Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy elszállt bérigényem van segédmunkásként, mikor kell ennyi az emberi megélhetéshez?

Figyelt kérdés

Budapestről beszélünk. Nettó 200, heti 40 órára.


Egy albérleti szoba 80-90 rezsivel, élelmiszerkosár minimum 60 ezer (főzöl magadra, tényleg kell ennyi pénz ha normálisan eszel és ez a minimum), háztartási költségek olyan 5 ezer havonta (és nagyon keveset mondtam!), BKK bérlet 10k.


160 nél tartunk és csak laksz meg eszel. EGy két mozi néha, 1-2 hetente egy kis kocsmázás, vagy valami egyéb program, mondjuk legyen havi 10 ezer.


Kijön hogy minden másra, váratlan költségre (kiszakad a cipőd stb.), jövőt építeni, megtakarítani, marad 30 ezer forintod.


S hogy is élsz? Szobát bérelsz, éppen hogy nem nélkülözöl, nem igazán költesz luxusra, autód sincs, nem nyaralsz, nincs semmi költséges hobbid.


Tehát miért is mondja sok okos hogy magas bérigény a nettó 200?


2019. júl. 4. 17:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
41%
A kérdező tipikus burzsuj, annyit elkajál egy hónapban, amennyit egy közmunka egész hónapban megkeres.
2019. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:
27%

kérdező


nem veszed észre hogy 2-3 hülye szopat itt téged?


hagyd őket a pi csába:)

Szerintem ezek valami anyukájuknál punnyadó unatkozó hülyék akik életükben nem kerestek még 1 forintot sem munkával:)

2019. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:
29%
De nem is veszünk ám almát, banánt, mandarint, kaliforniai paprikát és coca colát.
2019. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
39%
#92 Én eddig nem folytam bele ebbe a vitába, de szerinted ezek csak a szükséges alap élelmiszerek?
2019. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:
8%

A kérdező tipikus burzsuj, annyit elkajál egy hónapban, amennyit egy közmunka egész hónapban megkeres.


Aha,

A földesurak meg Cayenne meg villany bömös x akármive járnak az aktuális qrvajukat meg a Kollázsba viszik kávézni

Még jó hogy vannak a nyomik akik dolgoznak nekik havi 50 meg 150 és kenyéren meg raman élnek mert a kaliforniai paprika luxus.

Aki okos volt reg dobbantott innen

2019. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:
42%

Érthető amit a kérdező fejtegettetni akar, próbálkoznak a cégek is minél alacsonyabb költséggel kiadni a munkát, viszont óriási a fluktuáció az alapbéres szektorban.

Mindenféle extra szarrt kínálnak hogy "bejelentett munka, eü szolgáltatás", és egyéb baromságok.., de lassan kezdenek rájönni, hogy netto 200 alatt senki nem vállalja. Csak azt nem értem meg, hogy a folyamatos toborzás, válogatás, cégbemutatás, sokkal többe kerül a cégnek, a semmmiért, mert a munkavállaló ideig óráig vállalja ezt a szarr fizetésű munkát, akkor mitől nem jöttek még rá hogy ki kéne fizetni azt a 200nettot?

Kezdik kapisgálni, egyre több munkáltató sejti, hogy ennyi alatt nem tudja már kiadni a munkát, csak sajnos még nem tartunk ott hogy ezt felismerjék, viszont sajnos az árak meg mennek folyamatosan felfelé, szinte már ez is kevés.

2019. júl. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:
41%

Az oké hogy 200-at akar keresni, én meg 600 nettót szeretnék. Az embernek legyenek céljai. Nekem is volt amikor még csak a 200 volt a cél.


De ez a 60-at kajára per fő ez nagyon durva. Nem csak akkor tartom magasnak ha 200-at keresel, de ez akkor is sok ha 400-at.

2019. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 A kérdező kommentje:

"De ez a 60-at kajára per fő ez nagyon durva. Nem csak akkor tartom magasnak ha 200-at keresel, de ez akkor is sok ha 400-at."


Mi benne a durva? Kell ennyi élelmiszerre. Ha nagyon spórolok, akkor esetleg kijön 50ből.

2019. júl. 6. 23:12
 99/101 anonim ***** válasza:
48%
Írd már le, mi a pélót eszel egy átlagos nap, hátha tudunk segíteni, hogy olcsóbban kijöjj.
2019. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó, ezt te sem gondoltad komolyan... :D Szétszivatjátok, aztán meg ilyet kérsz?


Tudjátok mit vettem észre? Hogy a válaszolók, hála Istennek pár kivétellel, mind nagyon csúnyán beszéltek a kérdezővel... Még sértegették is, de a kérdező azon kívül, hogy troll senkire nem irt csúnyát, pedig több "joga" lett volna, mint a válaszolóknak... (És most visszakeresed, hogy milyen szavakat irt xD XD)


Én nem tudom ti mivel foglalkoztok, kik vagytok, hogy ilyen stilusban mertek irni, de en megkeseredett életeket látok, akik nem tudnak elvonatkoztatni a saját "nyomoruktól" és ezt rávetitik egy teljesen általános kérdésre, nagyon fáj ezt látni, remélem rendezőzik nálatok minden és tudtok legközelebb szerettel kommentelni a kérdésre válaszolva!!!! :) Illetve amig egymást huzzuk le, nem lesz változás...


Kérdező, Budapesten ez teljesen reális ár, de sajnos ott is csak vegetálnak az emberek. Én azt mondom neked, hogy mindig van az a réteg, aki megfizeti, csak meg kell találnod... És persze vannak azok is akik húzzák a szájukat. Velük nem kell foglalkozni, nem egymást keresitek. Járj addig, amig meg nem találod...

2019. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!