Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetéspluszért...

Mekkora fizetéspluszért váltanál munkát?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökként (fejlesztő) dolgozom, és munkaváltás terén gondolkozom. Nem minden a pénz, de amíg fiatal vagyok, és tudok az országban mozogni korlátozó dolgok nélkül, addig elég sokat számít a pénz.


Százalékban mekkora pénzért váltanátok állást, vagy milyen fizetési igényt nyújtanátok be egy interjún?


Esetleg, ha mondok egy összeget, és sokallják az interjún, elmondhatom nekik, hogy konkrétan mennyit kapok jelenleg? Így levezetve, hogy szerintem nem mondtam irreális összeget. Amitől még ugyanúgy elküldhetnek, de legalább látják, hogy nem lehúzni akarom őket. Próbálnék az a 10-20% között maradni (amit nem tudom, hogy sok-e).



2019. szept. 19. 17:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként munkahelyfüggő. Gondolok itt a leendő és jövendőbeli cégre is. 10% emelés egy normális helyen azért elérhető, ha van mögötte teljesítmény. Ezért nem érdemes váltani. Mondhatnám hogy ha végképp nincs lehetőséged emelésre a következő 1-2 évben, akkor 10%-ért is érdemes menni, de akkor már inkább célozd meg a 20%+ különbözetet. Azért mert a mostani béreddel nem vagy megelégedve és nincs lehetőséged emelésre, a következőnél nem kell "finomkodni". Ők ezt nem tudják, érezzék csak azt, hogy itt verseny van, adjanak valóban versenyképes bért.

Egyébként nagyon egyszerű, hogy ha megkérdezik hogy te mennyit kapsz jelenleg és nem akarod letagadni (nem vagy köteles válaszolni...), mondasz egy +10%-os összeget mint a valós, amire nyilván rá fognak jönni az első bevalláskor (ha egyéni adózó vagy akkor nem, de ki tudják deríteni). Itt el lehet dobni egy mentést, hogy te cafetériával annyi nettót kaptál. De úgy gondolom, egy olyan cégnél ahol bruttó 50 eft körüli összegen fennakadnak, nem érdemes dolgozni. Ha pedig azért nem vesznek fel (bár ezt soha nem fogod tudni) mert nem mondtál igazat, megint ott van a másik oldal, hogy aki mint munkáltató ennyire nem bízik benned hogy "koslat" a jelenlegi kereseted után csak azért hogy igazat mondtál-e, megint nem jó választás részedről.

Előző voltam.

2019. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Semekkorára, a pénzt nem számít, a hivatás szeretete számít.
2019. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

30-40%-ért.

Egy esetben elégednék meg 20%-kal, ha olyan vezetői pozícióba kerülnék, ahol a cég policy miatt csökkenteni akarják a kockázatot és max egy éven belül megkapom az újabb 20%-ot.

2019. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

# 12

A kérdés munkahely váltásról szólt, nem szakmaváltásról. Ha ugyanolyan/hasonló munkakörben dolgozhatsz, és a körülmények is megfelelőek csak több pénzért az bárhonnan is nézem pozitív dolog. Mindegy, hogy házat/kocsit akarsz venni vagy félrerakni, hogy a gyerekeidnek megkönnyítsd az életet, ne adj' Isten dőzsölni ezekhez mind pénz kell.

2019. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Országon belül semennyiért. Szerintem megfogtam az ország legjobb munkahelyét a területemen belül, max itt mennék másik pozícióba.

Külföldre váltanék esetleg, de oda meg nem a pénz miatt feltétlenül, a mostani fizumért is kimennék simán, ha olyan ajánlatot kapnék.

2019. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Plusz 20%-ért mininum!
2019. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!