Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Londonban el lehet lenni havi...

Londonban el lehet lenni havi nettó 440, 000 forintból? 1200 font.

Figyelt kérdés

Úgy, hogy szállás is kéne, ez nagyon kevés, nem?

Még ha elég egy szoba-fürdőszoba is...



2019. szept. 13. 19:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 650 a szobám 3 lakótárssal. Itthon is ennyi emberrel laktam egyetem alatt, így nem volt újdonság.

Véleményem szerint 1200 fontért ne menj ki, max ha tudod, hogy átmeneti időszak. 1400-1500 felett már megérte nekem.

2019. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
És azért mennél ki, hogy ne halj éhen? Mert ha itt is megtudsz ennyit teremteni magadnak akkor nem sok értelme van itt hagyni a a családodat, barátaidat.
2019. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

A tenancy info alatt olvastad, amit írnak? A kaució legalább 5-6 heti lakbér, 14 napot meghaladó késedelmes fizetés esetén jegybanki alapkamat +3%-ot számolnak fel. Ha elhagyod a kulcsot, rád terhelik az új zár (vagy egyéb biztonsági berendezés) költségét + a zárcserét 15 font/órával számolják (ha csak 1.5-2 óráig dolgozik a lakatos, neked majdnem 3 napi kajapénzed ugrott). Szerződésmódosítás 50 font (5 napi költőpénzed) + ha a szerződés lejárata előtt fel akarod mondani az albérletet, szélsőséges esetben kifizettetHETik veled a teljes időszakra vonatkozó bérleti díjat.


Őszintén szólva csodálom a külföldre vágyakozók bátorságát, de kint is előfordulhat, hogy a próbaidőben egyik vagy másik félnek nem felel meg a megkötött szerződés. Egy próbaidős felmondás engem még itthon is haza szokott vágni 1-2 hónapra, tekintve, hogy az interjúzást addigra már abbahagytam, mivel úgy hittem, hogy a munkával, amit elvállaltam, elleszek évekig, de valójában ez egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így is lesz.

2019. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#14. Olvastam amiket kiemeltél, de albérlet ilyen dolgok nélkül nincs.

Sőt itthon a kaució sokkal több általában...


Egyébként csak jövőre tervezek kimenni, egyetemre...

De sajnos a kollégium több okból sem játszik.

2019. szept. 13. 21:00
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
A lelked legmélyén te is érzed, hogy nem nagyon élnél meg ennyi pénzből, te magad írtad: "Úgy, hogy szállás is kéne, ez nagyon kevés, nem?" / "akkor maradna kajára havi 350 font. Hát ez nem sok, valóban", de valamiért mégis inkább amellett döntöttél, hogy elnyomod a megérzéseidet és keresztülviszel valamit, ami szerinted is (!) kudarcra van ítélve. (#14)
2019. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
79%

Utolso! Ahogy irta a fo indok amiert kimenne az az egyetem!

Probaljatok mar egy kicsivel egyutterzobbek lenni pls...

Sajnos tenyleg 1200 font nem sok a Londoni élethez. Londonban az élet nagyon drága, még a brit ismerőseim is azt szokták mondani, hogy csak gazdagok tudnak ott normalisan (!) megelni.

En a helyedben egy másik egyetemi városba mennék inkább tanulni, ha ez lehetséges. Vagy ha nagyon Londonban szeretnel tanulni, mielott kimennel dolgozz es gyujts ossze eleg penzt.

2019. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%
#16, általában nagyon megértő vagyok, de 440.000 Ft-os fizetésből Magyarországon sem valószínű, hogy bevállalnék egy 228.000 Ft-os albérletet (mai eladási árfolyamon számolva). A nagyságrendekre próbáltam felhívni a figyelmet, hogy ami az ott született dolgozónak az ÓRAbére, a Kérdezőnek annyi maradna egy NAPra. Ha egyetemre megy, akkor meg ugye nem is csak az alap élelmiszerrel + kozmetikai cuccokkal kell számolnia, hanem tankönyvekkel is.
2019. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemmel kapcsolatban:

Én az Egyesült Királyságban élek és itt is jártam egyetemre, és nálunk egyáltalán nem voltak tankönyvek. Minden, ami kellett, fent volt a neten, vagy elküldték nekünk. Ha minden kötél szakad, akkor ott a könyvtár, itt ingyen van a tagság mindenkinek, nem csak diákoknak, hanem felnőtteknek is. De könyvtári könyvekre nekem csak a diplomamunkámhoz volt szükségem, a sulihoz mindent megkaptunk, ami kellett. Itt a gyerekek se 15 kilós táskával, hanem egy szál füzettel járnak iskolába. Nem mindenhol úgy működik az oktatás, mint Magyarországon.

2019. szept. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél szállás az egy olyan, hogy a szoba a tied, de a konyhán és a fürdő osztozol a többi bérlővel. Előnye, hogy a rezsi ilyenkor benne van az árban, így nem kell pluszban másra költeni. Viszont a közlekedés kb heti £20 font ha csak a buszt nézzük. Egyébként utolsó mondatában írja, hogy dolgozó egyéneket keresnek, így tanulónak nem biztos, hogy kiadják.

Én azt ajánlom, hogy keress egy kisebb várost. Mi Londonból költöztünk át Nottinghambe. Rezsivel együtt £600 egy hónapra a saját lakásunk. Egyik ismerősöm havi £300-at fizet egy szobáért ahol a konyha megosztott, viszont saját fürdőszobája van. Én most kezdem az egyetemet. A nottinghami is hatalmas és ott van a top egyetemek közt. A közlekedés egy évre £245 tanulóknak.

2019. szept. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Tandíj?
2019. szept. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!