Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kérjek el egy...

Mennyi pénzt kérjek el egy ismerősömtől, aki megkért, hogy vigyem el a szomszéd városban lévő áruházba vásárolni?

Figyelt kérdés
Jóban vagyunk. Összesen 20 kilométert megyünk. Én egyébként nem mennék, csak azért megyek, hogy őt elvigyem.
2019. jún. 18. 14:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
#17. A szívesség az attól szívesség, hogy az ember nem kér érte semmit. De erre magából a szóból is könnyű rájönni. Ha már pénzt kér érte valaki onnantól már nem nevezhető annak.
2019. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Duenna ***** válasza:
47%
21-es! Kérdezzük már meg a kérdezőtől, hogy amikor ő kért szívességet attól az illetőtől, akit el kellene most vinni, akkor ő mennyit kért a kérdezőtől a szívességért? Ha semmit, akkor neki sem illik semmit kérni.
2019. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
A taxi tarifa kb 8000 ezer lenne oda vissza szerintem mivel ismerősök vagytok kerj 7950et
2019. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

500 ftot.? 500 a benzin a gépjármű kopasa is 500ft.

Ha elkersz 1000ret szemét lehuzos vagy ha elkersz 500at akkor úgy gondolja máskor is rangathat és szerinte mindent kifizetett de neked időd és pénzed ment el pluszban.


Régen volt egy autonepper ismerősöm ő örökké benzint akart fizetni és cipelni kellett a segget

Egyszer mondtam neki ; Gyuszi figyelj ird össze ho végén hogy mennyi lett a taxi költséged ebből vond le a benzin árát és én ho végén kifizetem csak ne kelljen téged cipelni.


Besertodott de alapvetően nem voltam szemét. Ennyit megér nekem a nyugi

2019. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
#22-es. Nem érted...Én nem erről beszéltem. Hanem ha valaki kér tőled valamit, és ingyen, puszta jófejségből és kedvességből megteszed, az szívesség. Ha pénzt kérsz érte, az már nem szívesség.
2019. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ott a gond, hogyha egyszer ingyen megteszed, akkor pofátlan emberek utána mindig ingyen taxinak néznek, kérdés ő ilyen-e. Majd meglátod mit mond a fuvar után.
2019. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Remélem az ismerősödben lesz annyi jóérzés hogy vesz egy pakli banánt, vagy egy tábla jobb csokit. Sosem fogadok el segítséget ingyen, ha az a másiknak is pénzbe, időráfordításba telik.

Ha meg sem szólal az ismerősöd, én többet nem vinném egy métert sem sehova.

De kérni ne kérj tőle.

Én mondjuk biztos adnék egy ezrest, mert nekem számít a pénz, nyilván másoknak is számít, meg egyébként extra szolgáltatást nyújtasz hogy itt ingyen taxiztatod.

2019. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

500 még talán a benzinre se elég vagy épphogy. És akkor a kocsi szerviz, amortizació, biztosítás, stb?


Azt szokták mondani, hogy az üzemanyag nagyjából a költségek fele.


Szóval minimum 1000 forintot kérj de inkább többet, pláne ha az időd is pénz.


Vagy ne kérj semmit. De 500 az tényleg olyan, hogy ő majd azt hiszi ezzel kifizetett, nem tartozik semmivel, holott neked ez így is ráfizetés.

2019. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!