Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a cég emeli a termékei...

Ha a cég emeli a termékei árát egyik napról a másikra minden indoklás nélkül, miért csodálkozik ha a beosztott is ugyanezt tenné a munkabérével?

Figyelt kérdés

A cég szállít ide oda, és egyik napról a másikra árat emel. Nem indokolja semmivel tegnap még 10 ft volt, ma 12 ft ugyanaz. Azért mert CSAK. Amely partnernek ez nem tetszik, az ne rendeljen tőle és téma lezárva.


De ha ez így van akkor tőlem, a munakerőtől miért veszik rossz néven ugyanezt? Én is csak egy árucikk vagyok a munkaerőpiacon, nekem is van egy áram, és miért törvényszerű hogy az én áram az nem nőhet-ahogy nő bármi más ára? Lakhatás benzin közlekedés ruha cipő élelmiszer-srtb.


Az én áram ( vagyis a munkabérem) ugyan miért ne nőhetne időről időre minden különösebb indoklás nélkül? A péknél a kifli kb 2x annyi mint tavaly-pedig se nem szebb se nem jobb uyganolyan-csak épp eltelt 1 év.


Akkor miért veszik tőlem rossz néven ha béremelést kérek? Nem azért mert okosabb szebb jobb stb lettem-nem azért.

Hanem azért mert X idő eltelt. És kész. És ez az indok.

Ahogy minden ára nő evidensen ahogy telik az idő, úgy miért ne nőhetne az én áram, az én bérem ahogy telik az idő? Nem azért mert szebb jobb melós lettem hane azért mert nem 2017-et írunk hanem 19-et. Ez nem elég?


2019. szept. 22. 20:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%

Azért emelnek árat, hoyg ki tudják termelni neked is az aktuális béredet.

Másrészt ha egy termék ára emelkedik, akkor a vásárló vagy megveszi annyiért, vagy otthagyja az üzletben.

Ha te magasabb bért kérsz, a munkáltató vagy megadja, vagy sem - te meg vagy maradsz, vagy keresel más helyet.

De ha ilyen hülye indokkal akarsz béremelést, akkor biztos lehetsz abban, hogy nem kapod meg.

2019. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
Semmi köze a kettonek egymashoz nem tudom mit kepzelsz magadról
2019. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Te is megteheted.


Odamész a főnök elé holnap reggel és mondasz egy árat magadra, ha nem vásárol meg, akkor mész a következő céghez.

2019. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #3 válaszadóval. Ha csak az árak növekednek, de a béred nem, akkor madárnak vagy nézve a vezetőség által.

Az ilyen főnöknek meg kell mondani kerek perec, hogy eztneked, és továbbállni valami normálisabb munkahelyre.

2019. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ki tudod számítani piaci keresleti függvénnyel, ahogy jó eséllyel már a cég is megtette a termékeire vonatkozólag, mielőtt árat emelt de Te csak a végét látod a folyamatnak a konkrét emeléssel egyik napról a másikra.


Csak neked nem azt kell ábrázolni, hogy x termék y áron hány z vásárló fog megvenni, hanem hogy esetedben Téged mint munkaerő kínálati termék, hány munkáltató lenne hajlandó alkalmazni a különböző y munkabéren.

2019. szept. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Nem egészen "csak úgy" történnek áremelések, még ha ifj Vér István (a.k.a. Balázska) így is gondolja. Béremelést is kérhetsz. Te is mondhatod azt, hogy ezentúl csak 20%-kal többért mész be dolgozni. Ha nem kapod meg, bármikor felmondhatsz. Hátha máshol megkapod, ezt neked kell(ene) tudnod.
2019. szept. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

" Te is mondhatod azt, hogy ezentúl csak 20%-kal többért mész be dolgozni. "


Ezt is tettem (ha nem iyg egyből 20%-kal..) és úgy ki voltak akadva rajta!! Épp ez lett volna a kérdésem értelme hogy nem így megy ez? Nem így kénbe mennie? A cég minden indok nélkül közli a nagyker partnerével hopgy X termék holnaptól 10%-kal több . És pont. Nincs indok hogy így meg úgy teganp még ennyi ma már annyi és pont.


Ha nem jó a partnernek majd nem rendel belőle és pont,.


És nem értem ha ezt egy dolgozó csinálja a céggel akkor miért egyből feketeseggű?


Hát nem ugyanaz a szitu? Én egy árucikk vagyok tegnap még enbnyibe kerültem de ma már annyiba. Azért mert CSAK.

Ahogy a cég is csinálja. Mit kell ezen kiakadni?

2019. szept. 23. 08:13
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha többet ér a munkád, mint X évvel ezelőtt (nem, az, hogy "éjn mán nyóc éve itten vagyok" önmagában nem értéknövelő tényező, ha ugyanúgy dolgozol, mint 8 éve), akkor kérhetsz béremelést. Ha nem kapod meg, akkor vagy maradsz az alacsonyabb bérért, vagy elmész oda, ahol többet fizetnek neked.
2019. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Megteheted de azonnal ki leszel rúgva
2019. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

"önmagában nem értéknövelő tényező, ha ugyanúgy dolgozol, mint 8 éve"


Mert miért is nem? Szerintem ez önmgaában is értéknövelő tényezőnek kéne legyen egy olyan misztikus fogalom miatt amit úgy hívnak infláció. Nemde?


Miért az a semmi betanított melós aki semmit se tud csak betanítják az mkivel tud többet mint tavaly meg tavalyelpőtt? MIveL? Semmivel...

És többet kap? Hát hogyne kapna.

Pl laza 3000-es kétszámú ny-mo-i autüós cég tavyl 8 % idén 15 % emelés.

Már bocsánat. És az ott dolgozók mivek tudnka többet mint tavaly?? Semmivel.

Cska ép eltelt másfél év!!

2019. szept. 23. 08:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!