Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kérjek el egy...

Mennyi pénzt kérjek el egy ismerősömtől, aki megkért, hogy vigyem el a szomszéd városban lévő áruházba vásárolni?

Figyelt kérdés
Jóban vagyunk. Összesen 20 kilométert megyünk. Én egyébként nem mennék, csak azért megyek, hogy őt elvigyem.
2019. jún. 18. 14:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Felfordul a gyomrom az ilyen kicsinyeskedéstől, már bocs. Ha dolgod van és nem fér bele, mondj nemet. Ha ráérsz és belefér, komolyan azon az 500 fton kell szívózni?
2019. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A lekotelezett ember felig- meddig rabszolga.
2019. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, most 500 forint... tudom, sokaknak, nagyon sok tisztességes magyarnak az is pénz... de valljuk be, ha jó ismerős, és te rábólintottál, akkor, főleg, ha van szabadidőd, akkor szerintem ezen kár gondolkoznod. Ha jó ismerős egy jót beszélgettek, esetleg ha beültök valahova ő fizet egy fagyit, kávét, ennyi.
2019. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Van kocsim, utalom ha ingyen taxinak néznek, de ebben az esetben én nem kérnék el pénzt.

Mármint ha egyszeri alkalomròl van szó. Piti dolog egy 500-st kérni szerintem, kb értéke sincs ilyen gyenge forint mellett. Szerintem gáz elkérni ennyit.

Én legfeljebb akkor kérnék, ha többször is megkér rá.

Ha egyszeri eset, akkor nem.

Emlékszem, amikor nem volt kocsim és olyan cuccot akartam venni, amit busszal nem tudtam elhozni, nekem is jól esett, hogy elvitt egy ismerősöm.

2019. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Oké, nem kérek pénzt, meggyőztetek. Max. később akkor,ha rendszeresen "ingyen taxinak" nézne engem
2019. jún. 18. 15:18
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki ha kérdezi, hogy mivel tartozik, hogy ah most semmivel, majd legközelebb.

Így egyértelműen jelzed, hogy nem lesz mindig ingyen, de mégis jó fej vagy, hogy segítettél. :)

2019. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Duenna ***** válasza:
79%
Rakjuk már helyre a dolgokat! Mindenki a kérdezőt vádolja, holott aki kér szívességet, annak kellene már előre mondania, hogy természetesen nem ingyen kéri a szívességet. És akkor a kérdező (a szívességet tevő) majd mond valamit.
2019. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Duenna- itt jó ismerősről beszélünk. Ott fennállhat olyan viszony, ami nem is feltételezi a pénz adását. Pl nálunk az utcában sokszor kisegítjük egymást ezzel-azzal, akár autóval is. Lehet, hogy a kérdező és az ismerőse is van olyan viszonyban, hogy a kérdező is kapott már ezt-azt az ismerősétől.
2019. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolso jol mondja.


Szerintem amugy a magat szallittato ember fel fog ajanlani majd valamit az ut kozben,vegen.

2019. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan jóbarátom, akitől eszembe se jutna pénzt kérni, hogy elvigyem valahova, vagy elmenjek érte. De aki nem ennyire jó barát, azt is elvinném ingyen, egyszer. De csak egyszer. Utána vagy nem vinném, vagy tankolna nekem. Ha csak 5 litert is, de tankolna. Nekem sincs ingyen a benzin.
2019. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!