Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem találok munkát, hogy...

Nem találok munkát, hogy keressek sikeresebben munkát?

Figyelt kérdés
2 éve érettségiztem, ez idő alatt mindössze fél évet dolgoztam, volt egy nagyon rossz munkahelyem ahonnan felmondtam de nagyon hosszú ideig nem találtam másikat kb rá 7-8 hónapra aztán találtam egy munkahelyet de napi bejelentős volt de pár hét után már nem hívtak be dolgozni... Most felköltöztem pestre a családdal és még mindig semmi... professionon adom be a jelentkezéseket ahova csak tudom
2019. aug. 13. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meki burger king akarmikor felvezs
2019. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy egyedül vele sajnos. Protekció nélküli lehetetlen melót találni.
2019. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Hülyeség a protekciós válasz, ha Pesten nem találsz munkát, akkor te csinálsz valamit rosszul. Érettségivel 1-2 nap alatt felvesznek bolti eladónak, árufeltöltőnek, postásnak, raktárosnak, gyári munkásnak, ételfutárnak, takarítónak stb.
2019. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Protekció nélküli lehetetlen melót találni.'



Ez nem igaz! Hirdetésre jelentkezve vettek fel engem mindenhova, illetve volt ahova fejvadász keresett meg.

2019. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

,,Protekció nélküli lehetetlen melót találni."


Úgy alakult, hogy egy évig passzív félévre jöttem az egyetemről. Rögtön ugyanezt mondta a család meg mindenki, hogy itt, főleg vidéken, protekció nélkül úgyse vesznek fel sehova. Na találtak egy kis protekciós állást, ismerősnél, ráadásul még vallásosak is voltak, így reméltem a legjobbakat. Olyan ,,király" volt az a munka, hogy heti 1 szabadnapom volt, az is a szerda, de minden egyes hétvégén ott kellett ülnöm, szerdán kívül minden nap nyitástól zárásig, és akkor is havi fix 80 ezret kaptam. Túlóra volt, hogy kivolt fizetve, de többnyire nem. Egyszer kiszámoltam, olyan 400 Ft-os órabérem volt. Nagyon király...és akkor sokkal kevesebb dolgozó is volt felvéve, mint kellett volna abba a hatalmas üzletbe, én meg egy mindenes voltam: kasszás, árufeltöltő, bevitelező, tanácsadó és telefonos munkatárs. Úgy mindent. Hazudtak is nekünk folyton és le is néztek, pedig a bácsika is ,,csak" egy válallkozó, akinek ez az egy üzlete van. Az meg sehol senkit nem érdekel, hogy te amúgy egy tanult ember vagy, aki egyetemre jár. Na mind1. Hiába panaszkodtam már az első nap óta anyáéknak, hogy sz*r ez a hely, nem érdekelte őket, meg hogy ,,a világ ilyen, sehol sem lesz jobb, nekünk is rossz, legalább megtanulod". Kedvesek. Még fűtés se volt télen, abban a nagy hidegben minden nap 5 réteg ruha volt rajtam. 7 hónapot akkor is lehúztam ott, majd felmondtam. 1 hónapig kerestem a diákmunkákat az összes lehetséges diákszövetkezeten keresztül, ami itt elérhető, de még olyan helyekre is beadtam a jelentkezést, mint Tesco, Spar, Lidl, Aldi (bár annak az Aldinak örültem volna). A legtöbb helyről vissza se hívtak, az Aldi írt visszajelzés, hogy sajnos nem. Majd az egyik diákszövetkezet visszahívott, hogy összejött a munka. Végre! Soha nem voltam annyira magam alatt és nem voltam olyan kétségbeesett, mint abban az egy hónapban! A nem kellesz érzés, a nem vagy elég jó érzés...pedig van egy felsőfokú angol és középfokú német nyelvtudásom is (ráadásul mindig kitűnő voltam), és sehova nem kellettem. Így is ,,csak" cipőboltba vettek fel, de feleannyi munkáért több fizetést kaptam, mint a hőn áhított ismerősnél. Azóta is találok munkát mindig, hol hamarabb, hol később, de mindig van valami. Ezek az ismerősös marhaságok az ismerősnek jó, nem Neked. Mert ahova ismerős kell, ott már valami gáz van, az én ismerősös helyemen is csalták az adót, ahol tudták meg hasonlók...aztán nehogy valami olyan ember menjen oda, aki ellenőrizné őket.

2019. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

"Rögtön ugyanezt mondta a család meg mindenki, hogy itt, főleg vidéken, protekció nélkül úgyse vesznek fel sehova."


Na igen, ezt a marhaságot nekünk is előszeretettel mondták ősök itthon de mindketten mondtuk feleségemmel, hogy márpedig NEM, mi igenis találunk munkát piaci alapon. És mindig találtunk valamit mind a ketten. Mindenfelé ismerősök és protekció nélkül.

2019. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Pályázz figyelemfelkeltőbb formátummal, pl:

[link]

2019. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Menj el munkanélkülire ha nagyon nem megy
2019. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet az önéletrajzod nem jó. Én tavaly új városba költöztem, 3 nap alatt találtam kényelmes irodai munkát érettségivel, pár hónap call centeres munkatapasztalattal. Már ha itt tartunk, call centerbe is akárkit felvesznek, aki beszélni tud. Igaz egy rakás f@s,de átmenetileg tökéletes.
2019. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!