Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szüleim nem engednek diákmunká...

Szüleim nem engednek diákmunkára, hogyan keressek így pénzt?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, szóval kell a beleegyezésük-.-

2019. júl. 22. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem engednek?
2019. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha betöltötted a 16-ot tudtommal nem kell már szülői beleegyezés.
2019. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De, sajnos kell, a diákszövetkezetben mondták.

Azért, mert "kicsi vagyok hozzá" "úgyse bírnám" "veszélyes" "amúgy sem kell nekem pénz" "élvezzem ki amíg nem kell dolgoznom, legyek itthon nyáron" :(

2019. júl. 22. 09:24
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Már bocs, de tök hü.lyék a szüleid. Így sehogy, nézheted a négy falat, ha ők nem tudnak pénzel támogatni abban, amit szeretnél.
2019. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Engem sem engedtek a szüleim, rohadt mérges voltam rájuk emiatt, igaz, mindent meg tudtak adni, de a sikerélménytől megfosztottak. Már kamaszodnak a gyerekeim, de alig várják hogy mehessenek diákmunkára. Én ebben csak támogatom őket.


Próbálj keresni olyan munkát amihez nem kell a beleegyezésük. Én úgy tudom 16 betöltötten nem kell az aláírásuk. Ne hagyd magad, diákmelóból csak előnyöd származhat, próbáld meggyőzni őket. Sajnos nem értek egyet a szüleiddel hogy nem engedik meg hogy melózz. Észrevehetnék már hogy nem vagy már dedós.

2019. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A családom átlagosank számít, de ha szeretnék valamit venni/elmenni valahova/csinálni bármit is, arra nem adnak pénzt, de ha szerezni szeretnék, azt se engedik:(

2019. júl. 22. 10:33
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
A kérdésre válaszolva: sehogy, de ezt nyilván tudod te is. Próbáld észérvekkel megmagyarázni, hogy szeretnél több felelősséget, kipróbálni magad, a saját pénzeddel gazdálkodni, abból fizetni a dolgaidat, hogy megtanuld az értékét stb.
2019. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
16 éves kortól nem kell a beleegyezésük, nálad az a gond, elmúltál 15, de nem töltötted még be a 16-ot, így hiába mondod 16 vagy, ha jogilag még csak 15!
2019. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez fura mert általában fordítva van. 16 évesen a srácok nyomják a számítógépet egész nap, a lányok meg buliznak. Úgy kell b,szogatni őket hogy csináljanak vmi értelmeset. Erre meg a te szüleid megtiltják hogy dolgozz?! :'D


Magyarázd meg nekik hogy ez a hasznodra válik. Legalább hazaadsz egy kis pénzt vagy lesz zsebpénzed. Egyébként meg mondd meg hogy nem tervezel feltétlenül minden egyes nyarat végigdolgozni.

2019. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
29%
Én örülnék ha nem engednének :D de nagyon is támogatják és hát na kéne a pénz de nincs kedvem. Így legalább nyugodt lennék hogy nem engednek a szüleim. Bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ezt muszáj volt leírnom
2019. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!