Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes munkáltatók miért nem...

Egyes munkáltatók miért nem hirdetnek, amikor tudva tudom, hogy van üres álláshely?

Figyelt kérdés
Ez egyáltalán nem etikus, így kizárják a munkaerő-piacról a potenciális jelentkezőket, mert hogy mindenképp ismerős kell... És ha az az ismerős szakmailag kevesebb, mint egy (egyelőre) ismeretlen? A munkaerő-piacot is a kereslet-kínálat alakítja ki. Nem először hallom volt kollégáktól, hogy felvettünk 2 új főt. Na és hogy? Meg sem volt hirdetve? Különösen humánerőforrás-gazdálkodók válaszát várom.
2019. aug. 25. 16:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Versenyszférában dolgozok, itt a cégnél nem azt tapasztaltam hogy bárki a gyerekét vagy közeli rokonát ajánlaná be (csak nyári meló vagy gyakorlat kapcsán tudok pár ilyen esetről), főállásba inkább volt szaktársakat vagy korábbi kollégákat szoktak ajánlani. Nekem is egyetemi ismerősök ajánlották fel párszor hogy ha szeretnék váltani van náluk üres pozíció ahova mehetek, a rokonságból senki se mondta pedig van pár szintén szakmabeli a családban.
2019. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok

Kedves kérdező félreértettél, nem a már beérkezőkből vesszük ki az ismerősök jelentkezését, hanem meg sincs hirdetve mert akkor túl sok önéletrajz jönne be, hanem alapból a saját ismerőseinket szeretik ha beajánljuk. Így hirdetni sem kell.

Egyébként nálunk is a volt szaktárs, volt kolléga a leggyakoribb, nem rokon.

2019. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!