedett már az első perctől, amikor beérkeztünk(le akart köpni) semmi ok nélkül. Azután nem, hogy szépen kért volna arra, hogy adjam oda a széket, amin én ültem és akivel voltam, helyette inkább a következőket mondta: "Állj fel, nehogy megüsselek!", s utána még a társainak perelt. Szerintem ez nem egy helyénvaló viselkedés, és szeretném, ha ennek következményei lennének, ugyanis ok nélkül egy vendéggel így nem szabadna viselkedni! Az ilyen embereknek nincs helyük a vendeglátó iparban!

2019. jún. 10. 18:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én megpróbáltam volna egy másik alkalmazottól elkérni a panaszönyvet, vagy ha nagyon rossz a helyzet, akkor kihívni a rendőrt... de ez az utólagos feljelentés olyan visszás. Igaz, fenyegetést talán 3 évre visszamenőleg lehet jelenteni. Többen voltatok, ott helyben nem mertétek, most meg bosszút állnál.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, tegyél feljelentést, de tudod az se ingyen van, meg a macera, meg akkor a többiek a tanúk, meg jön a hónapokig bíróságra mászkálás... hát nem tudom, hogy elvinném-e ilyen messzire egy prosztó pincérlány ügyét. Persze tedd meg, ha ragaszkodsz hozzá.

2019. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
30%
Nekem más szúrt szemet. Tehát miközben pingpongoztatok, a barátnődet felhívta az anyja, és ti álltatok arrébb hogy tudjon beszélgetni? Egy ilyen szituációban más emberekkel ilyet nem tudok elképzelni. Ha engem valaki hív egy társaságban, szinte reflexszerűen én állok arrébb és telefonálok, nem a többiek akik esetleg még valamilyen tevékenység közepén is vannak, pláne nem küldöm el őket. (Más emberekkel ugyanígy van, ahogy megfigyeltem.) Tehát szerintem az volt hogy fura társaság vagytok, valszeg furán is viselkedtetek és a pultos (nem akarom megsérteni, de) olyan szellemi szinten van, hogy erre köpködéssel és bunkósággal reagált.
2019. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

A barátaid egyetértenek abban, hogy perelnél? Mert ez nekik, mint tanúknak is macerát jelent. Tanú nélkül el se kezdd, mert ha nem tudsz bizonyítani, a feljelentést se tudod megtenni.

Kamera volt a helyen?

2019. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én és a barátnőm mentünk arrébb, nem a többiek...
2019. jún. 10. 21:03
 15/21 A kérdező kommentje:
A barátaim is egyetértenek azzal, hogy ez nem maradhat csak ennyiben, nem igazán szeretnénk, ha mással is megtörténne!
2019. jún. 10. 21:05
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá! A hely ponots adataival ballagj el egy rendőrörsre, ha lehet, akkor a tanúkkal, ha nem, akkor az ő adataikat is vidd.
2019. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tudod, azért nem olyan nagy baj, hogy van ez a kapitalizmus nevű izé. Átélsz valami ilyet egy helyen, nyilván nem mész többet. Esetleg ha van némi sütnivalód, google-ön, tripadvisoron, facebookon alaposan lehúzod a helyet, meg minden ismerősödet erre biztatod. Ilyen esetben a nyilvánosság SOKKAL nagyobb fegyver, mint akárhány bíróság.


Mert mi lenne egy per esetén? Két év pereskedés után, mikor már az összes barátodnak a töke tele van vele, hogy miattad kell a bíróságra mászkálnia, akkor kötelezik a tulajt, hogy rúgja ki a pincér csajt, aki valszeg már fél éve nem is ott dolgozik. Meg kapsz mondjuk 50 ft kártérítést.


Szóval többet ésszel.

2019. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az 50ezer kártérítés mellé említsük meg, hogy mire megkapod, addigra az egész ügy háromszorosába fog kerülni.

Elleneben ha a panaszkönyvbe írt volna, annak ingyen és bérmentve ugyanez lenne a következménye. És utólag is beírhatsz oda, kérdező, csak a pontos napot és időintervallumot add meg, mikor ott voltatok, hogy a pincérlányt be tudják azonosítani.

2019. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

50es*

autocorrect volt

2019. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez wgy nwvtwlwn forum kerlek ird le a hely nevet nehogy ez massal is megtortenjen
2019. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!