Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetek sikeres a kapital...

Hogy lehetek sikeres a kapitalizmusban?

Figyelt kérdés

Életképtelen vagyok,nincsenek se barátaim,sem emberi kapcsolataim,nem tudok önállóan dönteni és elcsesztem az életemet.Van egy piacképtelen OKJ-m és most egyetemen tanulok,de itt is egy piacképtelen szakot választottam,szóval hamarosan lesz egy piacképtelen diplomám is,amivel nem tudok megélni,valószínű hogy így meg majd a gyártósorra fogok kerülni.

22 vagyok már.Mondjuk,hogy vagyok 23 és van 2 piacképtelen végzettségem is.

Mit kezdjek az életemmel?



2019. aug. 7. 14:48
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

En 22 evesen kezdtem el levelezon egy villamosmernoki kart, most vagyok 27 es szakdolgozat + allamvizsga van hatra kovetkezo felevben. Kozben eleinte technikusi, utobbi 2-2,5 felevben mernoki munkat csinaltam, ugyan annyit keresek mint a 4-5 eve diplomazott ex evfolyamtarsaim. Voltak 3x es 4x eves csoporttarsaim is, volt egy ficko aki 51 evesen kezdte el a villamosmernoki kart, elozo felevben allamvizsgazott.

Kezdj el egy olyan szakot ami tetszik, soha nem keso.

2019. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
De ami érdekel az piacképtelen
2019. aug. 8. 13:09
 13/41 A kérdező kommentje:
2 olyat is elvégeztem ami érdekel,mindkettô piacképtelen volt.Ez a piac hibája.Az államnak kéne biztosítania nekem munkahelyet ha már elvégzek egy egyetemet
2019. aug. 8. 13:10
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bezárult a kör, te magad megválaszoltad a kérdésedet. Haszontalan végzettségért cserébe nem járt neked semmi. A hülyeséget meg hagyjuk, hogy az állam oldja meg a piac dolgait. Ha ez így lenne, a mostani alapvető lemaradásaink ellenére még -300 évet rászámolhatnánk. Nincs igény csöves szocializmusra, a normális, talpraesett embereknek a kapitaluzmus rengeteg lehetőséget nyújt.


Ha reménytelennek éled meg az életed, ne másnak keresd a hibát. A legnagyobb oka úgyis te vagy, nézz szembe a valósággal.


De áruld már el, mi az a két piacképtelen végzettség amivel te rendelkezel? Minden hozzászólásodban ezt szajkózod, de még mindig nem derült ki.

2019. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

,,2 olyat is elvégeztem ami érdekel,mindkettô piacképtelen volt.Ez a piac hibája.Az államnak kéne biztosítania nekem munkahelyet ha már elvégzek egy egyetemet"


Eddig segíteni akartam de látom te is a szocializmusban ragadtál.

Nem nem kell biztosítania,magadnak keresd meg ember.

Pont ezért ment majdnem csődbe az ország 1982-ben mert mindenki az államra várt,meg 1 melóre 10 embert vettek fel abból 1 dolgozott.

Meg is látszik az ország mentalitásán, 30 évvel levagyunk maradva agyilag meg mindenben.

Kádár apátok csőd szélére sodorta az országot Fekete Jánossal az élen.

Olvass utána.


Piacképes szakmát végezz mert a piac diktál,vagy bezárul a köröd és ennyi.

2019. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

#14

A lényeg hogy olyan diplomát szereztem amivel csak a közszférában tudok elhelyezkedni,az ottani fos fizetésből (130 ezer nettó) meg nem tudok megélni.

Meg van egy OKJ-m amivel nem tudtam elhelyezkedni.

Ha szocializmusban lennénk,akkor mindenképp jobban keresnék,akkoriban megbecsülték az állami dolgozókat és jól kerestek.

2019. aug. 8. 13:30
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Maximum neked lenne jobb a szocializmusban, mert a modern, 21. százai davlóságot képtelen vagy önállóan élni már 22 évesen is. A hasonló helyzetben lévő, kilátástalan embrek számára lenne jó az a rendszer, mint amilyen te vagy. Szerencsére ti vagytok kevesebben, a piac meg köszöni, jól van nélkületek is.


Szégyelled a végzettséged, hogy nem mered leírni?

2019. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási


Hát pedig szegény emberből több van,mint gazdagból,akkor miért mi lennénk kevesebben?Te pl mit végeztél hogy ilyen sikeres lettél?

2019. aug. 8. 13:55
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész külföldre ha mindenképpen a közszférában lennél?


Igen a piac diktál,és az is igaz,hogy a szocializmus a buta,semmirekellők rendszere volt,csőd szélére is jutottunk,hálistennek vége van már mert kb. Venezuellai színvonalon élnénk most,egymást ennék az emberek kb.


Nem volt jobb,voltak gagyi fos termékek kb. 70 évvel le voltunk maradva amikor leomlott a vasfüggöny,pontosan ezért mert ha nem dolgoztál is volt melód.


De ha ennyire tetszik menj ki Kubába,Észak Koreában ott van ez a csodálatos rendszer.

2019. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%
Azoknak talán pont jó volt a szocializmus, akik semmirekellő, lúzer emberként élték az egész életüket.
2019. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!