Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyenge fizetés miért indok...

A gyenge fizetés miért indok az alacsony színvonalú munkavégzésre?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésben le van írva hogy milyen munkáról van szó, mennyit kell dolgozni, és mennyi pénzért.


Aki ezt aláírja, tudja mit vállal. Nem tesznek fegyvert a fejéhez.


Ezek után milyen alapon nem végez valaki 100% munkát?



2019. aug. 2. 06:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs a szerződésemben hogy mennyit kell dolgoznom.


Teljesítmény visszatartásra példa: Megtudtam mennyit keres az a kollégám akinek a munkáját részben nekem kellett végeznem. Belőttem a teljesítményem ahhoz.


Az elején még hetente beszélgetett velem a főnök hogy már nem teljesítek a tőlem elvárt szinten, rossz példát mutatok, a karrierem kockáztatom stb. Aztán elengedte én meg eltengi-lengiztem a saját munkámat megcsinálva.


Nem véletlen "bizalmas" az emberek fizetése. Még a végén a teljesítmény szerint kéne fizetni nem kérésre...

2019. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Kis pénz, kis foci.
2019. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azért mert átmegy a szomszédba aztán kap másnap ugyan olyan fos munkát kb ugyan annyi fizetésért a munkaerőhiány miatt. Nincsenek motiválva a dolgozók.
2019. aug. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"ugyan olyan fos munkát kb ugyan annyi fizetésért a munkaerőhiány miatt. Nincsenek motiválva a dolgozók."

Pedig a munkaerőhiány pont azt kellene, hogy jelentse, hogy emelkednek a fizetések, hogy megtartsák a cégek azokat, akik jól dolgoznak... A munkaadóknak kellene ésszel felmérniük, hogy ha nem akarnak folyton újakat betanítani, ha meg akarják tartani a jó dolgozóikat, akkor a zsebükbe kell nyúlniuk, javítaniuk kell a munkakörülményeket, stb. De itt még nem tartanak, én is úgy látom.

2019. aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

De, a magyar multik HRén már értik.


A problémát az okozza hogy az az ember aki rábólint a fizetés emelésekre az a UKben/ Franciaországban /Hollandiában/ Németországban ül.


Náluk nem volt bérrobbanás így nem tudja befogni a tudata hogy 5% béremelés a legtrógerebb munkatársnak is jár, a top talenteknek pedig 10. Azokban az országokban 10%os emelést az kap aki vízen jár.


Azt viszont már megtudja emészteni, hogy aki 2 éve br 400ért jött az már csak 450ért hajlandó, így mindenhol óriási a fluktuáció és emiatt ég a pénz amire már nem lát rá.

2019. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!