Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes munkáltatók miért nem...

Egyes munkáltatók miért nem hirdetnek, amikor tudva tudom, hogy van üres álláshely?

Figyelt kérdés
Ez egyáltalán nem etikus, így kizárják a munkaerő-piacról a potenciális jelentkezőket, mert hogy mindenképp ismerős kell... És ha az az ismerős szakmailag kevesebb, mint egy (egyelőre) ismeretlen? A munkaerő-piacot is a kereslet-kínálat alakítja ki. Nem először hallom volt kollégáktól, hogy felvettünk 2 új főt. Na és hogy? Meg sem volt hirdetve? Különösen humánerőforrás-gazdálkodók válaszát várom.
2019. aug. 25. 16:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Akkor egy hibrid megoldást kellene alkalmazni, mert a még a bentlévőknél is lehet alkalmasabb egy "külsős", sőt ő még bérmegtakarítás is jelenthet, ha kevesebbért elvállalja a munkakört.
2019. aug. 25. 17:14
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Mert félnek, hogy jelentkeznél.
2019. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "hasznos" választ, nem hiszem, hogy azzal rettegésben lehet egy munkáltatót tartani, hogyha esetleg egy nem kívánatos személy jelentkezne.
2019. aug. 25. 17:22
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó de lehet felvesznek egy külsőst pedig még alkalmasabb külsős is lenne csak az meg mondjuk egy héttel lemaradt a jelentkezéssel vagy valamiért mégis kiesett még az önéletrajzzal stb. Szinte mindenki helyett lehet jobbat találni, ezen felesleges lovagolni. Ha csak külsőst vesznek fel azzal is befürödhetnek, mert kiderül pár hét után, hogy mégse olyan jó az alkalmazott akit kiválasztottak és közben a jobb munkaerőt elszalasztották.


Ha felvesznek egy belsős ismerőst de nem válik be keresnek helyette mást, ha viszont megüti a szükséges szintet a cégnek már megfelel, hiába lenne nála még jobb is. Viszonylag kicsi az esélye hogy valaki még nála is jobb szakember de alacsonyabb fizut kér, ez inkább a munkáltatói álom. Azért ahol nagyobb a szaktudás az meg is kéri az árát.

2019. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a Te válaszod valóban hasznos is volt. :)
2019. aug. 25. 17:54
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleve mennyire megbízható az a forrásod, aki szerint van hely...

Másik meg, nem feltétlenül protekcióra kell gondolni, simán lehet, hogy házon belül gondoskodnak az utánpótlásról

2019. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A szóban forgó helyen már nincs üres álláshely, csak volt. :) Erre mondta a volt kolléganő, hogy felvettünk 2 újat, de az elmúlt pár hónapban böngésztem a közigállást és semmi. Ettől függetlenül számtalan helyen ez történik, restellem bevallani még nálunk is...
2019. aug. 25. 18:39
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szakmai kompetenciakkal rendelkező ismerős kell! Jobb mint egy idegen! Ha nincs ilyen ismerős, akkor kell meghirdetni."


Pontosan ez! Nálunk is így van, ha felteszünk egy hirdetést azonnal özönlenek az önéletrajzok, de igyekszünk ismerős (megbízható) embereket levadászni. Így gyakran csak belső ajánlás útján lehet bekerülni. Eddig szerencsére mindig bevált, én is így kerültem be és én is ajánlottam már be üresedére embert. Amúgy is olyan a szakma, hogy mindenki ismer mindenkit szinte.

Nálunk ilyenkor a szakmai kompetenciájáról te kezeskedsz, így persze nem ajánlunk be bárkit, csak mert jóba vagyunk.

26/N

2019. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Az megint más, ha Ti eleve feladjátok a hirdetést és a beérkező önéletrajzokban bukkantok rá az ismerősre. A probléma inkább ott kezdődik, ha egyáltalán nincs megadva a lehetőség, nem is belső átcsoportosítás történt, hanem valahonnan csak úgy odakerül az új. (Pl. valakinek a lánya / fia csak másik részlegen). Természetesen megértem a szülőket is, hogy mindenkinek a gyermeke a legfontosabb. Nekem is van 2 kislányom, ma még úgy gondolom, hogy nem szeretnék velük egy munkahelyen dolgozik, akármennyire imádom őket és bármit megtennék értük; de az is lehet, hogy mire odajutnak, már más lesz a meglátásom.
2019. aug. 25. 19:50
 20/22 anonim ***** válasza:
64%
Vannak olyan helyek a közigazgatásban, ahol ilyen urambátyám rendszer működik. Normális ember nem akar odakerülni. Eleve az Orbán se.g.gét nem nyalnám semmi pénzért, nemhogy itt pattogjak hetekig, hogy nem is votl meghirdetve az állás
2019. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!