Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetek sikeres a kapital...

Hogy lehetek sikeres a kapitalizmusban?

Figyelt kérdés

Életképtelen vagyok,nincsenek se barátaim,sem emberi kapcsolataim,nem tudok önállóan dönteni és elcsesztem az életemet.Van egy piacképtelen OKJ-m és most egyetemen tanulok,de itt is egy piacképtelen szakot választottam,szóval hamarosan lesz egy piacképtelen diplomám is,amivel nem tudok megélni,valószínű hogy így meg majd a gyártósorra fogok kerülni.

22 vagyok már.Mondjuk,hogy vagyok 23 és van 2 piacképtelen végzettségem is.

Mit kezdjek az életemmel?



2019. aug. 7. 14:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert másképp nem bírsz megélni, csak szakirányon röghöz kötve? Ne egyetemezgess, ha más nem érdekel igazán a közigazgatáson kívül. Számtalan hasznos OKJ közül is választhatsz. Bár annak úgyis az lesz a vége, hogy a kapitalista képzési centrumok csak a pénzedre utaznak.
2019. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Miért ne egyetemeznék,jó tanuló voltam és két nyelvvizsgám is van.Pazarlás lenne ha nem végeznék egyetemet.Csak mindig rosszul választok.

Van egy OKJ-m is,azzal sem találtam munkát.

Menjek el vagyonőrnek?

2019. aug. 9. 01:37
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy felsorolás, mert úgy látom, hogy erre is képtelen vagy. A teljesség igénye nélkül:


Közgáz: pénzügy és számvitel, gazdálkodási és menedzsment (erre mesterezhetsz szerteágazóan, mert átfogó alapot nyújt), kereskedelem és marketing (erre gyerekjáték egy marketing mestert ráépíteni), gazdaságinformatikus. Ha elitképzésre vágysz, akkor biztosítási és pénzügyi matematikát tanulhatsz.


Mérnök/IT: gépészmérnök, mérnökinformatikus, programtervező informatikus, villamosmérnök, üzemmérnök-informatikus, vegyészmérnök, járműmérnök


Ezek mellett nem pusztulsz éhen jogászként (lassú, de biztos karrier), orvosként (még lassabb, de annál inkább jövedelmezőbb). Sales-es vénával lehetsz orvos- vagy patikalátogató, ami szintén jó az élet kereskedelmi és egészségügyi oldalán is.


Ha ezek egyike sem fekszik a különleges igényeidnek, akkor tényleg ne menj felsőoktatásba. A kutyának sem kellenek bölcsészek/szociológusok/politológusok/nagyot mondó juhászok. Látod te is az eredményét, 130 nettóért gürizel. Ez nem karrier.


OKJ-ből végezz számviteli ügyintézőt, ebből építkezhetsz mérlegképes könyvelőre, szintén lesz mit enned hónap végén is. Ha nem, akkor legyél bérszámfejtő, építs rá egy adótanácsadó OKJ-t. Nem kell velük 80ft-os gépikávét innod.


Ha ezek egyike sem érdekel akkor add fel, és álmodozz a szocializmusról tovább, mert egy okleveles lúzer vagy.

2019. aug. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezekhez kiegészítésképp BÁRMELYIK hiányszakmát elvégezheted. Piszok jól kereshetsz vele cégnél is, és vállalkozóként is. Én december 11-re kaptam szobafestőt az új házra, inkább meg sem említem, hogy mennyi pénzért.
2019. aug. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező amúgy troll, már feltette a kérdést. lett is 6 oldalnyi válasz, aztán kifulladt és újranyitotta. a lényeg az hogy olyan kérdést ír ki ami megosztja a gyakorisokat, és egymásnak esnek. lásd a szoci vs. kapitalizmus


kérlek ne vegyétek komolyan, nem először csinálja.

2019. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

#35 te meg húzz innen.Nekem tanácsok kellenek hogy mit kezdjek az életemmel te meg még a segítségtől is meg akarsz fosztani...


Akkor ezt az egyetemet hagyjam ott és kezdjek bele egy közgázba?Ez a menedzsment meg marketing nem érdekel,de jól tudok vele keresni?Műszaki dolgok nem mennének.

2019. aug. 9. 13:41
 37/41 A kérdező kommentje:
Vagy emigrálok külföldre
2019. aug. 9. 13:56
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Inkább emigrálj valami keletibb autoriter államba, ahol kiélheted a szocializmus fétised. Nem kellesz itt senkinek.
2019. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
De nincs semmi jól fizető munka ahova ezzel a diplomával elmehetnék?Csak a munkaügyi hivatal?
2019. aug. 9. 21:01
 40/41 anonim ***** válasza:
76%
lassan nyithatod a következő kérdést, mert ez is kezd kifulladni. de van munka, 130 ezerért bármikor felvesznek valamelyik hivatalba aktatologatónak. ha spórolsz és kétnaponta eszel, akkor elég lesz.
2019. aug. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!