Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes munkáltatók miért nem...

Egyes munkáltatók miért nem hirdetnek, amikor tudva tudom, hogy van üres álláshely?

Figyelt kérdés
Ez egyáltalán nem etikus, így kizárják a munkaerő-piacról a potenciális jelentkezőket, mert hogy mindenképp ismerős kell... És ha az az ismerős szakmailag kevesebb, mint egy (egyelőre) ismeretlen? A munkaerő-piacot is a kereslet-kínálat alakítja ki. Nem először hallom volt kollégáktól, hogy felvettünk 2 új főt. Na és hogy? Meg sem volt hirdetve? Különösen humánerőforrás-gazdálkodók válaszát várom.
2019. aug. 25. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

"mert hogy mindenképp ismerős kell... "


Kérdésben a válasz.

2019. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom. De nem ciki, hogyha a főnökasszony felveszi oda a barátnője lányát és ő mégsem válik be? Így könnyen a barátság rovására mehet egy kialakuló konfliktus. Nem egészséges a magánéletet a munkával keverni.
2019. aug. 25. 16:25
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Szakmai kompetenciakkal rendelkező ismerős kell! Jobb mint egy idegen! Ha nincs ilyen ismerős, akkor kell meghirdetni.


Azt meg ne hidd hogy egy cégvezető van olyan hü*e, hogy képzetlen senkit vesz oda csak mert ismerős! Azzal a sajàt cégének ártana. Ilyennel ne áltasd magad!

2019. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Vannak olyan munkahelyek, ahol előbb csak belsőleg hirdetik meg, hogy aki szeretne váltani, előrébb lépni, az inkább cégen belül tegye meg.
2019. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Versenyszférában valóban nem éri meg, mert a tulajdonos a saját bőrét vinné a vásárra. Közszférában már annál inkább, hogy "majd felveszi a fordulatot"...(Vagy nem).
2019. aug. 25. 16:38
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Én mentem úgy el cégtől, hogy eleve ajánlottam magam helyett valakit, akit aztán fel is vettek. Nyilván meghirdették volna az állást, ha nem felel meg nekik. De így megspórolták a keresgéléssel töltött pénzt és időt is, ráadásul mire léptem, már be is tudtam avatni a teendőkbe a következő kollégát. Ha egy nagy cégnél létrehoznak egy új pozíciót, vagy előre tudják, hogy egy kolléganő x hónap múlva szülni megy, akkor van idő hónapokig jelentkezőket toborozni, interjúztatni. De kisebb cégeknél, ahol ráadásul egy munkakörre általában egyetlen ember van, amikor valaki mindössze 30 nap felmondási idővel bejelenti, hogy elmegy, örülnek, ha minél hamarabb találnak valakit ismerősökön keresztül.
2019. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha közszféra ha nem, akkor sem fognak oda venni olyat, aki teljesen alkalmatlan. Ezt a dumát olyanoktól szoktam hallani, akiket sehova nem vesznek fel, és a saját sikertelenségüket próbálják így eladni
2019. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is első körben csak a cégen belül van meghirdetve a legtöbb pozíció egy ajánlási rendszer keretén belül. Ha nincs így megfelelő jelentkező akkor van meghirdetve professionon és hasonló helyeken is. Én nem feltétlen gondolom hogy ez egy rossz rendszer, mert így aki behozza az embert úgymond kezeskedik érte, nem hozza be a teljesen alkalmatlan ismerőst hogy az lejárassa. Ha felveszik akit beajánlott, beválik és fél évig a cégnél marad az ajánló pénzbeni juttatást kap ami neki is egyfajta elismerés plusz a cég azért ezzel spórol is, mert sokkal többe fáj online és újságokban, plakáton hirdetni pár hétig.


Ha meg nem találnak olyat aki szakmailag tényleg megfelel úgyis meghirdetik a pozíciót, viszont elég jól működik ez a rendszer így is. Nem hiszem hogy etikátlan lenne, miért kéne egy cégnek mindenképp meghirdetni a pozíciót ha házon belül is meg tudják oldani? Ha meg nem sikerül úgyis megnyitják a jelentkezést.

2019. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én két korábbi munkahelyemre is úgy kerültem be, hogy még nem volt meghirdetve. Az egyikről egy ovis szülői értekezleten hallottam egy anyukától és már aznap írtam pályázatot. Tehát nem volt közvetlen ismretségem, csak gyors voltam és megfeleltem szakmailag. A másik munkánál küldtem önéletrajzot, pedig nem hirdettek állást. Pár hónappal később hívtak, hogy érdekelne-e még.
2019. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nekem van munkám, csak szerettem volna egy konkrét helyre bejutni, amely minden szempontból megfelelő lett volna.
2019. aug. 25. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!